Дерев’яна підлога на кухні: вишуканість вибору

Дерев’яна підлога на кухні відмінно вписується в інтер’єр з дерев’яними меблями, в стиль кантрі або англійську класику, чим примітний даний вид оздоблювального матеріалу, що його так хочуть багато господинь, розглянемо нижче.

Різновиди дерев’яної підлоги

З дерева можна зробити абсолютно все, різні предмети, папір, настінні і підлогові покриття. Останнє може бути декількох типів, разгруппировать їх можна за розмірами, формою і багатьма іншими ознаками. Одним з основних типів дерев’яних підлог є паркетна дошка, як і в випадку з корковим підлогою, дерев’яна підлога виготовляють у вигляді паркету, встановлюють на нього спеціальні кріплення.

Дерев'яна підлога на кухні: вишуканість вибору

Другий тип – плити. З дерева вирізають плити рівного розміру, шліфують їх, після чого наносять на них малюнок, в цілому підлогу з таких плит може представляти цілу композицію або просто зображати якийсь орнамент. За розміром плити бувають різними, чим більше плити, тим легше і простіше укласти підлогу, ну і звичайно, розмір впливає на цінову категорію.

Дерев'яна підлога на кухні: вишуканість вибору

Третій тип – дошки. Іноді замість плит, паркетної дошки та інших різноманітних видів використовується звичайна дошка, найчастіше використовують дошки товщиною 40-50 мм, вони міцніші, здатні витримувати великі навантаження, плюс до всього довговічні.

Достоїнства і недоліки

Пол з дерева на кухні, звичайно, дуже добре, багатий вигляд, екологічно чисті матеріали і багато іншого, але так чи все добре насправді, виявляється, немає, у дерев’яної підлоги є маса недоліків, але є так само хороші гідності. Почнемо з позитивного боку.

Дерев’яна підлога дуже добре вписується практично в будь-який інтер’єр, особливо добре він підходить для використання в класичних інтер’єрах, наприклад, в англійському стилі вісімнадцятого-дев’ятнадцятого століть.

Дерево – екологічно чистий матеріал, воно не виділяє в атмосферу шкідливих речовин, не забруднює повітря, а найголовніше, іноді навіть є хорошим ліками для хворих закладенням носа або тих, кому важко дихати «міським» повітрям.

Дерев’яна підлога на кухні боїться води і інших рідин, які дуже швидко вступають з деревом в контакт і наносять йому серйозної шкоди. Молоко або сік можуть залишити великі складні плями, які не в силах вивести будуть навіть дуже агресивні абразивні речовини. Від підвищеної вологості в приміщенні підлогу швидко чорніє, покривається чорними плямами починає гнити.

Вплив підвищених температур також згубно впливає на дерево, підлога буде розсихатися, спочатку утворяться невеликі тріщинки, пізніше, якщо підлога і раніше буде дуже сильно нагріватися, то деревина почне лопатися.

Ще один, мабуть, основний мінус, висока ціна. Дерев’яна підлога і всі його комплектуючі для великої кухні вийдуть вам в копієчку, до речі, дуже велику. Викликано це тим, що для виготовлення підлогового покриття використовується натуральна деревина, проводити виготовлення деталей з дерева досить складно, до того ж, для монтажу потрібно використовувати різні замки, але всі вони повинні бути міцними і міцними, а це вже недешево.

Останній мінус, на якому ми загострити увагу – догляд. Для догляду за підлогою потрібно багато часу і сил, не можна сильно вимочувати деревину, потрібно насухо витирати поверхню після миття підлог, а так же не можна використовувати будь-які абразивні речовини. Це дрібні, і можна сказати, несуттєві мінуси, до більших недоліків варто віднести обробку лаком, морилкою і іншими речовинами, яку потрібно проводити кілька разів на рік.

Дерев'яна підлога на кухні: вишуканість вибору

Монтаж дерев’яної підлоги

Укладання починається із збірки каркаса, на землю або бетон укладаються дерев’яні бруски, при цьому використовується рівень і лінійка, дуже важливо покласти бруски рівно на однаковій відстані одна від одної.

Дерев'яна підлога на кухні: вишуканість вибору

Після установки каркаса починається монтаж підлог, для цього можна використовувати цвяхи, саморізи та інші елементи кріплення. Якщо ви укладаєте підлогу з дерева на кухні у вигляді плиток, то найкраще використовувати маленькі саморізи або цвяхи.

Дерев'яна підлога на кухні: вишуканість вибору

Після установки плиток або дощок підлогу покривається морилкою, потім, лаком. Для лакування дерева слід використовувати хороший лак, який може добре захистити дерево від впливу сонячних променів влітку і хоч в якійсь мірі від вологи.

Дерев'яна підлога на кухні: вишуканість вибору

На цьому монтаж дерев’яної підлоги закінчується, лаку дають просохнути кілька днів, після чого встановлюють меблі і підключають техніку.

Підведемо підсумки

Дерев’яна підлога для кухні – це хороший будівельний матеріал, який відмінно вписується в практично будь-який інтер’єр, але дуже сильно боїться впливу вологи, жиру, різних рідин. Плями з поверхні дерев’яної підлоги виводяться дуже складно, часом вивести їх неможливо і вони залишаються жити в квартирах до наступної заміни підлогового покриття. Ще одним мінусом, який може відлякати вас від застілка деревом кухні, висока ціна, та дерево дійсно коштує досить дорого, особливо, якщо ви збираєтеся застелити кухню дорогими і дуже красивими породами дерев.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*