Як оформити дизайн спальні для підлітка різного віку

Починаючи з періоду статевого дозрівання, підлітки стають більш вразливими і вразливими, і вік середніх і старших класів – самий проблемний в плані виховання дитини. Хлопчик прагне до самостійності, його поведінка батьків важко зрозуміти і логічно проаналізувати. Недарма цей вік називають перехідним – життєві цілі підлітка незрозумілі для дорослої людини.

Всі ці зміни відображаються і на зміну естетичних уподобань підлітка, тому кімната повинна теж змінюватися з ростом її господаря. І, якщо дизайн кімнати дівчинки можна приблизно передбачити і погодити з господинею, то дизайн спальні для підлітка передбачити набагато складніше. Проте, вироблені основи переваг відповідно до вікових категорій, і батьки повинні їх дотримуватися хоча б в деяких моментах.

Як оформити дизайн спальні для підлітка різного віку

Колір в дизайні спальні для підлітка

Колір і стиль, які будуть переважати в кімнаті підлітка, дуже важливі. Правильно проведений ремонт кімнати хлопчика чи юнака позитивно відбивається на його психіці, робить хлопчика доброзичливим і відкритим весняного світу. Помилковий і давній стереотип для дизайну спальні підлітка – переважання синього, коричневого або чорного кольорів. Практика показує, що колірна гама може і повинна бути ширше і яскравіше. Наведемо кілька видів ремонту дитячої кімнати для хлопчика в залежності від його віку:

Як оформити дизайн спальні для підлітка різного віку    Як оформити дизайн спальні для підлітка різного віку

 1. Вік 10-13 років. Початок сприйняття дорослого життя, час розуміння багатства і насиченості світу, але не потрібно занадто ускладнювати гаму кольорів. Вибрати і так є з чого – від блідо-зеленого і салатового кольорів до лілового і ясно-фіолетового. Також не відмовляйтеся в дизайні підліткової кімнати від блакитного, бірюзового, синього, блідо-жовтого і помаранчевого, бежевого і гірчичного відтінків. У цей складний віковий період у хлопчика формується улюблений колір, і ця обставина полегшує завдання формування дизайну в кімнаті подростка.Рекомендовано розділити кімнату на зони за допомогою відтінків – яскраві кольори використовувати в ігровій зоні, бліді і сірі кольори, які можна розбавити кількома яскравими вкрапленнями – в зоні відпочинку. У цьому віці у хлопчика відбувається різке розуміння того, що він вже дорослий, змінюються смакові переваги, тому дизайн спальні для підлітка хлопчика повинен використовувати легко замінні матеріали.
 2. Вік 13-15 років. Тут можна застосувати більш складний дизайн спальні для підлітка. Такі кольори і відтінки, як фіолетовий, болотний, блакитний, сірий, зелений, червоний можна використовувати більш часто. У дизайні дитячої кімнати підлітка цього віку важливі різні геометричні фігури, абстракція.
 3. Вік 15-17 років. Смак вашого хлопчика стає основою для дизайну його кімнати. Все, що можна змінити в кімнаті, має змінюватися лише за погодженням із або навіть під керівництвом юнаки. Для батьків може стати ударом те, що їх смак не збігається з уподобаннями їх змужнілого сина, але це не повинно перешкоджати оформлення кімнати в тому стилі, який вибрав підліток. Стійка і сформувалася психіка дитини не реагує на різку зміну колірної гами в дизайні спальні. Збережіть непорушним одне правило – не потрібно заохочувати похмурий інтер’єр, тому що навіть у дорослої людини таке оточення викликає депресію.

Остаточно міняти дизайн кімнати необхідно тільки після узгодження його з господарем приміщення. Деякі підлітки сприймають універсальні відтінки як занадто жіночні, і відчувають дискомфорт від проживання в такій кімнаті.

Планування інтер’єру підліткової спальні

Вибравши колірну гамму для кімнати, можна створювати дизайн спальні для підлітка. Для визначення основних принципів в дизайні спальні візьмемо ті ж віку, що і в попередньому випадку. Основи планування спальні для 10-13-річного хлопчика:

Як оформити дизайн спальні для підлітка різного віку

 1. Освітлювальні прилади не повинні бути кришталевими або зроблені з ажурного скла. Такі прикраси блікуют і стомлюють очі.
 2. Щоб світло в кімнаті був неуважним, плафони і абажури потрібно вибирати відкритими зверху і закритими знизу.
 3. Покриття підлоги в кімнаті має бути теплим і м’яким, щоб можна було грати.
 4. До оформлення стель можна підійти нестандартно – написати картину на стелі, обклеїти його фотошпалерами або зробити його барельєфним.
 5. Якщо спальня має еркер, то робочий стіл необхідно поставити в зоні еркера.
 6. Полиці в кімнаті повинні бути розташовані відповідно до зростання підлітка.

У цьому віці хлопчикові потрібно більше простору для ігор. Якщо дитяча кімната невелика – використовуйте можливості трансформованою меблів.

Хлопчик 13-15 років. Його кімната повинна бути оформлена в молодіжному стилі, розрахованому на його вік. А саме:

 1. Хлопчик дорослішає, непотрібні іграшки можна і потрібно прибрати.
 2. Учнівське місце потрібно розширювати – додаються стелажі або полки, можна навіть поміняти стіл на більш широкий і функціональний.
 3. Поставте в кімнаті велике дзеркало і повісьте настінні годинники (можна поставити на підлогу, якщо дитина не заперечує). Цей захід буде прищеплювати акуратність і пунктуальність.
 4. Багато в цьому віці захоплюються музикою, тому можна оформити дизайн спальні для підлітка хлопчика у відповідному стилі, а також купити музичний центр.

Юнак 15-17 років. Якщо у вас двоє або більше дітей, то слід чітко визначити межі «недоторканності» особистих речей в шафі, в кімнаті і в квартирі. Дизайн кімнати для молодої людини 15-17 років близький до дизайну кімнати батьків, але нюанси залишаються:

Як оформити дизайн спальні для підлітка різного віку

 1. Якщо можливості квартири дозволяють, виділіть для сина окрему кімнату, в яку повинен бути окремий вхід.
 2. У дизайні спальні для підлітка переважає вбудована і прихована меблі – стіл-тумба, ніші, шафа-купе, стелажі, і т.д.
 3. Проведіть інтернет і окремий телефон.
 4. Правильно організуйте місце для роботи на комп’ютері – освітлення, стіл і крісло.
 5. Встановіть тренажер або організуйте спортивний куточок в кімнаті.
 6. При проведенні капітального ремонту в кімнаті хлопчика зробіть хорошу звукоізоляцію і передбачте можливість приймати гостей (додаткові стільці або крісла).

Всі ці основи дизайну спальні підлітка повинні забезпечувати оптимальні умови для розвитку особистості дитини в будь-якому з вікових груп. Тому дизайн спальні для хлопчика грунтується на конкретних захоплення підлітка. Не залишайте без уваги його захоплення та хобі, акцентуйте на цьому деякі елементи дизайну, і ваша дитина оцінить вашу турботу, коли стане дорослим.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*