Дизайн балкона в хрущовці

Ті, хто пішов в минуле часи Хрущова залишили свою спадщину – «хрущовки», тимчасове житло, що стало для багатьох постійним, щоб не сказати довічним. Крім того що саме житло було невелике, балкон в хрущовці теж не відзначався розмірами і оздобленням. Роблячи необхідний ремонт в хрущовці, як поточний, так і капітальний, доводиться вирішувати цілий ряд питань, щоб перетворити нежитлове за задумом місце в щось більш підходяще: маленький кабінет, доповнення до кухні або зелений куточок.

Важливо врахувати: балкон при Хрущові взагалі проектувався як маленька відкрита комора, тому, щоб його взагалі можна було використовувати раціонально, слід провести огляд, ремонт і посилення конструкції балкончики металевим каркасом для міцності і надійності його конструкції. До того ж це може і трохи збільшити його площу.

Дизайн балкона в хрущовці

Маленький балкон – маленькі можливості?

Це не зовсім так. По-перше, балкон в хрущовці можна утеплити і додати скління. По-друге, можна об’єднати його з кухнею і перетворити в зручне місце для зберігання продуктів або кухонного начиння. Можна перенести туди холодильник або частина шафок або щось ще. І нехай багато меблів туди і не стане, проте можна зробити кроки, які призведуть до можливості розробити цікавий дизайн балкона в хрущовці і використовувати його з більшою користю, ніж склад барахла.

Якщо залишити балкон в хрущовці відкритим

Дещо можна зробити і в цьому випадку. Наприклад, міні-кімната в ролі літнього кабінету вийде, навіть якщо просто зробити генеральне прибирання, винести зайве і занести затишний столик (або зробити відкидний) і зручну табуреточку. Невелику шафку доповнить цей скромний меблевий ансамбль, як і прості прикраси, що радують ваш погляд. Тоді можна буде, затишно розташувавшись, щось почитати або подивитися фільм по ноутбуку або планшету.

Хорошим варіантом може бути набір зручною складаний меблів, тоді можна використовувати його тільки при необхідності, а в інших ситуаціях мати трохи місця для інших цілей.

До речі, в теплу пору року непогано винести частину домашньої зелені та квітів на балкон і виставити її на полки, в горщиках, на стінах або підвіконні. Зручне розташування кольорів не тільки дасть їм можливість провести літо на свіжому повітрі, але і порадує своєю красою господарів.

Дизайн балкона в хрущовці, якщо він закритий

Як не дивно, але дизайн і в цьому випадку краще почати з прибирання. Потім слід все ретельно виміряти і спланувати прийдешні зміни на папері. Навіть пара з половиною квадратних метра площі за умови раціонального планування дадуть можливість поліпшень.

1. Посилення конструкції балкона в хрущовці металевим каркасом дозволить не просто засклити балкон, але зробити його теплим і навіть встановити склопакети з металопластиковими вікнами.

2. Після утеплення, але до фінішної обробки можна вивести електропроводку для освітлення і розетки.

3. Дизайн балкона в хрущовці буде досить гарним, якщо передбачити цікаві рішення, про які ми і поговоримо.

Пол на балконі

Дизайн балкона в хрущовці

Найпростіше і практичніше робити якісний підлогу на балконі хрущовки відразу – площа невелика, і витрати не будуть великими, навіть якщо матеріал дорогий. Дуже хороший результат дає керамограніт, плитка або більш «теплий» ламінат.

Матеріал стін і стелі

Якщо цегляна стіна так і залишиться, то можна підібрати для оздоблення стін і дизайну «хрущовського» балкона панелі, що імітують колір і фактуру цегли або каменю, або навіть використовувати штучний камінь для декору. Невеликі стіни на балконі дозволять застосувати відповідні фотошпалери для балкона, містять приємні картини або візерунки. Дивитися на них припадає не часто, але хочеться, щоб вони теж радували око.

Для стелі підходять пластикові панелі, пластикова вагонка або пінопласт декоративна плитка – і недорого, і красиво, і довговічне.

Планування дизайну – планування інтер’єру

Частина спланованого простору відмінно підійде для зберігання домашніх заготовок, якщо його стильно оформити не простим шафою, а, скажімо, невеликим гротом або ще як-небудь за смаком.

Дизайн балкона в хрущовці

Підвіконня, якщо він є, стає частиною відкидного столика або підставкою під квіткові горщики, особливо якщо підвіконня вузький, а горщики – витягнутої прямокутної форми.

Прилеглий до кухні з дверима балкон в хрущовці може стати зручним місцем для холодильника, а простір, що залишився – місцем для прийняття їжі одного або двох чоловік. А разом з рослинами і прикрасами стане і місцем відпочинку і роздумів.

На невеликому балконі можна розмістити нешироке крісло або навіть крісло-ліжко, над ним – невеликий стелаж. Умільці можуть обладнати собі затишний пошивний цех, а чоловіки – міні-майстерню.

Дизайн балкона в хрущовці – перевага світлим тонам

Темні або похмурі тони візуально стискають простір, а світлі – розширюють. Віддаючи перевагу білим, ліловим, світло-рожевим, бежевим і іншим світлим відтінкам, можна не тільки підняти настрій, особливо в похмурий день, але і уникнути ефекту «стіни тиснуть». На світлому балконі все буде виглядати трохи просторіше, ніж на темному, при їх однаковій площі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*