Якщо ваша квартира здається дуже маленькою, вам постійно докучає пил і вуличний шум, то саме час звернути увагу на балконний простір. Скління лоджій – прекрасний вихід з даної ситуації. В результаті ви отримаєте комфортне приміщення, яке можна облаштувати по своєму смаку, переробивши в кімнату або приєднавши до одного з приміщень в квартирі. Крім того, скління балконів і лоджій дозволяє зробити ці конструкції індивідуальними, прикрасити фасад будинку.
У даній статті ви знайдете відповіді на питання як засклити балкон, а приклади готових робіт проілюструють фотографії з нашої галереї.
Якщо нові будинки здаються в експлуатацію вже з заскленими балконами, то власникам квартир в старих будинках необхідно самостійно подбати про засклені даних конструкцій.
Як правильно склити лоджію
Балкони аж ніяк не є стандартними спорудами, до того ж вони розміщені на певній висоті, тому засклити їх самостійно не вдасться. Скління лоджій проводиться після попередніх замірів та виготовлення віконних конструкцій. Даний процес передбачає роботу зі спеціальними деталями та комплектуючими, досвіду виконання робіт на висоті.
Узаконення
Утеплення лоджій і їх скління вважаються переплануванням приміщення, і виконуються тільки після отримання погодження житлової інспекції міста. Інспектору необхідно надати проект облаштування конструкції, а також висновку спеціаліста про те, що в процесі скління не постраждає ні основа конструкції, ні житловий будинок.
Порада: засклити лоджію можна і без отримання дозволу, але пам’ятайте, що самовільні дії тягнуть за собою адміністративну відповідальність.
Класифікація систем скління
Існують кілька варіантів того, як засклити балкон. Вибір того чи іншого залежить від типу лоджії, її використання.
За типом конструкції скління може бути:
- рамним – коли склопакети укладені в рами (буває холодним і теплим);
- безрамним – коли скла кріпляться за допомогою спеціальних фіксаторів (розсувне).
За способом розміщення:
- виносний – виходить за периметр лоджії;
- без виносу.
Скління холодними системами
Якщо вам просто необхідно захистити квартиру від шуму і пилу, то можна віддати перевагу холодному склінню лоджії. В даному випадку для того, щоб засклити конструкцію, використовуються склопакети, укладені в алюмінієві рами. Дана віконна система має невелику вагу, тому алюмінієве скління лоджій буде доречно навіть в старому панельному будинку, де навантаження на плиту перекриття обмежені.
Сучасні алюмінієві розсувні лоджії дають можливість зробити балконний приміщення комфортним, не займаючи при цьому багато площі. Віконні стулки в них розсуваються в різні боки, що дає можливість регулювати вентиляцію кімнати. Єдиний недолік алюмінієвих лоджій – конструкція не є повністю герметичним.
Алюмінієві розсувні системи дозволяють ефектно засклити лоджію, фото
Теплі віконні конструкції
Якщо ви плануєте перетворити лоджію в житлове приміщення, то вам необхідно засклити її тепловими системами. Даний вид скління виконується за допомогою ПВХ профілю, в який вкладено дво- або багатокамерні склопакети. Такі вікна надійні і довговічні, дозволяють забезпечити герметичність конструкції, повний захист від вітру і холоду. Вікна ПВХ впишуться в будь-який дизайн балконного приміщення, оскільки вони можуть бути різних кольорів, розмірів і конфігурацій і форм.
Скління лоджій пластиковими вікнами, фото
Порада: ПВХ-системи мають досить велику вагу, тому склити ними старі балкони не рекомендується.
Більш легким варіантом скління є використання розсувний пластикової конструкції з однокамерним склопакетом. Вона забезпечує захист від вітру і холоду, до того ж має доступну вартість.
Пластикові розсувні вікна для лоджії
Використання дерев’яних рам при засклінні лоджії
Рами з дерева давно використовуються для скління лоджій. Вони екологічні, забезпечують хорошу шумо- і звукоізоляцію, мають гарний зовнішній вигляд. Недоліки: матеріалу досить дорогий, не здатний протистояти атмосферних впливів.
Дерев’яні еко-рами надають балкону респектабельність
Безрамні способи скління лоджії
Не так давно була придумана нова безрамна технологія скління балконів, яка отримала назву фінської. Тут передбачений абсолютно новий спосіб кріплення стулок – вони пересуваються по напрямних профілів.
