Кухня в японському стилі: лаконічна естетика і мінімалізм

Японська культура – стародавня, самобутня і ні на що не схожа – таїть в собі чимало цікавого. Не дивно, що мода «на все японське» набирає обертів. Зростає і множиться число японських ресторанів, серед молоді спостерігається повальне захоплення аніме, інтелектуали читають Муракамі і цитують хокку … Не залишається осторонь і сфера дизайну інтер’єрів – Japan Style проник і в цю область європейського життя. Особливо полюбився нашим співвітчизникам інтер’єр кухні в японському стилі – непомітний, лаконічний і дуже функціональний.

Кухня в японському стилі: лаконічна естетика і мінімалізм

Особливості Japan Style в інтер’єрі кухні

Японський стиль проявляє себе, в першу чергу, в мінімалізмі. «Зайве – потворно», – говорить філософія цієї маленької країни. Прості форми, навмисна впорядкованість і гранична лаконічність – ось визначальні риси інтер’єру кухні в японському стилі.

Інша важлива особливість Japan Style – універсальність. У японському стилі може бути оформлено приміщення будь-яких розмірів – від крихітної кухоньки «хрущовки» до просторій їдальні великогабаритної квартири або житлового будинку. І всюди цей стиль буде доречним.

Чого точно позбавлена ​​кухня в японському стилі, так це химерності і «роботи на публіку». Japan Style не прагне справити враження, в ньому немає місця «багатим» прикрасам і пишного декору. «Зовнішнє – другорядне, головне знаходиться всередині» – суть японського стилю криється за цими простими словами.

Типовий інтер’єр кухні в японському стилі – фото можна побачити нижче – включає в себе:

  • натуральну меблі і натуральні ж оздоблювальні матеріали;
  • закриті, глухі шафи і полиці;
  • природне освітлення або штучну розсіяну підсвічування;
  • жалюзі або рулонні штори.

Стильові компоненти

  • Кольорова гамма

Зазвичай кухня в японському стилі витримується в натуральних, природних тонах. Бежевий, коричневий всіх відтінків, сірий, медовий, приглушений зелений – типові кольори для «японської» кухні.

У декоративних елементах можуть зустрічатися вишневий і сливовий тони, світло-і темно-рожевий.

При виборі колірного рішення зазвичай виходять з розмірів кухні. Одне з основних правил дизайну свідчить: чим більше приміщення, тим темніше може бути колір інтер’єру. Якщо темно-коричневий і чорний доречні в великих кухнях, то невеликі приміщення краще оформляти у світлих, пастельних тонах – кухня буде здаватися просторіше і світліше.

Кухня в японському стилі: лаконічна естетика і мінімалізм

  • Оздоблення

Інтер’єр кухні в японському стилі вимагає використання природних матеріалів. Мінімум пластика, максимум натуральної деревини – якщо цей принцип не дотриманий, інтер’єр не може вважатися японським.

Традиційні оздоблювальні матеріали для Japan Style: дерево, бамбук, джут, глина, сизаль, шовк, льон.

  • Меблі і обстановка

На кухні в японському стилі не повинно бути нічого зайвого – зайвого декору, зайвих побутових приладів і зайвих меблів. Перевага віддається вбудованим шаф, розкладним столів і непомітною, вбудованої техніки. Інтер’єр просторій кухні в японському стилі часто включає в себе кухонний острівець, зроблений з натуральної деревини і декорований деталями з бамбука. Меблювання маленьких приміщень зазвичай складають кухонний гарнітур, стіл і стільці.

Кухня в японському стилі: лаконічна естетика і мінімалізм

Для японського інтер’єру типово поділ на зони, кордонами між якими виступають ширми, пересувні або стаціонарні перегородки, фіранки, різнорівневі підлоги. Всі предмети, присутні в такому приміщенні, мають строгі геометричні форми і гладкі поверхні.

  • Аксесуари та освітлення

Кухня або їдальня в японському стилі декорується в мінімалістичною манері. Елементами декору можуть служити дерев’яні шкатулки, віяла, маленькі деревця бонсай, циновки. Головне – їх повинно бути небагато, самий мінімум, і розставлені вони повинні бути як доведеться, а в строго визначеному порядку.

Джерелами світла в «японській» кухні служать світильники з шовковими або паперовими абажурами, декоровані зображеннями ієрогліфів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*