Що потрібно знати, щоб узаконити перепланування

Будівництва та ремонти часто пов’язані з питанням «Як узаконити перепланування?», А від способу вирішення цієї проблеми може залежати не тільки результат, але і багато іншого …

У цій статті ми відповімо на питання, пов’язані з переплануванням і перебудовою, розповімо про шляхи, які допомагають узаконити перепланування і зробити це з мінімальними фінансовими і моральними витратами.

До того ж, не будь-яке переобладнання взагалі вимагає проведення процедури узаконення, є маса робіт і змін, які не вимагають юридичного втручання.

Різниця між переплануванням і перебудовою

Що потрібно знати, щоб узаконити перепланування Що потрібно знати, щоб узаконити перепланування

1. Перебудова – установка, часткова або повна заміна та перенесення інженерних мереж і комунікацій, обладнання електричного, сантехнічного та іншого призначення. При цьому не зачіпаються несучі конструкції і не потрібні додаткові потужності. Але внесення змін до техпаспорт при цьому все ж буде потрібно.

2. Перепланування пов’язана зі змінами в конфігурації приміщення і також вимагає їх реєстрації в техпаспорті.

Наприклад: демонтаж простінка або перегородки, перенесення дверей або установка дверей в пророблений отвір – перепланування, а перенесення унітазу або ванною – перевлаштування.

Однак, поточний або навіть капітальний ремонт з повною заміною сантехніки, вікон, дверей і підлоги на нові (аналогічні) без їх перенесення не є переплануванням / перебудовою.

Але якщо на поверховому плані буде вимагатися внесення змін положення значущих елементів (стіни, віконні та дверні прорізи та їх розміри, положення сантехніки і т.д.), то такі зміни – перепланування / перебудову.

Плюси і мінуси незаконного перепланування

Плюси: раціональне використання простору, підвищення зручності та комфорту, полегшення доступу до комунікацій і потрібним речам, декорування мереж і комунікацій і багато іншого.

мінуси:

1. Разовий штраф (доки до 4 000 р, причому в місяць), а також можливі постійні перевірки та поточні штрафи.

2. У разі судових розглядів – оплата судових витрат (не маленький!) І кримінального покарання в разі появи руйнувань або загибелі людей. Що потрібно знати, щоб узаконити перепланування

3. Нерухомість не можна буде продати, розміняти або подарувати.

4. Заборона виїзду за кордон.

5. Незадоволені сусіди по будинку і так далі.

Розгляд фактів привело багатьох до правильного і законного рішення, але якщо це необхідно, то як узаконити перепланування?

Покрокова інструкція, або як узаконити перепланування

1. Порадившись з фахівцем правильно оцінити передбачувані або вже внесені зміни. Правильна класифікація позбавить від непотрібних клопотів і витрат. Що потрібно знати, щоб узаконити перепланування

2. Проаналізувати правила, викладені в Сніпах і ГОСТах, що регулюють що можна, а що – не можна робити. Не думайте, що такий аналіз під силу тільки юристам або будівельникам професіоналам – чим «підковані» ви будете, тим дешевше все обійдеться.

3. Виберіть один з двох способів узаконення перепланування: легальний або самовільний.

  • Легальний або законний – звернення в сертифіковану будівельну компанію, яка підготує проект і розрахунки всіх змін, узгодить всі попередні етапи і після експертиз отримають дозвільну документацію.
  • Самовільне, дозволений ЖК (Житловим кодексом) починається з подачі заяви до суду з пакетом документів (на квартиру, техпаспорт з БТІ, проект перепланування). Слід отримати дозвіл Керуючої компанії або територіального районного управління. Якщо проект свій, то він повинен бути затверджений у фахівців, або він розробляється будівельною фірмою. Перевірка документації та розгляд справи в суді займає до 45 днів.

Що потрібно знати, щоб узаконити перепланування

4. Як узаконити перепланування постфактум.

Відразу скажемо: обійтися без суду не вийде. Вам прийдеться:

  • Перенести всі виконані зміни в приміщенні на папір.
  • Звернутися в БТІ для виклику їх фахівців на будинок для візуального огляду і складання відповідної документації з подальшим укладенням.
  • Сповістити про перепланування територіальне районне управління або керуючу компанію з наданням документа з БТІ.

Якими можуть бути рішення про перепланування?

1. Якщо всі формальності і правила дотримані, то це теж ще не все, так як перепланування повинна пройти ще кілька експертиз: МНС, СЕС та інших інстанцій-організацій. І лише після цього перепланування буде вважатися законною.

2. Якщо майбутні або вже початі зміни з перепланування приміщення загрожують безпеці вдома або мешканців, зачіпають або послаблюють несучі конструкції або яким-небудь іншим чином зменшують надійність, то тут є два варіанти:

  • Зажадають внести підсилюють елементи (швелера, таври, куточки і інші металеві конструкції) – і це в кращому випадку.
  • Зажадають повернення до первісної конфігурації несучих конструкцій, та ще й з відчутними штрафами.

Що однозначно викличе категоричні заперечення, так це: замуровування в стінах стояків центрального опалення або системи вентиляції, зміна функціональності приміщення (кімната замість санвузла) або незаконна прокладка газових або інших комунікацій.

  • Підсумок, або як простіше узаконити перепланування

Ми не намагаємося нав’язати думку, що нижческазане – єдине рішення, але практика довела, що звернення в рієлторськоє агентство, архітектурно-будівельну фірму або юридичну контору, що мають всі відповідні документи, досвід і зв’язки, зробить цю довгу і вкрай неприємну процедуру значно простіше. Та й у скільки ви оціните втрачений час, розтрачені нерви і невдалий результат?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*