Ремонт туалету своїми руками

Навіть якщо вбиральня, це найменша і непоказна кімната в будинку, це не означає, що при ремонті їй слід приділяти менше уваги, ніж будь-який інший кімнаті. Вбиральня, це таке ж приміщення, як і кухня, ванна кімната, спальня і передпокій, тільки зі своїми вимогами і мінімальним оформленням.

До робіт в туалеті треба ретельно підготуватися. Якщо ця кімната невелика, не означає що витрати на неї будуть теж маленькими. Як показує практика, в цьому випадку все з точністю до навпаки, роблячи ремонт туалету своїми руками, треба буде розрахувати свій бюджет не тільки на будівельні роботи, а й на зміну сантехніки. Якщо ви вже не перший раз беретеся виконувати таке завдання, то перебудова вбиральні своїми руками може бути навіть менш витратною, ніж послуги майстрів. Варто просто докласти трохи зусиль і терпіння (відео)

При ремонті потрібно виконати ряд операцій:

  1. бажано замінити водопровідні та каналізаційні труби;
  2. так само бажано змінити змивний бак;
  3. оновити покриття стелі;
  4. обробити стіни і стеля;
  5. встановити нові двері (за бажанням).

Туалетна кімната, не дивлячись на свої мінімальні габарити, з точки зору ремонтних робіт є найбільш складною і трудомісткою. Перед їх початком, слід все заздалегідь розподілити, де і яке місце займатиме той чи інший сантехнічний прилад.

Все треба продумати і розписати до дрібниць, так як від цього залежить їхнє майбутнє зручність при експлуатації. Саме на цьому етапі треба зробити всі виміри і розрахунки, якщо є необхідність перепланування інженерних комунікацій, слід це узгодити в відповідних інстанціях.

Ремонт туалету своїми руками

Природно, в будь-якому приміщенні переробка починається з демонтажних робіт. Тому, для ремонту туалету своїми руками, вам знадобляться такі інструменти:

  1. перфоратор;
  2. викрутки різного розміру;
  3. гайкові ключі різних розмірів.

На початку з санвузла виноситься вся стара сантехніка, після чого зі стін, стелі та підлоги знімається стара обробка. Якщо ви хочете зробити генеральний ремонт, після якого будете впевнені в його якості та безпеки, вам необхідно поміняти всі старі водопровідні, а також каналізаційні труби і, природно, проводку. Після цього сміливо можете приступати до початкової обробці стін, стелі і підлогу. А вже потім краще обробляти стіни фінішної сумішшю і встановлювати нову сантехніку.

Якщо ви можете робити роботи в будь-який інший кімнаті вашої квартири, не зачіпаючи при цьому навколишні приміщення, з туалетом вам доведеться докласти набагато більше зусиль і терпіння. Тому, треба добре підготуватися і зорганізуватися для досягнення поставленої вами мети.

Якщо ви вирішили робити ремонт туалету своїми руками, необхідно підготувати всі потрібні в роботі прилади та інструменти. Якщо ви робите капітальну переробку, необхідно придбати новий унітаз, а також умивальник, якщо це дозволяють зробити габарити приміщення.

На сучасному ринку можна знайти найрізноманітніші сантехнічні прилади на будь-який смак, колір і площа. Якщо ваша вбиральня кімната дуже маленька, найкраще придбати компактний унітаз і маленький умивальник. Якщо ж параметри дозволяють більше, можете пускати в хід своє дизайнерське мислення.

Якщо ви приступили до демонтажних робіт, потрібно пам’ятати про те, що ремонт туалету своїми руками може тривати близько тижня або навіть більше, так як всі матеріали повинні добре висохнути – при сушінні, не слід знімати унітаз повністю, можна просто відкріпити його від підлоги. А після заміни каналізаційних труб, слід просто приєднати його до нової відвідної трубі, так як обійтися без туалету буде досить важко.

Ремонт туалету своїми руками

Коли ви вже приступили до заміни трубопроводу, одним з найважливіших моментів в цій справі є заміна каналізації та стояків водопроводу. Оскільки ця робота дуже відповідальна, краще запросити майстрів-сантехніків. Так як саме це частина завдання стосується ще й кухні, тому ви відразу позбудетеся від усіх проблем одним махом.

