Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Вікна – джерело освітлення, важлива деталь інтер’єру будинку, тому, для додання їм завершеного вигляду, застосовується штукатурка укосів. Вона не тільки дозволить приховати сліди монтажу віконних систем, вирівняти прилеглу до них поверхню, але і значно скоротить тепловіддачу в приміщенні, додасть кімнаті гармонійний і акуратний вигляд.

Про те, як правильно вибрати матеріали, оформити віконні та дверні укоси, щоб це було якісно і красиво, ми розповімо в даній статті.

Особливості оформлення віконних / дверних прорізів

Існує кілька простих способів обробки внутрішніх укосів дверей і вікон – це обшивка пластиком, гіпсокартоном, деревом. Дані матеріали дозволяють швидко вирівняти і одночасно декорувати поверхню, але найякіснішим варіантом є штукатурка укосів цементним розчином. Вона дозволяє отримати укіс різної ширини, форми, що особливо актуально для арочних і круглих конструкцій.

На замітку: хоча штукатурка укосів вікон – заняття запорошене, трудомістка, але вона дозволяє досягти абсолютної герметичності (оздоблювальний шар стає частиною стіни, чого неможливо домогтися при обшивці пластиком і гіпсокартоном).

Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Технологія чорнової обробки внутрішніх і зовнішніх віконних укосів

Штукатурка укосів проводиться вона після установки і фіксації вікон і дверей, а також чорнової обробки стін приміщення. Він може бути:

  • простий (вапняної, цементної, керамічної);
  • складної (гіпсово-, гліняно-, або цементно-вапняної).

Увага: для внутрішніх робіт використовується гіпсова, або вапняна суміш, штукатурка зовнішніх укосів виконується тільки цементним розчином. Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Склад суміші, що вирівнює залежить від місця положення вікон і дверей, вологості в приміщенні

Підготовчі роботи

Перед тим як виконати штукатурку віконних укосів своїми руками, слід видалити пил, усунути зазори і тріщини в стіні. Найзручніше закладати їх монтажною піною, але можна використовувати також клоччя, повсть. Безпосередньо перед нанесенням вирівнюючого суміші стіни просочують ґрунтовкою.

Порада: якщо ширина швів між вікном і панеллю становить понад 4 см, на стіні знадобитися зробити насічки і зміцнити шов армуючої сіткою для поліпшення зчеплення з розчином. Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Заповнення щілин монтажною піною

Вирівнювання укосів

Як робити укоси на вікнах з штукатурки? При косметичному, або капітальному ремонті універсальним способом є обробка укосів «під правило», що здійснюється по маяках. У кутах за допомогою розчину фіксують маяки, за якими і буде здійснюватися вирівнювання поверхонь отвору.

Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Схема установки маяків

Далі приступають до фіксації напрямної рейки. Для цього в вертикальному напрямку на укіс кріплять правило, металевий куточок, або дерев’яну планку потрібної довжини.

Рекомендація: правило краще зафіксувати дюбелями, а рівність його установки перевірити рівнем. Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Кріплення направляючої планки

На одну із сторін наносять розчин, вирівнюючи його за допомогою малки. Починати рекомендується з верхнього укосу, потім перейти на бічні, і завершити нижнім.

Увага: в процесі роботи необхідно закрити вікно плівкою, щоб не його не потрапив розчин. Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Оформлення віконного отвору – вирівнювання укосів штукатуркою

Коли суміш підсохне, котра спрямовує рейку акуратно знімають. Далі підправляють кути, обробляють поверхню теркою, прибираючи залишки розчину.

Порада: значно прискорить роботу привіконної профіль для штукатурки укосів. Він одночасно служить напрямних для вирівнювання поверхонь, захистом рами від забруднень, запобігає появі тріщин. Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Привіконної профіль значно полегшить роботи з оформлення отвору

Наочний приклад, як здійснюється штукатурка дверних укосів своїми руками – відео:

Після обробки внутрішніх укосів приступають до зовнішніх. Якщо залишити їх без обробки, монтажна піна з часом зруйнується під впливом атмосферних явищ, що може стати причиною деформації вікна і пошкодження стін будівлі.

Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Обробка зовнішніх сторін віконного отвору здійснюється аналогічно внутрішнім

Зовнішня штукатурка укосів вікон – відео:

Технологія чорнової обробки дверних укосів

Як вирівняти дверний проріз штукатуркою? На підготовчому етапі проводитися заповнення щілин монтажною піною. Для штукатурки переважно застосовувати суміш, приготовлену в пропорції 1: 3 (цемент + пісок).

Щоб зовнішні кути дверного прорізу не сколювалися згодом, їх слід зміцнити спеціальною металевою планкою-куточком. Для цього застосовується профіль 60 мм, який кріпиться на штукатурну суміш по рівню по всьому периметру двері.

Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Зміцнення кутів дверного отвору

Простір між планками заповнюють штукатурним розчином, розрівнюючи його за допомогою правила. Після прістиванія профілю акуратно підправляють кути і вирівнюють площині стін у отвору. Приклади штукатурки укосів вхідних дверей різних конфігурацій показані в нашій галереї.

Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Щоб штукатурка укосів дверей з часом не потріскалася, місця примикання чорнової обробки до коробки краще обробити додатково. Для цього ножем робиться неглибока канавка під кутом 45 °, яка грунтується і заповнюється герметиком, піддається фарбуванню. Матеріал ретельно розподіляється гумовим шпателем, створюючи гладке і еластичне примикання.

Детально про штукатурку укосів дверних і віконних, відео та фото інструкції

Після висихання розчину можна приступати до декоративної обробки укосу

Більш докладно про те, як виконується штукатурка дверних прорізів – відео:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*