Як самостійно підключити водонагрівач

Типи електричних нагрівачів

Водонагрівачі для побутових потреб діляться на накопичувальні і проточні конструкції, тому існують і відмінності в схемах підключення цих водонагрівальних приладів:

  1. Проточний водонагрівач оснащується теплообмінником, через який протікає холодна вода і нагрівається.
  2. У накопичувальному водонагрівачі є ізольований накопичувальний резервуар ємністю 5-1000 літрів, в якому вода нагрівається постійно до встановленої температури. Нагрівається вода за допомогою Тена (трубчастого електричного нагрівача). Зазвичай потужність таких ТЕНів для побутових нагрівачів – 1-2 кВт.

Водонагрівачі (бойлери) накопичувального типу зараз набагато популярніше у користувачів, ніж проточні. Але навіть таку складну конструкцію можна підключити своїми силами. Самостійне підключення водонагрівача повинно проводитися відповідно до маркування, яка вказується на корпусі водонагрівача:

Як самостійно підключити водонагрівач

Позначення на корпусі ВН Обсяг ВН Тип кріплення ВН FP, SSL, FPS, P, S, PS, SS, PSL, PL, SL, 5-15 літрів Над умивальником у ванній FPT, P, ST, PT, BV, S, P / 1, S / 1, FP, BP 30-200 літрів Вертикально PO, FPO, SO, POT 50-200 літрів Горизонтально

Для будь-якого типу водонагрівача обов’язково необхідно підвести заземлювальну шину.

Як підключити водонагрівач до електричного кола

Напруга до електричного водонагрівача підводиться від розподільного щита, але не від розетки або розподільної коробки. Інші прилади до цієї лінії не повинні підключатися. Самостійне підключення електричного водонагрівача робиться трижильним кабелем 3х2,5 мм2. Такий кабель витримує навантаження до 5 кВт. Автоматичний вимикач необхідний шістнадцяти приміщення повинна бути захищена при потужності бойлера до 3,5 кВт, і 20 ампер, потужність нагрівача більше 4 кВт. Для захисту від напруги встановлюється АС УЗО (пристрій захисного відключення) на 30 мА. Якщо у вас немає місця в розподільчому щитку, то можна просто поставити автоматичний диференційний вимикач.

Підключення електричного водонагрівача Термекс

Побутовий водонагрівач марки «Thermex» має свої особливості підключення, і зараз ми їх розглянемо.

Як самостійно підключити водонагрівачГоризонтальний нагрівач Термекс встановлюється, як випливає з його призначення, тільки в горизонтальному положенні, вертикальний – тільки у вертикальному. Виберіть місце в квартирі для монтажу бойлера. Оптимальне розміщення – в ванній кімнаті, якщо дозволить площа приміщення.

Місце готується наступним чином: в стіні кріпляться спеціальні гаки для навішування водонагрівача, підводиться трубопровід систем холодного водопостачання та ГВП, а для підключення водонагрівача встановлюються кульові крани на патрубках.

Бойлер кріпиться на спеціальній вертикальної підвісці, а далі проводиться підключення водонагрівача Термекс до водопроводу. У систему водопостачання підключається запобіжний клапан і зливний вентиль. Водонагрівач Термекс має 2 патрубка – для підключення холодної води, і для видачі гарячої води. Патрубки фарбуються синій і червоний кольори, тому неправильно підключити бойлер досить складно.

Підключати бойлер до холодної і гарячої води слід жорсткими металевими трубами, безшовним трубами з металопластику або за допомогою гнучких шлангів. Всі з’єднання ретельно герметизуються стрічкою FUM. Система гарячого водопостачання повинна додатково обладнуватися вентилем (краном), що перекриває подачу гарячої води при включеному водонагрівачі. Ця запобіжна міра дозволяє користуватися бойлером, якщо немає централізованого ГВП (гарячого водопостачання). Накопичувальний водонагрівач Термекс автоматично підтримує рівень води в резервуарі і задану температуру. Стінки резервуара зроблені подвійними, як в термосі, тому нагріта вода довго не остигає.

Інструкція по підключенню бойлера Арістон

У водонагрівачах проточного типу вода нагрівається при протіканні її по трубі теплообмінника.

Накопичувальний бойлер зазвичай оснащується резервуаром з нержавіючої сталі, який і призначений для нагріву та зберігання води. Перед монтажем нагрівача Арістон необхідно перевірити справність електропроводки в квартирі, якість напруги в мережі на предмет його коливань, і підготувати місце для підключення нагрівача.

Як самостійно підключити водонагрівач

Монтажна та електрична схема підключення накопичувального водонагрівача Арістон наступна: якщо підключення буде здійснюватися через розетку, то її потрібно закріпити в сухому місці і підвести до неї заземлювальну шину. Електричне живлення для бойлера підводиться по окремому кабелю від розподільного щита. Кабель повинен мати заземлення.

При виборі місця для кріплення водонагрівача зверніть увагу на матеріал, з якого зроблена стіна або міжкімнатна перегородка. На внутрішні перегородки з пінобетону або стіни з дерев’яною дранкою бойлер кріпити не можна. Стіна повинна витримувати подвійну вагу повного резервуара.

Ще одна необхідна умова – водонагрівач потрібно розміщувати як можна ближче до точок роздачі води, щоб мінімізувати непотрібні втрати тепла. Самостійне підключення водонагрівача аристон полегшується наявністю в комплекті кронштейнів та відповідних планок для кріплення бойлера.

За розмірами, зазначеним у схемі підключення, потрібно в стіні просвердлити на обраному місці ударним дрилем або перфоратором отвори і вставити в них пластмасові дюбелі. Гвинтами, які вставляються в ці дюбеля, кріпляться відповідні планки. Далі водонагрівач Арістон навішується на планки за допомогою кронштейнів, які теж йдуть в комплекті до бойлера.

Підключення водонагрівача до водопроводу потрібно робити тільки через запобіжний клапан. Подача холодної води проводиться через нижній патрубок запобіжного клапана. Гаряча вода підключається до вихідного патрубка водонагрівача Арістон.

Вентиль подачі холодної води повинен бути завжди відкритим. Щоб переконатися в працездатності нагрівача, відкрийте вентиль гарячої води – резервуар почне заповнюватися. Коли ємність буде повною, з крана поллється вода. Тепер можна закрити кран гарячої води і включити водонагрівач в мережу. Через 2-3 секунди на приладовій панелі управління бойлером засвітяться індикатори. Це означає, що можна включити водонагрівач кнопкою «Вкл-Викл» на панелі. Далі вам залишається тільки запрограмувати роботу нагрівача згідно з інструкцією.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*