На кухні слід використовувати особливі будівельні матеріали – такі, які будуть здатні підкреслити обрану стилістику і зможуть витримати мікроклімат цього приміщення (підвищену вологість, задимленість, велика кількість жиру). Найкращим рішенням тут є стелі з гіпсокартону, причому гіпсокартон повинен бути змішаного типу, що не реагує на температурні перепади і прекрасно відштовхуючий вологу.
Переваги гіпсокартонної стелі
Стеля з гіпсокартону на кухні дасть можливість чудово оформити інтер’єр, зонуючи його так, як це необхідно. Такий дизайн виділяється і ряд конструктивних переваг:
- тут легко можуть бути змонтовані необхідні системи вентиляції та освітлення,
- існуючу поверхню стелі годі й готувати,
- монтаж стелі підшивання проводиться з максимальною швидкістю: навіть якщо ви виберете візерунок максимальної складності, всі роботи займуть максимум тиждень,
- гіпсокартон є екологічно чистим матеріалом, завдяки чому ваша кухня буде надійно захищена від освіти цвілі.
Особливості конструкції гіпсокартонних стель для кухні
При виборі дизайну гіпсокартонної стелі звертають увагу на такі фактори:
- вихідна форма приміщення і бажана форма стелі,
- бажана фактура матеріалу,
- кількість рівнів,
- симетричність або асиметричність оформлення.
Необхідно розглянути всі ці аспекти докладніше. Так, прямокутний стелю послужить корекції вихідної форми приміщення. Якщо кухня витягнута, то в зоні відпочинку можна сформувати квадрат, що створить необхідні акценти. Кругла форма стелі змістить вашу увагу на центральну частину приміщення. Втім, складні багаторівневі конструкції можуть реалізовуватися тільки в тому випадку, якщо спочатку стелі були досить високими.
Важливо підібрати і правильну фактуру стельового покриття. Традиційно використовують матові поверхні – саме вони лідирують при створенні класичного стилю. Якщо ж важливо створити відбиває світло і блискучу поверхню, то використовують глянцеві фарби (так оформляють частина стелі, щоб не виникало перевтоми).
І головне, що потрібно зробити при виборі дизайну кухонного гіпсокартонної стелі – це вирішити, скільки в ньому буде рівнів. Найбільш простим і дешевим рішенням є однорівневий стелю. У той же час саме стелі дворівневі з гіпсокартону відрізняються максимальною варіативністю дизайну, хоч і призводять до втрати висоти (як правило, не більше 15 см). Дворівневі стелі також часто використовуються для внутрішнього монтажу проводки і вентиляційної системи. Крім того, з’являється можливість встановити роздільне освітлення для центру і робочих зон.
Ступінчастий стелю легко додасть кімнаті бажану форму, а завдяки використанню косих і плавних ліній вам буде забезпечений ексклюзивний стиль. Неповторності в приміщення привнесе і асиметрична конструкція, правильно акцентіруемой підсвічуванням. Над кухонними шафами можна виконати ефектні хвилі, які використовують для розміщення додаткових точкових джерел світла. Навіть звичну центральну люстру можна замінити колом з гіпсокартону, підвівши до нього точкові світильники, – це забезпечить максимально ефективне освітлення обідньої зони. Втім, великі елементи на стелі необов’язково робити симетричними – асиметрія також виглядає досить виграшно (таким чином, наприклад, можна обрамити барну стійку). Так що стелі з гіпсокартону на кухні – це практичність і варіативність.