Дизайн ванної кімнати 2 кв. м: два метра комфорту

Маленька ванна – не привід для розладу. Навіть в приміщенні в два «квадрата» може бути відтворений стильний і функціональний інтер’єр. Про те, яким буває дизайн ванної кімнати 2 кв. м, і йдеться нижче.

Переваги

Головний недолік ванній в два «квадрата» – ці самі горезвісні два «квадрата». Мізерна площа приміщення обмежує фантазію, не дає проявити дизайнерські здібності, заважає продемонструвати тонкий смак і знання стилю. Проте, переваги у маленькій ванній теж є. Ось вони:

 • Економія коштів. Площа приміщення мінімальна, отже, фінансова складова ремонту теж невелика.
 • Економія сил. Ремонт – захід досить енерговитратне. Розробка дизайн-проекту (наприклад, в класичному стилі), підбір матеріалів, вибір елементів декору – все це забирає дуже багато сил. Але якщо ванна мала, то дизайн її простий і типовий. Все, що потрібно від господарів, – вибрати готове рішення з маси існуючих варіантів. Етап опрацювання дизайну при цьому взагалі опускається.
 • Економія часу. Чим менше ванна, тим швидше вона ремонтується. Облицювати стіни кахлем, покласти керамограніт на підлогу, пофарбувати стелю – швидкість виконання цих робіт безпосередньо залежить від розмірів оброблюваних поверхонь.

Наповнення

Що можна «впихнути» в двометрове приміщення? Перерахуємо можливі варіанти наповнення крихітній ванні:

 • ванна півтораметрової довжини і раковина;
 • укорочена ванна, раковина і компактна «пралка»;
 • душова кабіна, умивальник і повнорозмірна пральна машина;
 • невелика кутова ванна і маленький умивальнічек;

Дизайн ванної кімнати 2 кв. м: два метра комфорту

 • велика кутова купіль.

При виборі відповідного варіанту наповнення походять від наступних факторів:

 1. можливість винесення «пральки» за межі кімнати – власники «хрущовок» зазвичай встановлюють цей агрегат на кухні або в коридорі;
 2. склад сім’ї – маленьких дітей зручніше купати у ванні, душова кабіна для цієї мети підходить мало;
 3. особисті переваги господарів квартири – деякі любителі водних процедур йдуть на істотне скорочення корисної площі, встановлюючи кутову купіль з джакузі та іншими «спецефектами».

Дизайн

Світлі відтінки, округлі форми, мінімум декору – дизайн ванної квартири-хрущовки грунтується на цих трьох «китах» -постулатах. Дивіться цікаві варіанти і кухонь хрущовок …

Те, що невелике приміщення повинно бути світлим, знають всі. Але ось в якому кольорі краще витримати його інтер’єр?

Професійні дизайнери, відповідаючи на це питання, рекомендують нейтральні відтінки: заспокійливий бежевий, освіжаючий світло-зелений і піднімає настрій ніжно-блакитний.

Дизайн ванної кімнати 2 кв. м: два метра комфорту

При цьому кольорові гами стін і підлоги повинні збігатися. Відсутність колірних кордонів візуально розсуває кордони кімнати.

Криволінійні лінії і обтічні форми теж сприяють зоровому збільшенню простору. Погляд падає на плавні лінії, мимоволі ковзає по ним, і людині починає здаватися, що площа його ванній набагато перевищує заявлені два «квадрата».

Дизайн ванної кімнати 2 кв. м: два метра комфорту

Щодо елементів декору: в разі маленького приміщення їх функції можуть виконувати красиві мильниці, склянки для зубних щіток тощо.

Про висвітлення маленької ванної: краще, якщо воно буде точковим. Бра або вбудовані світильники навколо дзеркала – оптимально.

Способи збільшення площі

Збільшення площі ванної може бути не тільки візуальним.

Ось які способи фізичного збільшення корисної площі цього приміщення пропонують професійні дизайнери:

 • зміщення дверного отвору і збільшення корисної площі стіни;
 • відмова від раковини;

Дизайн ванної кімнати 2 кв. м: два метра комфорту

 • заміна дзеркала і звичайного шафки шафкою з дзеркальними дверцятами;
 • заміна звичайної «пральки» компактним пральним агрегатом, які розміщені під раковиною.

Матеріали обробки

Які матеріали краще для ремонту маленької ванної? Звичайно ж, ті, які не скорочують її і без того мізерну площу. Цій вимозі задовольняє керамічна плитка. Вона майже не «потовщує» стіни і до того ж має цілу низку корисних властивостей. «Плюси» кераміки:

 1. практичність – кахель надзвичайно простий у догляді;
 2. стійкість до впливу вологи – плиткове покриття герметизирует підлогу;
 3. довговічність – облицювання керамікою поверхні не втрачають своїх властивостей протягом десятиліть;
 4. екологічна безпека – кахель відноситься до натуральних матеріалів.

Для невеликої ванни слід підібрати плитку одноколірну або з дрібним лаконічним візерунком. Розміри її повинні бути невеликими, форма – прямокутної, а укладання – горизонтальної.

Для обробки підлоги ідеально підходить керамограніт з неслизькою поверхнею. Його можна укласти по діагоналі – діагональний спосіб укладання візуально збільшує площу підлоги.

Стеля невеликій ванній краще зробити натяжною. Біле вінілове полотно не тільки чудово виглядає, але ще і захищає від протікань – по водонепроникності з ним не може зрівнятися жоден з існуючих матеріалів обробки стелі.

Застосовуйте перевірені технології, використовуйте якісні матеріали, і ваша невелика ванна стане функціональної, комфортною і просторою – такою, якою і повинна вона бути.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*