Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Найбільш затребуваний вид споруди для вирощування рослин у закритому ґрунті – виготовлення теплиці з полікарбонату. Надійно, практично, не вимагає великих витрат, підходить для будь-якої форми споруди. Будівлі служать не один десяток років і практично не вимагають додаткових витрат, виключно невеликі вкладення на ремонт і обслуговування. Їх зручно оснастити автоматикою, добудувати, утеплити на зиму.

Далі наведемо покрокову інструкцію, як побудувати теплицю з полікарбонату своїми руками, відео та фото-приклади, поради фахівців і відгуки бувалих городників допоможуть досконально висвітлити дане питання.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Проектуємо теплицю з полікарбонату

Полікарбонат – матеріал міцний і гнучкий, що дозволяє побудувати теплицю будь-якої форми:

  • аркову;
  • прямокутну під скатної дахом;
  • багатогранну;
  • криволинейную, сферичну;
  • комбіновану прямокутну під арочним дахом;
  • з’єднати аркову і прямокутні конструкції.

У ролику представлена ​​установка теплиці з полікарбонату своїми руками, на відео монтаж готового виробу від фундаменту обшивки.

Каркас

Щоб споруда теплиці з полікарбонату своїми руками була доцільна і доступна в монтажі, важливо правильно визначитися з матеріалом для каркаса:

  • Дерев’яний – прямокутні споруди під скатної дахом.
  • Металевий: з круглою і профтруби, алюмінієвого профілю, куточків, металевих напрямних для гіпсокартону. Каркаси з круглої труби зазвичай вимагають зварювальних робіт, всі інші види металоконструкцій можна посадити на спеціальні сполучні кріплення. Найчастіше це арочні споруди, рідше можна зустріти одно-, подвійні.
  • Поєднання дерева і металу: або дерев’яну основу і металева арочна ферма, або каркас з металу під скатної дерев’яної кроквяної системою.
  • З труб ПВХ, як правило, невеликі арочні конструкції, покриті полікарбонатом, скатні споруди так само зустрічаються. Елементи з’єднуються спеціальним кріпленням і саморізами.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Подвійний каркас – практичне рішення для зимових будівель, на внутрішню дугу кріпиться плівка, тонкий полікарбонат для утеплення

Подивіться докладна розповідь, як виконувалося будівництво теплиці з полікарбонату своїми руками, відео докладно розповідає про виготовлення відкривається арочної конструкції на дерев’яному каркасі.

Розмір

Розмір теплиці обумовлений не тільки ергономікою простору, але і прив’язаний до габаритів карбонатного листа. Щоб установка теплиці з полікарбонату своїми руками не влетіла в копієчку, слід уникати зайвий витрат. Так полікарбонат має розмір 2 * 6 м, отже, довжину і ширину теплиці треба підганяти під ці параметри, або кратні.

Для індивідуального використання вважається доцільно робити теплицю з полікарбонату 3х6 м, 3 * 9 м, 3 * 12 м, але ширина 3 м актуальна тільки для прямокутних споруд. Висотою 2,0 м до нижнього краю ската даху.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Схема арочного споруди, підходить для металопрофілю і труб ПВХ

В арочних конструкціях розрахунок матеріалу виконується по-іншому. Так, стандартний лист акурат укладається на дугу висотою 1,9 м, відстань між стійками по ширині виходить 2,8 м. Якщо ця висота здається маленькою, то допоможе установка теплиці з полікарбонату на фундамент, який виступає над рівнем землі на 100-300 і більше мм. Споруду можна зробити вже, тоді додасться висота, але це скоротить місце всередині для грядок і стежки. Інший варіант збільшити висоту без зайвих відходів – зробити дах-звід з окремого шматка, наприклад, шириною 900-1200 мм, боки в цьому випадку можна спорудити будь-якого розміру.

Подивіться ролик з корисними порадами, як встановити теплицю з полікарбонату, відео в нюансах розповідає про конструкцію з труб ПВХ.

Кут нахилу скатного даху

Перед тим, як побудувати теплицю своїми руками з полікарбонату з дахом будиночком, необхідно правильно розрахувати кут нахилу крокв, щоб:

  • парусність була в нормі і пориви вітру не зірвали будівництво з місця;
  • сніг не деформував спорудження.

Для різних регіонів ухил може бути 15-45о, більш детально можна обчислити на онлайн калькуляторі, скориставшись довідковим матеріалом. Або замовити проект, в якому будуть представлені всі інженерні розрахунки.

