Як правильно штукатурити стелю з гіпсокартону і стіни, відео поради

Вираз «штукатурка гіпсокартону» кому-то може здатися безглуздим, адже гіпсокартон сам по собі монтується з метою вирівнювання стелі або стін, т. Е. Він уже виконує функцію штукатурки. Але все не так просто.

Навіть ідеально виставлені плити треба додатково обробляти. І однією тільки шпаклівки швів і поглиблень від саморізів тут недостатньо, – виконання накривочного шару обов’язково. Нижче ми розповімо про технології штукатурення стін і стель з гіпсокартону, а також про вибір відповідного робочого складу.

Оздоблення ГКЛ, види складів

Штукатурка гіпсокартону – процес не складний, так як в більшості випадків ми прагнемо тільки до вирівнювання в площині, а вертикальність і горизонтальність стін виправляти не намагаємося.

Підготовчі роботи

Перед нанесенням декоративної штукатурки по гіпсокартону стіни / стелю слід прошпаклевать. Стики між плитами спочатку проклеюємо стрічкою-серпянкой, і тільки потім забиваємо їх шпаклівкою. Якщо стрічка не самоклеящаяся – робимо навпаки: забиваємо шви, потім накладаємо стрічку і з натиском проводимо по ній шпателем, утапливая осередки в шпаклівці. Закриваємо всі місця входження саморізів, тільки без використання серпянки. Після повного висихання складу прибираємо нерівності – затирочной сіткою або шпателем.

Штукатурка гіпсокартону своїми руками: відео процесу шпаклювання

Не забуваємо про обробку зовнішніх і внутрішніх кутів. Їх необхідно закрити спеціальним профілем, який «садить» на ту ж шпаклювальну масу. На цьому етапі можна трохи підкоригувати кут по вертикалі, якщо вона порушена.

 • Наносимо на кут робочий склад.
 • Встановлюємо і злегка притискаємо профіль.
 • Відразу, не чекаючи висихання першого шару накладаємо другий, – він закриє собою профіль.

Заключний етап підготовки до штукатурки стін з гіпсокартону своїми руками – це грунтування. Воно робиться після повного висихання шпаклівки.

Зверніть увагу: кутові профілі робляться з дуже м’якого металу. Тому при їх монтажі слід дотримуватися обережності, щоб уникнути деформації елемента. Як правильно штукатурити стелю з гіпсокартону і стіни, відео поради

Установка кутових профілів

Штукатурка по гіпсокартонних плит з маяками

Нерівності на поверхні гіпсокартону виникають через неякісне каркаса, на який він нашивався. Зазвичай це свого роду «хвилі» в площині, перепад по ним може бути до 2 см. Якщо перепади великі, то працюємо по маяках:

 • На невеликі порції штукатурного складу наживляємо металеві маяки.
 • Будівельний рівень прикладаємо обома кінцями на маяки і утапливаем їх в розчин до потрібної висоти.
 • Акуратно прибираємо надлишки робочого складу.
 • На зовнішні кути кріпимо кутові профілі, якщо це не було зроблено при шпаклюванні, і виставляємо їх за будівельним рівнем.
 • Витримуємо час, достатній для застигання штукатурки під маяками.

Далі накидаємо склад на гіпсокартон і витягуємо його по маяках. Якщо йде обробка стелі, то працюємо від внутрішніх кутів. По стінах – від будь-якого кута.

Штукатурка стелі з гіпсокартону своїми руками: відео описує процес обробки багаторівневої стелі з гіпсокартону.

Зверніть увагу: одночасно з будівельним рівнем краще використовувати і лазерний. Так виставлення маяків буде точніше і займе менше часу.

Робота з невеликими огріхами по площині

Якщо перепади по поверхні вимагають шару до 5 мм, робимо так:

 • Беремо правило і прикладаємо його до стелі або стінах, в різних напрямках.
 • На ділянки, де під правилом є просвіти – накидаємо невеликими порціями штукатурку.
 • Розтягуємо робочий склад по поверхні.

Тут будівельний рівень не застосовуємо, так як мета – просто ліквідувати невеликі нерівності.

Як правильно штукатурити стелю з гіпсокартону і стіни, відео поради

Оздоблення правило

Штукатурка для гіпсокартону: яка краще, а яку не можна використовувати?

Найчастіше для штукатурки гіпсокартону під фарбування, шпалери використовуються прості і фактурні гіпсові суміші. Вони еластичні, швидко сохнуть, утворюють гладке покриття і добре шліфуються після повного застигання. Останній параметр дуже важливий, так як обробка стін в даному випадку йде фінішна і поверхню потрібно довести до ідеальної гладкості. Мінус таких розчинів – висока чутливість до вологи.

Гарні будуть і акрилові суміші. Вони еластичні, а значить тріщиностійкості, утворюють додаткову вологозахист для ГКЛ. Стіни, оброблені акриловими складами можна мити навіть з використанням щітки. Венеціанські штукатурки по гіпсокартону використовувати можна, але тільки ті, які мають в якості сполучного речовини акрилові смоли.

Як правильно штукатурити стелю з гіпсокартону і стіни, відео поради

Венеціанська штукатурка

Зверніть увагу: для штукатурки стін з гіпсокартону не підійдуть цементні і силікатні сполуки. Перші занадто довго сохнуть, що може привести до деформації підстави, а другі сильно погіршують паропроникність матеріалу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*