Маленька ванна – не привід для розладу. Навіть в приміщенні в два «квадрата» може бути відтворений стильний і функціональний інтер’єр. Про те, яким буває дизайн ванної кімнати 2 кв. м, і йдеться нижче.
Переваги
Головний недолік ванній в два «квадрата» – ці самі горезвісні два «квадрата». Мізерна площа приміщення обмежує фантазію, не дає проявити дизайнерські здібності, заважає продемонструвати тонкий смак і знання стилю. Проте, переваги у маленькій ванній теж є. Ось вони:
- Економія коштів. Площа приміщення мінімальна, отже, фінансова складова ремонту теж невелика.
- Економія сил. Ремонт – захід досить енерговитратне. Розробка дизайн-проекту (наприклад, в класичному стилі), підбір матеріалів, вибір елементів декору – все це забирає дуже багато сил. Але якщо ванна мала, то дизайн її простий і типовий. Все, що потрібно від господарів, – вибрати готове рішення з маси існуючих варіантів. Етап опрацювання дизайну при цьому взагалі опускається.
- Економія часу. Чим менше ванна, тим швидше вона ремонтується. Облицювати стіни кахлем, покласти керамограніт на підлогу, пофарбувати стелю – швидкість виконання цих робіт безпосередньо залежить від розмірів оброблюваних поверхонь.
Наповнення
Що можна «впихнути» в двометрове приміщення? Перерахуємо можливі варіанти наповнення крихітній ванні:
- ванна півтораметрової довжини і раковина;
- укорочена ванна, раковина і компактна «пралка»;
- душова кабіна, умивальник і повнорозмірна пральна машина;
- невелика кутова ванна і маленький умивальнічек;
- велика кутова купіль.
При виборі відповідного варіанту наповнення походять від наступних факторів:
- можливість винесення «пральки» за межі кімнати – власники «хрущовок» зазвичай встановлюють цей агрегат на кухні або в коридорі;
- склад сім’ї – маленьких дітей зручніше купати у ванні, душова кабіна для цієї мети підходить мало;
- особисті переваги господарів квартири – деякі любителі водних процедур йдуть на істотне скорочення корисної площі, встановлюючи кутову купіль з джакузі та іншими «спецефектами».
Дизайн
Світлі відтінки, округлі форми, мінімум декору – дизайн ванної квартири-хрущовки грунтується на цих трьох «китах» -постулатах. Дивіться цікаві варіанти і кухонь хрущовок …
Те, що невелике приміщення повинно бути світлим, знають всі. Але ось в якому кольорі краще витримати його інтер’єр?
Професійні дизайнери, відповідаючи на це питання, рекомендують нейтральні відтінки: заспокійливий бежевий, освіжаючий світло-зелений і піднімає настрій ніжно-блакитний.
При цьому кольорові гами стін і підлоги повинні збігатися. Відсутність колірних кордонів візуально розсуває кордони кімнати.
Криволінійні лінії і обтічні форми теж сприяють зоровому збільшенню простору. Погляд падає на плавні лінії, мимоволі ковзає по ним, і людині починає здаватися, що площа його ванній набагато перевищує заявлені два «квадрата».
Щодо елементів декору: в разі маленького приміщення їх функції можуть виконувати красиві мильниці, склянки для зубних щіток тощо.
Про висвітлення маленької ванної: краще, якщо воно буде точковим. Бра або вбудовані світильники навколо дзеркала – оптимально.
Способи збільшення площі
Збільшення площі ванної може бути не тільки візуальним.
Ось які способи фізичного збільшення корисної площі цього приміщення пропонують професійні дизайнери:
- зміщення дверного отвору і збільшення корисної площі стіни;
- відмова від раковини;
- заміна дзеркала і звичайного шафки шафкою з дзеркальними дверцятами;
- заміна звичайної «пральки» компактним пральним агрегатом, які розміщені під раковиною.
Матеріали обробки
Які матеріали краще для ремонту маленької ванної? Звичайно ж, ті, які не скорочують її і без того мізерну площу. Цій вимозі задовольняє керамічна плитка. Вона майже не «потовщує» стіни і до того ж має цілу низку корисних властивостей. «Плюси» кераміки:
- практичність – кахель надзвичайно простий у догляді;
- стійкість до впливу вологи – плиткове покриття герметизирует підлогу;
- довговічність – облицювання керамікою поверхні не втрачають своїх властивостей протягом десятиліть;
- екологічна безпека – кахель відноситься до натуральних матеріалів.
Для невеликої ванни слід підібрати плитку одноколірну або з дрібним лаконічним візерунком. Розміри її повинні бути невеликими, форма – прямокутної, а укладання – горизонтальної.
Для обробки підлоги ідеально підходить керамограніт з неслизькою поверхнею. Його можна укласти по діагоналі – діагональний спосіб укладання візуально збільшує площу підлоги.
Стеля невеликій ванній краще зробити натяжною. Біле вінілове полотно не тільки чудово виглядає, але ще і захищає від протікань – по водонепроникності з ним не може зрівнятися жоден з існуючих матеріалів обробки стелі.
Застосовуйте перевірені технології, використовуйте якісні матеріали, і ваша невелика ванна стане функціональної, комфортною і просторою – такою, якою і повинна вона бути.