Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

І невеликий дачний будиночок, і просторий котедж часто мають у своєму розпорядженні таким унікальним розташуванням як мансарда. Хтось використовує його лише в теплу пору року як річну спальню, а в деяких випадках воно пустує. Між іншим, мансарда – приміщення унікальне.

Грамотно облаштована – вона здатна не тільки додати кілька житлових квадратних метрів, а й стати улюбленим місцем відпочинку і дозвілля для всієї родини. Як облаштувати мансарду своїми руками і як підкреслити всі достоїнства такого приміщення – читаємо в нашій статті.

На етапі будівництва

Як правило, горище рідко відрізняється великою площею, а корисний об’єм скорочується за рахунок ламаної форми стін. Щоб при облаштуванні візуально розширити простір варто заздалегідь подбати про природному освітленні мансарди, а саме – про віконних конструкціях.

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Благоустрій мансарди неможливо без установки якісних вікон

Найкраще встановити спеціальні мансардні вікна, які пропускають на 40% більше сонячного світла, ніж звичайні. А дизайн і форма сучасних вікон дозволять вписати їх в будь-який стиль інтер’єру.

Порада: Навіть при облаштуванні мансарди дачного будинку не варто забувати про її утепленні і вентиляції, оскільки ці заходи необхідні не тільки для підтримки мікроклімату в приміщенні. Якщо їх не робити, то ремонт і обстановка швидко прийдуть в непридатність через перепади температур і конденсату.

Обіграємо конструкцію

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Що в першу чергу відрізняє мансардну кімнату від будь-якої іншої? Звичайно, скошені стіни, оскільки в їх ролі зазвичай виступають скати даху, які і крадуть найбільше простору. Але цей «недолік» можна перетворити в самостійний декоративний елемент.

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Інтер’єр мансарди в дерев’яному будинку

Виступаючі крокви і дерев’яні балки годі й зашивати гіпсокартоном, а обіграти в стилі шале, кантрі або власному унікальному дизайні. Для цього стіни краще пофарбувати в світлий відтінок, а балки тонувати в темний – контрастний. Актуальнішою всього здійснити подібне облаштування мансарди в дерев’яному будинку.

Порада: Подібний інтер’єр мансардного поверху має на увазі зовнішнє утеплення схилів даху.

Декоруємо стіни

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Контрастна обробка стін перетворить інтер’єр

Незвичайна форма стін мансарди дозволяє максимально проявити фантазію при їх оформленні. Колір і декор будуть залежати від призначення приміщення. Так, в спальні або кабінеті краще використовувати шпалери, фарбу або декоративну штукатурку спокійних відтінків. Частина стін, наприклад, фронтони можна оформити контрастно: обклеїти фотошпалерами, розписати або просто пофарбувати в яскравий колір.

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Варіантів облаштування мансарди безліч

Відмінна ідея – декорування стін з використанням різних фактур і матеріалів. Це дозволить грамотно зонувати приміщення як горизонтально, так і вертикально, що особливо припаде до речі при облаштуванні мансардного поверху, фото нижче, маленької площі.

Порада: Розділити приміщення на функціональні зони можна за допомогою колірних рішень і багаторівневого освітлення. Суцільні перегородки краще замінити ширмою, скляної розсувний конструкцією, книжковим стелажем або шторами. Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Ідея як облаштувати маленьку мансарду

Меблі

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Вбудовані меблі заощадить простір

Скошений стеля може послужити перешкодою при облаштуванні мансарди, фото нижче, оскільки стандартна меблі можуть зайняти занадто багато місця. У цьому випадку варто:

  • Встановити вбудовані меблі: шафи, полиці, ніші з ГКЛ. Їх можна виготовити на замовлення або своїми руками. Якщо форма стін ламана, то шафи краще розташувати по всьому периметру мансарди, а якщо скати починаються прямо від статі – уздовж фронтонів.
  • Придбати модульну систему, яка дозволить експериментувати з обстановкою.
  • Ліжко, письмовий стіл та іншу великогабаритну меблі можна поставити в місцях з найнижчим стелею, а центр кімнати залишиться вільною для комфортного переміщення.

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Яскравий текстиль пожвавить інтер’єр мансарди

Освітлення

Організація освітлення необхідна для комфортного перебування в будь-якому приміщенні. Облаштування мансарди на дачі або в приватному будинку дозволить поекспериментувати з розташуванням освітлювальних приладів.

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

В облаштуванні мансарди допоможе правильна організація освітлення

Світильники служать як функціональними, так і декоративними елементами, тому при облаштуванні приміщення важливо підбирати їх під загальний стиль. І не варто обмежуватися тільки верхнім світлом (люстрою). Різні настінні світильники, контурне підсвічування, торшери – все це дозволить створювати потрібну атмосферу при необхідності.

А якщо крокви або балки при облаштуванні мансарди своїми руками, фото нижче, не були заховані під обшивкою, то їх можна використовувати в якості основи для кріплення світильників.

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Облаштування мансарди дозволить відпочивати на дачі з комфортом

Декор

І звичайно, красива і затишна мансарда немислима без всілякого декору, який дозволить швидко і недорого перетворити й доповнити любе приміщення.

Стіни можна прикрасити розписом, фресками з декоративною штукатуркою дзеркалами, які, до речі, ще й візуально збільшать простір.

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Штори грають важливу роль в інтер’єрі

Доповнить інтер’єр і правильно підібраний текстиль. Це можуть бути як штори на вікна, так і всілякі подушки, покривала, килимки, серветки – все залежить від призначення приміщення. Текстиль може бути яскравим або з візерунками, навіть якщо вся мансарда оформлена в спокійних тонах – це пожвавить інтер’єр.

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

Елементи декору незамінні при облаштуванні мансарди

На полицях можна розставити книги, особливо якщо мансарда буде виступати в якості бібліотеки чи кабінету, які цілком зможуть послужити прикрасою приміщення.

Статуетки, декоративні вази, свічники, горщики з квітами, красиві бра і торшери – все це здатне наповнити кімнату неповторним затишком.

Цікаві ідеї облаштування мансарди маленької і великої

При облаштуванні слід витримувати єдиний стиль

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*