Інтер’єр кухні 8 кв м: способи розширення простору невеликої кухні

Кухня площею 8 квадратних метрів – подарунок долі ще той. Але не впадайте у відчай: є маса людей, яким «пощастило» ще більше – в спадок від старшого покоління їм дісталися квартири з кухнями площею 6, а то і 4,5 кв. м! Так що 8 «квадратів» – варіант далеко не найгірший. Як облаштувати ці дорогоцінні квадратні метри? І яким повинен бути інтер’єр кухні 8 кв. м, щоб приміщення здавалося (і було) більш просторим?

Інтер'єр кухні 8 кв м: способи розширення простору невеликої кухні

Варіанти облаштування кухні 8 кв. м

Будь-яка кухня, незалежно від площі, повинна бути не тільки стильним і зовні привабливою, але ще і зручною і функціональною. Чи можливо створити такий інтер’єр в кухні площею 8 кв. м? Так звісно. Існує кілька типових планувань подібних приміщень. Вам потрібно лише вивчити їх особливості і вибрати найбільш прийнятний варіант.

Як відомо, кухні бувають квадратні і прямокутні. Розглянемо, як створюється інтер’єр кухні 8 кв. м в цих випадках.

Отже, дано: кухня площею 8 «квадратів». Потрібно: спланувати красивий і практичний інтер’єр кухні (фото) 8 кв.

Інтер'єр кухні 8 кв м: способи розширення простору невеликої кухні

Розробку дизайну починають з вивчення обстановки. Які зі стін кухні «холодні», а які «теплі»? Наскільки низько або високо розташоване вікно? Куди ця дія спрямована? Де знаходиться радіатори опалення? Яка висота стелі? Чи вдало розташований дверний проріз? Виходячи з відповідей на ці питання, складають план майбутньої кухні:

  • Зонують приміщення – ділять його на робочу і обідню зони з урахуванням розташування «холодних» і «теплих» стін. Шафи мають вздовж «холодних» стін, обідню зону – біля «теплої» стіни.
  • Якщо кухня квадратна, в робочій зоні розміщують кутовий кухонний гарнітур, якщо прямокутна – вибудовують предмети обстановки в одну або дві лінії. Варіант «в дві лінії» підходить, якщо відстань між предметами меблів становитиме як мінімум 1,2 м. «Одна лінія» застосовна до дуже вузьким і довгим кімнатах.
  • Вікно змінюють на склопакет і при необхідності піднімають або опускають підвіконня.
  • Якщо потрібно, зміщують дверний отвір вліво або вправо і переносять батарею в більш відповідне для неї місце.
  • Вибирають оптимальне для невеликого приміщення колірне рішення. Зазвичай стіни невеликих кухонь фарбуються в світлі, приємні для очей відтінки – такий прийом додає світла і об’єму приміщенню.

Типовий інтер’єр такої кухні показаний на фото – як бачите, 8 кв. площі вміщають все необхідне.

Способи розширення кухонного простору

Що ще можна зробити, щоб «розсунути» стіни тісної приміщення?

  • Винести холодильник за кордону кухні – в коридор або на утеплений балкон. Використовувати спеціальні меблі – неглибокі шафи й полиці (глибиною 370 мм максимум), табуретки, рухливі, висувні і розкладні столи, що обертаються кутові шафки і т.п.
  • Звільнити приміщення від рідко використовуваних предметів меблів і кухонного начиння, залишивши в зоні доступності тільки те, чим користуються часто.
  • Замінити частину шаф полками – такий прийом візуально розширить простір.
  • Використовувати вбудовану побутову техніку.
  • Підібрати холодильник оптимального обсягу. Самотній людині або невеликій сім’ї можна купити компактний холодильник і вбудувати його в один з шаф – економія місця і коштів очевидна.
  • Замінити стандартний підвіконня більш широким і використовувати його замість стільниці або обіднього столу.
  • Поблизу вручений поверхні змонтувати рейлінгові системи.
  • Зонувати приміщення барною стійкою. Її ж використовувати в якості обіднього столу.
  • Нижче представлений подібний інтер’єр кухні (фото) – 8 кв. чудово вміщують барну стійку.

Інтер'єр кухні 8 кв м: способи розширення простору невеликої кухні

Як бачите, невелика кухня – не привід впадати у відчай. Сучасний, раціональний і красивий інтер’єр може бути створений і в такому приміщенні.