Виглядають такі вікна дуже сучасно, а завдяки відсутності рам, не обтяжують конструкцію. Цілісна скляна поверхня дозволяє засклити весь балкон, забезпечуючи прекрасну освітленість лоджії і чудову панораму. Серед недоліків безрамного скління – висока вартість, труднощі в догляді, а також відсутність повної герметичності.
Конструкція, засклена за фінською технологією
Якщо ви хочете мати повністю засклений фасад – вам підійде панорамне скління лоджії. Основою панорамної конструкції є алюмінієвий / пластиковий профіль, а стулки можуть бути, як розсувними, так і орними. Це французький тип засклення, що передбачає установку стекол від стелі до підлоги. Така віконна система сприяє гарному освітленню лоджії, покращуючи дизайн конструкції.
На замітку: розжарені скла, що використовуються в панорамному склінні, витримують великі навантаження і забезпечують надійний захист від втрати тепла в зимовий час.
Панорамне скління лоджії, фото
Дуже схоже з панорамним фасадне скління, яке ще називають вітражним. Воно являє собою цілі конструкції з надміцного пластику, алюмінію і скла.
Вітражі дозволяють засклити балкони і лоджії різних конфігурацій
Поради щодо вибору профільної системи і склопакета
Формула розрахунку
Ціна скління включає вартість профілю, склопакетів, фурнітури. Склопакет – конструкція, що складається з двох або декількох стекол, розділених спеціальними рамками. Простір між стеклами є повітряну камеру. Воно може бути заповнений інертним газом і ретельно герметизоване.
Для того щоб визначити товщину стекол, тип їх заповнення і кількість камер – слід навчитися читати формулу склопакета.
схема склопакета
Якщо взяти за приклад склопакет, формула якого 4 * 16 * 4, то її слід розшифрувати так: дві крайні цифри показують товщину стекол, а середня – товщину камери між ними. Отже, ми маємо однокамерний пакет зі склом товщиною по 4 мм, які розділені повітряної камерою в 16 мм.
Правила вибору скління
З огляду на кліматичні умови регіону проживання, а також функціональне призначення лоджії, підбирається кількість стекол в системі і їх товщина. Якщо в подальшому балкон не буде використовуватися як житлова кімната, і погодні умови в районі не суворі, досить буде встановити профільну ПВХ-систему з однокамерним склопакетом. Такі вікна забезпечать захист від вітру і шуму при невисокій собівартості.
Якщо у вашій місцевості бувають холодні зими, або хочете облаштувати на лоджії житлову кімнату, краще поставити профільну систему з трикамерним склопакетом. При суміщенні балконного простору з кімнатою, надійний захист від вітру і холоду забезпечить п’ятикамерна система із звукопоглинальними склопакетами.
Щоб засклити лоджію 6 метрів можна комбінувати глухі і закриваються вікна
Вибір скління згідно конфігурації лоджії
У типових будинках старої споруди (наприклад, П-44) залишилися балконні конструкції складних форм, які засклити проблематично. Щоб не обтяжувати конструкцію слід проводити скління лоджій алюмінієвим профілем. На бічних виступах такої конструкції найчастіше встановлюються глухі вікна, інша частина застекляется розсувними стулками.
Порада: для засклення лоджії П-44 найміть кваліфікованих монтажників, які мають досвід установки вікон на таких балконах.
Приклад засклення лоджії П-44 – «чобіток»
У будинках серії П-44т лоджія спрощеної форми – вона має всього дві площини і іменується «човником». Скління такої конструкції можна проводити з виносом підвіконня.
Варіант засклення лоджії-човники в будинку П-44т
Балконні конструкції в будинках П-46 прямокутної форми, що полегшує їх скління. Але сама конструкція є старої, тому вимагає попереднього ремонту і зміцнення.
Засклена лоджія, будинок п-46
У серійних будинках П-3 балкони і лоджії часто бувають полігональної форми. Труднощі при склінні становить те, що бічна стулка вікна в будинках примикає безпосередньо до вікна квартири.
Порада: дану проблему можна вирішити, встановивши з примикає боку пластикову панель.
Варіант засклення складної конструкції в будинку П-3 зі зміцненням підвіконня
Висновок
Грамотне скління, дозволить переробити лоджію в сучасне комфортне та корисне приміщення. Скління балкона можна зробити своїми руками, але при наявності лоджії складної конструкції і відсутність досвіду в цій сфері, краще доручити цю роботу монтажникам-фахівцям.