Дизайн плитки у ванній кімнаті: досконалість у всьому

Застосування керамічної плитки – практично безальтернативний варіант обробки сучасної ванної. Міцність, гігієнічність і неперевершена естетика – ці якості вивели кераміку в лідери «топів» матеріалів для ремонту квартир.

Технічні аспекти роботи з плиткою

Якою має бути плитка для ванної?

По-перше, стійкої до впливу пара і не пропускає вологу. По-друге, легкої в догляді і нечутливою до хімікалій. По-третє, стильною, красивою і радує око.

Першим двом вимогам відповідає практично вся продукція, що випускається сучасними виробниками кераміка. Не існує спеціального кахлю «для ванних». У цих вологих приміщеннях допускається використання абсолютно будь-якого керамічного матеріалу.

З третьою вимогою справи йдуть інакше. Вибір дизайну плитки – завдання неординарна. Кахель монтується «на століття», а значить, і «зовнішність» він повинен мати відповідну – оригінальну і привабливу з одного боку, не дратівливу очей і не дуже екстравагантну з іншого.

Дизайн плитки у ванній кімнаті: досконалість у всьому

Естетичні нюанси керамічної облицювання

Плитка – матеріал, який визначає стиль ванною, тому до її вибору треба підходити з особливою ретельністю. Який ви хочете бачити свою ванну? Бадьорить і налаштовує на позитив? Або вишуканою і розкішної? Як ви ставитеся до мінімалізму? Чи подобається вам класика?

Як би там не було, але дизайн плитки повинен відповідати обраному стилю приміщення на все сто. Благо, що асортимент керамічних матеріалів, що випускаються сучасною промисловістю, це дозволяє.

Залежно від обраного стилю у ванній кімнаті використовується:

 • глянсова плитка чистих кольорів – модерн;
 • кахель-імітація натурального каменю – класика;
 • матова плитка пастельних тонів – мінімалізм;
 • великорозмірного плити з вишуканим «золотим» та «срібним» декором – Ар-деко;
 • орнаментований плитка з повторюваним симетричним яскравим малюнком – східний стиль;

Дизайн плитки у ванній кімнаті: досконалість у всьому

 • світлий кахель з рослинним орнаментом – японський стиль;
 • матеріал-імітація дрібних глиняних плиток – кантрі.

Дизайн плитки для підлоги також визначається стилем ванною. Напрямки, що тяжіють до натуральності і природності, вимагають застосування керамограніта «під дерево», «під мармур», «під природний камінь» і т.п. У ретро-ванною буде доречний штучно зістарений кахель. Пол ванній в стилі класика зазвичай оформляється плиткою «під паркет».

Дизайн плитки у ванній кімнаті: досконалість у всьому

Варіанти укладання плитки у ванній кімнаті

Темний низ, світлий верх

Широка смуга темної плитки, бордюр і світла плитка до стелі – колись цей спосіб укладання кахлю вважався «правильним» і мало не єдино можливим.

В наші дні його застосовують дуже рідко. Надто вже нудним і навіть старомодним вважається такий варіант дизайну. Проте, знаходяться цінителі традицій, які саме на ньому зупиняють свій вибір.

Щоб якось урізноманітнити і «осучаснити» бордюрно-рядову укладання кахлю, можна зробити наступне:

 • поміняти місцями відтінки – знизу покласти світлий кахель, верх стіни облицювати темним;
 • одну зі стін обробити плиткою під колір підлогового покриття – впровадити в інтер’єр так звану акцентну стіну;
 • повернути розкладку на 90 градусів – ліву частину стіни облицювати світлою плиткою, праву викласти темної, бордюр розмістити вертикально;
 • поєднувати рядову укладання з діагональною – кахель одного з відтінків укласти по діагоналі.

одноколірний дизайн

Одноколірна плитка світлих відтінків застосовується тоді, коли потрібно надати приміщенню обсяг. Дизайн ванної кімнати в хрущовці не обходиться без таких кахлів.

При цьому певні обмеження накладаються і на розміри облицювального матеріалу. Великорозмірний кахель «зжирає» обсяг і робить кімнату «іграшкової». Для створення видимості великого простору в маленьких ванних застосовується дрібна квадратна або прямокутна плитка.

триколірний дизайн

Для оформлення просторій ванній не забороняється використовувати плитку відразу трьох яскравих, насичених кольорів. Єдина умова – кольори повинні гармоніювати один з одним.

При створенні триколірної розкладки необхідно дотримуватися правила: 60% кімнати оформляються в одному кольорі, 30% – у другому, що залишилися 10% – в третьому.

Дизайн плитки у ванній кімнаті: досконалість у всьому

Акцентування

Акцентування або створення акцентів – застосування матеріалу, що вибивається із загального фону однією або декількома своїми характеристиками. Засобом акцентування може служити будь-який з оздоблювальних матеріалів. В інтер’єрі ванної таким матеріалом є керамічна плитка.

Акценти можуть розташовуватися вертикально і горизонтально. Вертикальні лінії застосовуються для виділення окремо розташованих предметів меблів і сантехнічних пристроїв у просторих ванних. Горизонтальні використовуються в маленьких, тісно обставлених санвузлах. Приклад горизонтального акценту – бордюрна лінія, що проходить по периметру всієї кімнати.

Грамотне акцентування укупі з правильним підбором основного і додаткового кольорів дозволяє створити оригінальний і практичний дизайн плитки у ванній кімнаті.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*