Вентиляція для кухні: монтаж витяжки

Раніше ми розглядали питання про те, як вибрати витяжку для кухні, а так же якими вони бувають, в даній статті ми розглянемо причини, виходячи з яких, і застосовується вентиляція повітря на кухні, а також дізнаємося, як правильно встановити витяжку.

Навіщо на кухні витяжка?

Витяжна вентиляція для кухні дуже важлива, без постійної циркуляції повітря в приміщенні встановляться ідеальні умови для розведення шкідливих мікроорганізмів. До того ж, різні запахи можуть згубно вплинути на апетит. Думаю, що цих причин цілком достатньо для того, щоб ви зрозуміли проблему, а також зрозуміли той факт, що її потрібно усувати.

Для усунення проблеми забрудненого повітря на кухні вже дуже давно була розроблена спеціальна витяжна вентиляція для кухні. За радянських часів це були звичайні повітроводи, по яких в квартирах циркулював повітря, в більш пізній час з’явилися витяжки, які почали циркулювати повітря примусово.

Вентиляція для кухні: монтаж витяжки

Якщо розглядати витяжки за ціновими категоріями, то можна помітити, що в більш дешевих варіантах є режим «відведення», а в більш дорогих присутній режим «рециркуляція». Якщо ви хочете щоб повітря в квартирі змінювався, то вам потрібен більш дорогий варіант, якщо ж ви хочете просто позбутися від сторонніх запахів, то вам підійде і дешевший варіант.

  • монтаж витяжки

Купивши витяжку, ви ще не вирішили всіх проблем, тепер її потрібно встановити. А ось про те, як встановити витяжку на кухні ми зараз і поговоримо.

Читайте також:

  • Класичні італійські вітальні
  • Що краще – самостійний або професійний електромонтаж?
  • Візки ТП (одна ручка)
  • Посилення парапету і плити при ремонті балкона
  • Укладання ламінату своїми руками: підготовка до монтажу ламінатної дошки

Для того щоб користь була максимальною, її потрібно правильно встановити, якщо не враховувати деякі правила установки, то продуктивність витяжки може бути такою низькою, ніби ви будете надувати дірявий кулька.

Основне правило установки – витяжка повинна бути якомога ближче до варильної панелі, тобто, чим вона нижча, тим краще. Оптимальний по висоті планка – 65-85 см. Бажано, щоб прилад був встановлений на висоті не більше 70 см, якщо ж на увазі деяких обставин зробити це неможливо, то потрібно купувати більш потужну. Припустимо, вам потрібна витяжка з продуктивністю 250 куб.м. / год, але встановити її на покладеної висоті ви не можете, мінімальна відстань для установки становить, наприклад, 90-100 см, в такому випадку вам потрібно купити прилад з продуктивністю в 300 -350 куб.м. / год.

Друге правило – як можна менше поворотів, вигинів і довжини. Якщо при монтажі шланга зробити багато вигинів, то продуктивність впаде на досить низьку планку. Для довідки, кожен поворот знижує продуктивність витяжки на 5-7%. До того ж, якщо шланг буде занадто довгим, то продуктивність буде знижуватися приблизно так само. Оптимально встановлювати такі прилади як можна ближче до вуличної стіні або до воздуховоду.

Вентиляція для кухні: монтаж витяжки

Збільшити продуктивність можна за допомогою труби більшого діаметру, тобто, чим більше діаметр труби, тим більше продуктивність. До того ж, якщо стінки труби гладкі, то це теж досить добре впливає на продуктивність.

Монтаж витяжки на кухні має на увазі ще кілька простих правил, які теж важливо враховувати.

По-перше, витяжка повинна знаходитися точно над плитою, ні в якому разі не повинно бути ніяких зсувів в бік або кудись ще.

По-друге, якщо витяжка навісна, тобто кріпитися до стіни за допомогою саморізів, то в залежності від її ваги, під час кріплення потрібно використовувати саморізи різної довжини і діаметру. Якщо комплектація приладу дуже важка, то для кріплення можна використовувати дюбелі або анкерні болти, іноді витяжка має спеціальний майданчик для кріплення.

Вентиляція для кухні: монтаж витяжки

Підведемо підсумки

Витяжка – це дуже важливий предмет побутової техніки, без якого сьогодні не може обійтися жодна кухня. Правильний монтаж витяжки суттєво збільшує її продуктивність і допомагає швидше очищати повітря на кухні, до того ж, якщо витяжка встановлена ​​за всіма правилами, то це може допомогти заощадити гроші.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*