Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер’єрі

Декоративні штукатурки стильно виглядають в інтер’єрі будь-якої кімнати. Але останнім часом на ринку з’явилося багато шпалер з імітацією їх фактури і малюнка. Чи зможуть вони повноцінно замінити обштукатурену поверхню?

У цій статті ми порівняємо технічні та експлуатаційні характеристики цих оздоблювальних матеріалів і визначимо, що краще, шпалери або декоративна штукатурка.

Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер'єрі Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер'єрі Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер'єрі Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер'єрі Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер'єрі Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер'єрі

Склад і коротка характеристика

Технічні характеристики рулонних або рідких шпалер або декоративної штукатурки можуть суттєво відрізнятися в залежності від складу. Тому для порівняння потрібно дещо обмежити вибірку орієнтуючись на матеріали, які дають такий же зовнішній ефект на обробленої поверхні.

Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер'єрі

Вінілові шпалери під декоративну штукатурку, фото інтер’єру спальні

Штукатурки

На даний момент широко використовуються декоративні покриття на мінеральній основі (цемент, вапно, рідке скло) і полімерному в’яжучому (силікон, акрил). Спосіб нанесення у них, переважно, однаковий із застосуванням шпателей і терок. Фактурне декорування може наноситися різноманітними спеціальними і допоміжними інструментами і пристосуваннями.

Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер'єрі

Вінілові шпалери під штукатурку в інтер’єрі прихожей, не тільки стильно, але і практично

Шпалери

Шпалери з імітацією штукатурки можна розділити на два типи – рулонні і рідкі. Рулонні шпалери з ефектом штукатурки, це в основному двошарові матеріали з товстої вінілової декоративною поверхнею, що імітує текстуру і флізеліновій основою, багато типів використовуються під фарбування. Рідкі шпалери – це сухі суміші, які реалізовують в мішках. В якості наповнювача вони містять целюлозу і різні волокна: шовкові, вовняні, поліестерові. В’язкою речовиною є переважно акрил.

Порівняння штукатурки і шпалер під штукатурку в інтер'єрі

Рідкі шпалери в дитячій кімнаті, поєднання матеріалу з різних упаковок дозволяє «малювати» на стінах

Порівняння за основними параметрами

  1. Довговічність. Однозначно виграють штукатурки, деякі виробники (Raffaello Dekor Stucco) регламентують до 10 років експлуатації. У порівнянні з шпалерами під венеціанську штукатурку, які вже через 3-5 років починають втрачати естетичну привабливість.
  2. Стійкість. Матеріали на полімерних в’яжучих набагато стійкіше до механічних пошкоджень від дитячих пустощів або домашніх тварин. Крім того при очищенні до них можна безбоязно прикладати значне зусилля.
  3. Вологостійкість і вологопоглинання. Показники мало чим відрізняються і знаходяться на рівні вище середнього.
  4. Термостійкість і пожежна безпека. Дуже важливий показник. Щодо сухих складів на мінеральній основі претензій немає. Полімерні більш чутливі, проте не в такій мірі як флізіліновие шпалери венеціанська штукатурка з вініловим покриттям. Це тим більш небезпечно тим, що при горінні вініл виділяє фосген, вдихання якого може привести до трагічних наслідків.
  5. Нанесення і демонтаж. Методи нанесення кардинально різні і кожен має свої переваги і недоліки. Для декоративних облицювальних матеріалів з рельєфною текстурою не так важлива якість поверхні стін, для шпалер поверхня повинна бути ідеально гладкою. Якщо підсумувати час на підготовку підстави і обклеювання рулонів, то воно буде порівняти з часом на оштукатурювання. Однак видалити шпалери набагато легше, ніж стару штукатурку. Крім того, не варто і намагатися наносити декоративні покриття своїми руками без будь-якого досвіду, ефект буде дуже далекий від бажаного.

Важливо: При обробці бетонних стін обов’язково обробити їх грунтовкою бетон-контакт, незалежно від типу матеріалу.

  1. Матеріали тепло-, звуко-, віброізоляційні показники. За всіма параметрами шпалери програють, облицювання має більш товстий шар. При значній деформації стін можливо розтріскування шару.
  2. Вартість. Більшість видів шпалер значно дешевше, однак деякі рідкі шпалери, шовкова штукатурка, венеціанка і т. П.

Підбиваючи підсумки

Для бюджетного або косметичного ремонту, безсумнівно, підійдуть рулонні оздоблювальні матеріали з імітацією оштукатурених поверхонь, але для якісного, капітального ремонту краще вибрати декоративні штукатурки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*