Для того щоб позбавити стіни і підлогу від старого кахлю, вам знадобиться перфоратор. Шпалери і штукатурку ви можете без проблем зняти за допомогою великого шпателя. Якщо ж на стінах є побілка, змийте її водою, а масляну фарбу видаліть, так як залишати її не рекомендується.

Так як в просторі стін і підлоги захована внутрішня розводка водопроводу, а зовні видно тільки з’єднувальні елементи, в такому ж порядку можна заховати каналізаційні та водопровідні стояки, за допомогою гіпсокартону або пластику, але при цьому варто не забувати залишати люки для їх обслуговування.

Приступаючи до підготовки стін і стелі до фінішної обробки, в першу чергу, слід їх вирівняти за допомогою штукатурки. Стандартною обробкою для вбиральні кімнати залишається кахель, але якщо туалет знаходиться окремо від ванної кімнати, стіни в такому випадку можна обклеїти шпалерами, так як у вбиральні вологість менше ніж у ванній.

Що стосується статі, то над цим елементом варто попрацювати як слід, так як потрібно враховувати можливість протікання води, краще заздалегідь подбати про гідроізоляцію поверхні підлоги. Для цього найчастіше використовують спеціальні плівки або мастики, які приклеюються або розмазуються по поверхні підлоги і стиків.

Якщо ви використовуєте мастики, підлогу треба ретельно очистити від бруду, пилу і вологи, якщо ж плівку, варто ідеально вирівняти поверхню. Для герметизації швів між стіною і підлогою найкраще використовувати спеціальні герметичні стрічки, вже поверх яких можна робити стяжку. Якщо ви плануєте встановлювати в убиральні тепла підлога, то слід пам’ятати про те, що цементна стяжка сохне протягом місяця.

Роблячи ремонт в туалеті варто включити фантазію і своє внутрішнє творче «Я», що вам допоможе зробити не просто туалет, а родзинку вашої квартири. Для цього достатньо буде внести деякі, навіть дрібні, дизайнерські рішення.

Стеля і стіни ви можете оформити або виділити різними кольорами, покровом або малюнком, також можна прикрасити декоративними панелями або облицьовувати вагонкою.

Ремонт туалету своїми руками

Не бійтеся експериментувати зі стінами, їх можна облицьовувати плиткою і прикрасити шпалерних панно, або просто пофарбувати на ваш смак. Ви можете використовувати найрізноманітніші варіанти оформлення, головне щоб результат радував вас.

Найчастіше на підлогу в туалеті кладуть плитку або лінолеум, при цьому шви обов’язково обробити спеціальною вологостійкою затіркою, щоб в разі поломки, виключити протікання води до ваших сусідів знизу.

Найголовніші сантехнічні матеріали варто купувати заздалегідь, щоб на початку ремонту знати особливості приладів та місце їх положення в убиральні. Перед тим як встановлювати сантехніку, необхідно підготувати всі відводи, кріплення і спускові канали.

У сучасних магазинах і на ринку ви можете підібрати самий різний сантехнічний матеріал, включаючи модель, форму, колір, матеріал і багато інших особливостей. Встановлювати нові сантехнічні прилади варто не раніше ніж через день після затірки стиків. Якщо ви вперше встановлюєте сантехніку, то разом з кожним сантехнічним приладом в комплекті йде інструкція по установці, за допомогою якої ви без проблем самостійно зможете все встановити.

Ремонт туалету своїми руками

Незважаючи на те, що вбиральня має дуже маленьку площу, ви можете витратити на неї набагато більше сил і часу, ніж над ремонтом будь-який інший кімнати. Але якщо ви добре підготуватися до нього, то не варто переживати за майбутній результат, адже він без сумнівів буде ідеальним.

Природно, реставрація туалету робиться набагато рідше, ніж ремонт, наприклад, в спальні або на кухні. Також ремонт туалету своїми руками заощадить вам кошти – це буде набагато вигідніше, ніж викликати додому професіоналів. Для цього треба просто набратися сил і терпіння, і результат не змусить вас чекати. А якщо ви змогли зробити ремонт в туалеті самостійно, то вам буде під силу поліпшення будь-який інший кімнати в будинку.