Дизайн скромною міської квартири – завжди компроміс. Ну не може стандартна малогабаритна «трійка» вмістити повноцінну вітальню, пару дитячих, батьківську спальню і кабінет! Ось і доводиться власникам хрущовок мудрувати: поєднувати ванну з туалетом, виділяти частину батьківської спальні під робочий куточок, обладнати єдину дитячу двоповерховим ліжком і організовувати спальне місце у вітальні.
Про останній варіант поєднання двох кімнат і піде сьогодні мова. Отже, яким може бути дизайн вітальні, суміщеної з спальнею?
Способи поєднання вітальні і спальні
Існує два способи організації спального місця у вітальні: простий і складний. Розглянемо особливості того чи іншого.
Простий спосіб поєднання вітальні зі спальнею полягає в придбанні компактного розкладного дивана або пари розкладних крісел. Займаючи мінімум місця днем, меблі-трансформер перетворюється в комфортне ложе ввечері – дуже зручно, якщо окремої спальні в квартирі не передбачено.
Переваги простого способу:
- мінімум витрат – розкладні меблі коштує ненабагато дорожче звичайної;
- універсальність – меблі-трансформер з рівною мірою ефективності застосовується в просторих кімнатах і невеликих малогабаритних кімнатках.
З недоліків цього способу можна виділити недостатню зручність – на підготовку спального місця (расстилание ліжку та ін.) Йде до 10 хвилин. Не дуже зручно, коли дуже хочеться спати.
В основі другого, складного, способу організації спального місця у вітальні лежить ідея зонування – розбиття простору кімнати на дві (і більше) функціональні зони. Частина вітальні відводиться під зону відпочинку (в ній розміщується м’який куток і аудіо / відеоапаратура), інша частина стає спальнею (в ній ставиться двоспальне ліжко і приліжкові тумби).
Перевага складного способу – максимальний комфорт. Вітальня з двох зон містить повноцінну зону відпочинку і не менш повноцінну спальну зону.
Недоліки складного способу:
- необхідність у великій площі – в маленькому залі цю ідею реалізувати не вийде;
- складніший дизайн – оформлення такої вітальні краще довірити професіоналу, своїми руками за дизайн багатофункціонального приміщення краще не братися.
Розподіл простору багатофункціональної вітальні
Облаштування багатофункціональної вітальні починається зі складання плану кімнати.
Скільки зон буде містити вітальня? Які функції вони виконуватимуть? Яку частину приміщення ви готові віддати під м’яку зону? Де розташується зона спальні?
Ось які поради з розподілу простору вітальні дають професійні дизайнери:
- Розмістіть ліжко подалі від входу, в глибині кімнати – спальна зона не повинна виявитися прохідний.
- Загальна зона потребує природному освітленні менше, ніж приватна. Тому якщо у вітальні є всього одне вікно, «віддайте» його зоні спальні.
- Якщо кімната містить одне вікно на всю стіну, розділіть його на дві частини. Одна з них нехай висвітлює приватну зону, інша – загальну.
- Щоб підвищити рівень природного освітлення кімнати, використовуйте для її зонування предмети, які пропускають світло – прозорі перегородки, стелажі та інше.
Зонування багатофункціональної вітальні
У багатофункціональному приміщенні не обійтися без поділяють на зони елементів. Ось які предмети використовуються для розбиття простору вітальні-спальні найчастіше:
- перегородка – капітальна гіпсокартонна або легка скляна конструкція;
- стелаж – система наскрізних або глухих полиць;
- штори і фіранки – розсувні, відсовуються в сторону або піднімаються догори;
- тканинний екран – фіранка, натягнута на жорстку раму;
- ширма – дерев’яна, скляна або тканинна конструкція, що має форму екрану або гармошки;
- розсувні двері з матовим склом;
- барна стійка в поєднанні з глухою перегородкою – варіант для вітальні, суміщеної з спальнею і кухнею;
- диван в поєднанні зі шторою або ширмою;
- шафа-купе та інша корпусні меблі.
Для створення неординарного інтер’єру вітальні недостатньо відокремити одну зону від іншої фізично. Зонування простору має бути проведено ще й на візуальному рівні.
Професійні дизайнери радять використовувати такі прийоми посилення ефекту зонування:
- поєднання різних варіантів обробки – використовуйте різні матеріали для оздоблення стін і підлоги різних зон.
- пристрій подіуму – підніміть над підлогою зону спальні або м’яку зону;
- поєднання різних варіантів освітлення – використовуйте різні світлові прилади для освітлення різних зон.
Уміло поєднуючи різні прийоми зонування, можна отримати прекрасний у всіх відносинах інтер’єр – вітальня буде служити і місцем для комфортного відпочинку і не менш комфортною спальнею.