Важливо: Використання полікарбонату доцільно на похилих дахах з ухилом 15-30о. Менший нахил призведе до механічних пошкоджень від снігового навантаження. Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Як виготовити прості крокви

Конструктив

Щоб грамотно будувати теплицю своїми руками з полікарбонату, важливо на етапі проектування продумати конструктивні елементи:

  • двері ширина не менше 800 мм, висота 1900 мм;
  • кватирки, оптимально 900 * 600 мм, оснастити автоматичними термо підйомниками, 1 шт. на 2 м / п;

Корисно знати: Розміщувати кватирки для провітрювання рекомендується вгорі теплиці: на даху або на відстані від землі на 2/3 від загальної висоти, це обумовлено властивістю теплого повітря підніматися вгору, до того ж таке розміщення допоможе уникнути протягів. Не забудьте оснастити фрамуги стопорами, щоб уникнути закритті від поривів вітру.

Раціональна ширина грядок 800-1000 мм, висота 200-300 мм, зручна ширина доріжки – 800-1000 мм, що ще раз свідчить на користь загальної ширини споруди в 2,8-3 м. Є прекрасний варіант, як облаштувати теплицю з полікарбонату всередині 3х6 м: грядки розміщують П-образно, що дозволяє отримати додаткову корисну площу під висадку рослин.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Як облаштувати теплицю з полікарбонату всередині, фото ергономічних грядок

Інженерні комунікації і розміщення

Щоб грамотно підібрати місце на ділянці, необхідно керуватися не тільки правилами орієнтації по сторонах світу – зі сходу на захід коником, ще бажано, щоб споруда не потрапила в аеродинамічну трубу, утворювати між 2 будівлями, забором і будівлею. Перед тим як правильно встановити теплицю з полікарбонату, необхідно ретельно продумати інженерні комунікації:

  • підводка світла;
  • полив;
  • опалення.

Намагайтеся розміщувати спорудження недалеко від будинку, щоб навколо було мінімум 1 м вільного простору для обслуговування. Бажано, до теплиці мати під’їзд, хоча б візком, на випадок завезення ґрунту тощо. Робіт.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Фундамент

Перед початком будівництва необхідно вирішити на що встановити теплицю з полікарбонату. Звичайно, можна на грунт, але підстава швидко прийде в непридатність від агресивного середовища. Далі пропонуємо подивитися, як робиться установка теплиці з полікарбонату на грунт, відео монтажу конструкції на рівній ділянці.

Тому, якщо фундаменту не планується, то:

  • розчистити, вирівняти майданчик;
  • засипати щебенем, піщаником;
  • постелити руберойд.

За відгуками фахівців та городників зі стажем, під теплицю необхідний фундамент:

  • Стрічковий дрібно заглиблений або заглиблений: монолітно-бетонний, блоковий, з бруса, цегли, каменів, пляшок. Підходить для рівних ділянок, вважається майже універсальним підставою. Оптимальний для зимових теплиць.
  • Стовпчастий з труб (металевих, азбестових), цегли, каменів, монолітно-бетонний в рубероидной опалубці. Для невеликих теплиць можна просто підкласти блоки, цеглу. Самий бюджетний варіант, підходить для ділянок сирих і з високим рівнем грунтових вод. Для металевих теплиць можна нарізати шматки швелера, куточка 50 * 50 мм, довжиною 1200-700 мм, забити їх в землю.
  • Фундамент палі виправданий на місцевості зі складним рельєфом, і на болотистих ділянках. Влаштовується на 200 мм нижче рівня промерзання грунту, забивається або угвинчується.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Дерев’яна арочна конструкція під полікарбонат на цегляних стовпчиках

Як встановити теплицю з полікарбонату на фундамент

Щоб зробити фундамент необхідно:

  • викопати яму під стовпи, траншею для стрічки;
  • засипати по 100-200 мм щебеню, пісковика, утрамбувати;
  • постелити руберойд;
  • зробити опалубку;
  • зв’язати армирующий каркас;
  • залити бетоном.

Свайне і стовпчасті підставу по оголовків стягується ростверком: бетонної стрічкою, швелером, брусом. При влаштуванні стрічкового фундаменту, після заливки розчину слід перпендикулярно встромити арматуру з випуском, через кожен метр і по кутах, або спеціальні куточки на анкерних болтах – до них буде кріпиться підстава теплиці: зварюванням – профтруба, болтами – алюмінієві вироби, на куточки – дерево, скобами – труби пвх.

