Що потрібно для стін перед фарбуванням

Останнім часом більшість людей з великої кількості різних видів облицювання вибирають саме фарбу. Вона дуже добре наноситься, не вимагає надзусиль у використанні. А якщо раптом набридне, можна вибрати зовсім інший колір і просто перефарбувати. Це не доставляє особливого клопоту, на відміну від поклейки шпалер і обробки кахлем. Тому підготовка стін під фарбування – дуже важливий момент в ремонті.

Усунення старого покриття

Для початку усуваємо з кімнати все зайве: меблі, дзеркала, квіти. Обов’язково приберіть електроприлади і ізолюйте оголені дроти проводки. Це потрібно, щоб убезпечити вас і ваше житло від пожежі. Потім обдираємо стару «одяг», акуратно шпателем видаляємо залишки шпалер, старої фарби, клею. Ні в якому разі не використовуйте ніж! Він тільки подряпає стіни, спотворить їх.

Після обдирання, гарненько прошліфуйте стінні полотно і обстежте його. Можливо, десь будуть в очі кидатися невеликі тріщинки, щілини, зазори. Вони устранятся за допомогою шпаклювальних робіт. Ну, а поки ми тільки Інспектуємо. Беремо в руки гідравлічний рівень, і визначте, в яких місцях і які нерівності притаманні простору.

Що потрібно для стін перед фарбуванням

Також ви можете взяти в ужиток довгий шпатель. Приклавши його в різних напрямках, можна теж обчислити кількість і розміри просвітів. Якщо стіни досить рівні, вважайте, що вам пощастило. Трошки грунтовки, трошки шпаклівки – і «вуаля» – підготовка стін під фарбування завершена.

Що потрібно для стін перед фарбуванням

В іншому випадку, потрібно попрацювати, щоб досягти гарного результату. Хоча фарба добре приховує невеликі недоліки, тому не переживайте, якщо десь щось не вийде. Якщо стіни не підлягають виправленню, можна обшити приміщення гіпсокартонної конструкцією. Вона повністю згладить всі нерівності під своїм ковпаком, але тоді вам доведеться попрощатися з декількома сантиметрами житлового простору.

Антибактеріальні та грунтові роботи

Перед початком вирівнювання, стінні полотно потрібно прогрунтувати, освіжити його за допомогою антисептика або «вбити двох зайців», застосувавши антибактеріальну ґрунтовку. Антисептичні речовини захищають ваше житло від шкідливого впливу цвілі і грибкових утворень. А грунтовка сприяє кращому скріпленню штукатурки і шпаклювальною маси.

Для обробки поверхні вибираємо ґрунтовку глибокого проникнення. Наносити її краще широким пензлем (макловицей або маховою). Також можна задіяти валик з довгою ручкою. Він добре розосередить грунтувальні рідина по площині і не дасть їй розтікатися. Після закінчення цього виду діяльності, необхідно почекати деякий час (приблизно 6 7 годин), поки підставу висохне.

Що потрібно для стін перед фарбуванням

Види шпаклівки

Після чого можна приступати до стартової шпатлевке. У спецмагазинах надано багатий асортимент такого будівельного ресурсу. Все залежить від ваших особистих переваг, наявності фінансів і часу. Продається гіпсова суха суміш в мішках по 30 кг, але в такому випадку, її потім доведеться розводити.

Також є альтернатива – готова шпаклівка на акриловій основі, яка поставляється в невеликих банках. Використовуючи її, ви економите час, та й може вам не потрібно її настільки багато. Інструкції, що немало важливо, додаються. Прочитавши їх, ви дізнаєтеся, яким чином застосовується цей продукт, в яких пропорціях, зверніть увагу і на марку виробника.

Підготовка стін під фарбування без шпатлювання не підготовка

Стартова шпаклівка є базисної, тому наносити її потрібно грунтовно, щодо товстим шаром (1 – 5 мм). Широким шпателем плавними рухами по горизонталі або вертикалі разравниваем поверхню, в залежності від напрямку присвятив і нерівностей площині. Якщо стіни вашої квартири рівні, але є лише невеликі тріщини, слід вдатися до точкової шпатлевке.

Що потрібно для стін перед фарбуванням

Коли підсохне перший шар, його потрібно ошкурить наждачним папером або спеціальною сіткою для шліфування. Це запилене заняття, тому обов’язково одягніть захисну амуніцію, щоб убезпечити очі і дихальні органи. Потім наносимо ще кілька шарів. Таким чином, відбувається якісне вирівнювання стінного полотна.

Що потрібно для стін перед фарбуванням

При шпатлюванні стін фахівці рекомендують використовувати капронову сітку. Вона чомусь навіть замінює шпаклівку з маячками. Так, легше орієнтуватися в просторі, помітно, де вона нещільно прилягає. До того ж, вона добре виконує функції закріплення.

Найчастіше масу наносять від стелі до підлоги, витягаючи стіни. Сохне вона досить повільно – добу або трохи більше. Але краще не поспішайте і почекайте. Адже завдаючи фінішний шар на сиру поверхню, ви ризикуєте зіпсувати всю свою роботу. Поверхня може деформуватися і на ній з’являться маленькі бульбашки, які проявлять себе вже після фарбування.

завершення

Фінішна шпаклівка – завершальний етап підготовки стін під фарбування. Вона призначена для закріплення і поліпшення результату – гладких і рівних стін. Така шпаклівка трохи відрізняється від стартового складу дрібною фракцією сухої суміші і наноситься тоненьким шаром товщиною приблизно 0,1-1 мм. Полімерні присадки, що входять до складу продукту, покращують адгезію до поверхні. Після висихання, вона також шліфується наждачним елементом, після чого, в деяких випадках, площину ще грунтується для удосконалення. І все, вперед фарбувати стіни!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*