Однокімнатна, та ще й маленька? Не опускайте руки і не позбавляйте себе радості життя. З нами ви зможете почерпнути цікаві ідеї для дизайну однокімнатної квартири і підібрати стильний і зручний інтер’єр маленької однокімнатної квартири так, щоб всьому знайшлося місце!
Почнемо з настрою
Перше – міняємо відношення до дизайну однокімнатної квартири, переставши вважати її замалою для отримання хорошого результату.
У однокімнатній малятка вже є ряд переваг:
- Купити таку квартиру відчутно дешевше, ніж «двушку» або «троячку».
- Вартість комунальних витрат теж менше.
- Виніс сміття і непотрібні речі – кілька кубометрів простору. А зроби ремонт і видали зайве – не така вже вона й маленька!
Що, настрій змінився і став більш оптимістичним? Читаємо далі, стане ще краще.
Допомога з Мережі
Маленьких квартир багато, що сподвигло професійних дизайнерів всерйоз зайнятися питаннями дизайну однокімнатної квартири і вдалося досягти значних успіхів.
А виставлені в Мережі фото дизайну і інтер’єрів маленьких однокімнатних квартир стали невичерпним джерелом для натхнення наступних поколінь власників маленьких квартир.
Способи та підходи для однокімнатних квартир
Маленьку квартиру не «розтягнеш», тому перед вами стоїть завдання з двох частин:
- Функціонально вдосконалити наявний простір.
- Візуально розширити його горизонти і їх сприйняття.
Універсальний засіб для вирішення цього завдання – дизайн маленької однокімнатної квартири у вигляді студії (фото вище), тобто, об’єднавши в гармонійний ансамбль все або практично весь простір і видаливши всі зайві перегородки і простінки.
Санвузол і туалет – окреме питання.
Виходить, що тепер в горизонтальній площині стає досить багато місця, так як відсутні «зайві» переходи і огорожу, що займають корисну територію.
Рідше, але все ж застосовується інтер’єр маленької однокімнатної квартири, пов’язаний з вертикальними рішеннями дизайну або двоповерхова розташування елементів і корисних речей при достатній висоті стель.
Обидва варіанти пов’язані з деякими складнощами: горизонтальний (квартира-студія) – з переплануванням і її узаконенням через узгодження, а другий (вертикальний дизайн) – з великою кількістю робіт і прибирання.
Але як ми вже говорили – звичайна справа в настрої, і якщо ваш настрій рішучий, то ні демонтаж простінків, ні узгодження вас не повинні налякати або зупинити. І ви отримаєте або стильне двохярусне приміщення, або світлу і простору квартиру, погодьтеся, дуже привабливий приз!
Розширення простору – практика і результат
Чи не розтягнути, але збільшити:
1. Грамотне зонування однокімнатної квартири. Розділимо простір на вітальню, кухню, їдальню, спальню, кабінет і ін., Але стіни ставити не будемо! Тоді будь-яка з цих зон візуально розширюється за рахунок сусідніх. А додамо ефект від м’яких світлих тонів обробки, меблів, підлогових покриттів і інших елементів інтер’єру маленької однокімнатної квартири. І посилимо досягнутий візуальний ефект витонченими вертикальними стелажами, ажурними подовженими фіранками.
2. Грамотне об’єднання зон. Одна зона вранці – їдальня, днем - кабінет, ввечері – кінозал. Відповідна побутова техніка і меблі допоможуть вирішити це завдання по об’єднанню функцій. До того ж, відповідні ідеї для інтер’єру однокімнатної квартири можна побачити на фото безкоштовно удосконалити.
3. Активація прихованих можливостей і видалення непотрібних частин інтер’єру. Антресолі, ніші і незадіяні еркери – джерело шикарних ідей для дизайну інтер’єру однокімнатної квартири. Наприклад: ніша стає місцем для розташування шафи-купе або зручного гардероба, а його частина – ящиком для білизни. При цьому простір, що звільнився в дивані – місцем для несезонного взуття і т. Д.
Де ще є резерви площі, так це місця біля дверей, проходи і місце біля вікон. що робити?
Підвіконня стає робочою поверхнею або барною стійкою, під ним – місце для поличок або шафка для круп і приправ. Прибираємо двері, залишаємо арку або навіть колони. Замість громіздких стільців користуємося мініатюрними або всувним табуретками! У деяких випадках і стіл в зоні кухні можна використовувати не стоїть, а відкидний.
Правила дизайну маленької однокімнатної квартири
Кілька простих професійних нюансів, щоб закріпити ефект від вжитих заходів:
- Чи не дрібнити: нехай буде одна шафа, але місткий, то ж відноситься і до меблів і до предметів інтер’єру та декору.
- Місце, «з’їдається» підлоговими предметами, краще економити, використовуючи вбудовані і навісні меблеві елементи. Більше вільного статі – ефектніше вид площі.
- Наявність дзеркальних і глянцевих поверхонь: в меблів і на стінах. Світла обробка меблів, стін і інших поверхонь.
- Комбінування джерел освітлення в різноманітні групи створить ефект мінливості.
- Як дверей – перегородки або розсувні конструкції, для зонування батьки / діти можна використовувати двосторонню меблі (наприклад, шафа-купе), стелажі або полки.