Як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками – практична інструкція

Робимо креслення, виходячи з отриманих відомостей вище. Простіший варіант – скопіювати готовий проект з мережі, підправити його при необхідності. Проставити розміри, зробити схему ключових вузлів, детально продумати, як будуть кріпиться елементи. Особливу увагу приділяємо конструктиву ферми, кроквяної системи, важливо продумати, як дах буде кріпиться до основи каркаса.

Будівництво

Далі покроковий процес, як самому побудувати теплицю з полікарбонату. Будемо робити теплицю двускатную, каркас – профтруба, креслення конструкції на фото нижче. Замість діагональних підпірок можна робити поперечники для посилення.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Типовий креслення теплиці з полікарбонату

Розмічаємо ділянку, розчищаємо, підводимо підземні інженерні комунікації. Заливаємо фундамент, який тип підстави вибрати, слід визначити по геодезичним дослідженням ділянки. У нас стрічковий, як залити, показано на схемі.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Зріз стрічкового фундаменту – оптимальний варіант для теплиць з полікарбонату

Збірка каркаса

На проекті видно, що каркас теплиці складається з торців – 2 шт, стін – прямокутники, дах – крокви і поперечники. Кожен сегмент будемо збирати окремо і монтувати за місцем. Кріплення виконаємо спеціальними сполучними елементами.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Кріплення для профільованої труби

Нарізаємо болгаркою деталі торців в розмір і збираємо по схемі. Встановлюємо на фундамент, закріплюємо укосиною. Другий торцевої елемент збираємо і встановлюємо так само.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Для дверей зроблений профіль довше, щоб втопити його в землю

Окремо збираємо бічні стіни, вони складаються з вертикальних стійок між ними 1 м, але не більше 1,2 м і діаметрів. Нарізаємо трубу, кладемо на рівну площадку горизонтальні деталі, відстань між ними дорівнює висоті стін, докладаємо вертикальні стійки, з’єднуємо. Перевіряємо геометрію, діагоналі повинні бути рівні. Підсилюємо конструкцію діагональними деталями. Встановлюємо на фундамент і кріпимо до торцевих деталей. Верх торців скріплюємо трубою – коник, від нього прокладаємо крокви, до вертикальних стійок. Щоб додати міцність конструкції і створити надійну опору полікарбонату, прокидає на схилах поперечні елементи.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Каркас можна додатково підсилити зсередини, зв’язати протилежні кроквяні ноги горизонтальною трубою або встановити укосіни

Полікарбонат

Зазвичай для покриття теплиць використовують стільниковий полікарбонат товщиною 4-6 мм, для зимових будівель – 6-12 мм. Можна обшити будівництво і монолітними карбонатними листами, але вони не так практичні, як стільникові.

У полікарбонату 2 сторони, лицьова поглинає ультрафіолетові промені, її слід звернути назовні. Відрізнити можна за плівці, на якій стоїть маркування, з виворітного боку маркування немає. Відповідальні виробники на плівку наносять інструкцію, як правильно кріпити листи. Якщо така відсутня, то шукайте лазерні насічки, вони стоять на захисному лицьовому шарі.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

Зворотний бік полікарбонату руйнується під дією променів сонця

Корисні правила:

  • Між листами залишайте зазори 3-5 мм, для термічної деформації листів.
  • Встановіть суцільну стрічку, яка захистить верхні торці.
  • Нижні торці закрийте перфорованої смугою.

Фото і відео поради, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками

На схемі показано, як закрити торці

Кріпити покриття на теплицю можна через спеціальний стикувальний профіль або на Термошайби, край полікарбонату фіксується Термошайба в будь-якому випадку:

  • рассверлите отвір на 3-4 мм більше поперечного перерізу шайби;
  • вставте кріплення і затягніть рівно, перекоси приведуть до деформації і псування матеріалу.

Подивіться відео, як правильно прикріпити листи полікарбонату на теплицю за допомогою профілю.

Корисно знати: При вирішенні питання, уздовж або поперек стелити листи, пам’ятайте: фортеця листа при прямокутній формі зменшується при збільшенні розмірів паралельних сторін, а навантаження зростає в прямій пропорції до збільшення довжини.