Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

Маючи в своєму розпорядженні кілька додаткових метрів квадратних у вигляді лоджії, власники квартир прагнуть використовувати цей простір максимально ефективно. Дану прибудову можна переобладнати в окрему кімнату, або поєднати з одним з приміщень в квартирі. Але щоб там було комфортно перебувати, слід провести ряд утеплювачів і оздоблювальних робіт.

У даній статті ми розглянемо, як зробити підлогу на лоджії і підібрати відповідне для нього покриття.

Як настелити підлогу на лоджії своїми руками Як настелити підлогу на лоджії своїми руками Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

Вибір підлогового покриття

Існують різні матеріали для обробки підлоги. Щоб вибрати оптимальний варіант, проаналізуємо основні види настилу для лоджії.

Плитка

Кахель є одним з найміцніших і зносостійких матеріалів. Він добре переносить температурні коливання, підвищену вологість, є довговічним. До того ж плитка буває різних розмірів, має безліч текстур і колірних рішень, що дозволяє реалізовувати різні ідеї щодо оформлення приміщення.

Порада: щоб плитка під ногами не була холодною, краще встановити обігрів підлоги. Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

Завдяки різним узорів, обробка плиткою може імітувати натуральний камінь, дерево, фото приклад

Лінолеум

Бюджетно і практично оформити підлогу на лоджії можна за допомогою лінолеуму. Даний матеріал абсолютно нешкідливий, добре очищається від забруднень, буває різного дизайну. Недоліком покриття є його тонкість, а також нестійкість до механічних пошкоджень. Під деякими видами лінолеуму може накопичуватися волога.

Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

Лінолеум на лоджію дозволяє виконати обробку підлоги швидко і економно

Натуральне дерево

Красиво і благородно виглядає дерев’яний настил (дощатий, або паркетний). Експлуатаційні характеристики деревини, її колір і малюнок залежать від породи. Матеріал створює міцне і надійне покриття різної цінової категорії.

Увага: натуральне дерево боїться вологи, тому перед його настилання на лоджії слід ретельно загерметизувати і утеплити конструкцію. Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

Дерев’яний настил має особливу енергетику

Ламінат

Прекрасними естетичними властивостями володіє ламінат. Перевагами настилу є рясна гамма текстур і проста технологія монтажу. Серед недоліків ламінату – боязнь вологи, необхідність ретельного догляду.

Порада: ламінат для балконного простору повинен володіти підвищеними експлуатаційними властивостями. Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

Замкове з’єднання ламелей ламінату істотно полегшує його укладку своїми руками

Ковролін

Затишок і теплоту балконного простору додасть підлогове покриття з ковроліну. Даний матеріал дуже м’який, теплий, приємний на дотик, дозволяє створити безшовну поверхню. Але ковролін має кілька недоліків, серед яких боязнь вологи, складність догляду, очищення від забруднень.

Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

По м’якому килиму на балконі приємно ходити босоніж

Який краще постелити підлогу на лоджії? Тип настилу підбирається в залежності від характеру використання приміщення. Якщо на балконному просторі планується облаштувати комору, або сушити там білизну – необхідно практичне і зносостійке покриття (лінолеум, плитка). Якщо на лоджії буде обладнана кімната – потрібно настелити більш презентабельний підлогу (паркет, ламінат, ковролін).

Особливості монтажу настилу на лоджії

Чорнові роботи

Перед настилания статі на лоджії необхідно виконати ряд робіт:

  • демонтувати старе покриття;
  • оглянути і усунути тріщини і дефекти в плиті перекриття;
  • вирівняти основа під підлогу.

Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

Для вирівнювання поверхні можна застосовувати самовирівнюються, або бетонну стяжку

Спочатку лоджія є холодним приміщенням, відкритим з однієї, або декількох сторін. Тому перед тим як настелити підлогу на лоджії своїми руками, слід засклити і утеплити конструкцію, провести гідроізоляцію стиків.

Щоб поліпшити теплоізоляцію перекриття, необхідно підняти настил на 10-15 см. Як підняти підлогу на лоджії? До бетонної основи кріплять дерев’яні лаги, між якими засипають керамзит, або монтують листи утеплювача. Зверху все це зашивають плитами, або заливають стяжкою.

На замітку: якісне утеплення лоджії дозволяє підняти температуру всередині приміщення на 5-10˚С. Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

Приклад того, як утеплити підлогу на лоджії керамзитом

Встановлення теплої підлоги

Оскільки винос опалення на вуличну конструкцію заборонений, щоб домогтися комфортної температури можна покласти теплу підлогу на лоджії. Це може бути електричний обігрів, коли в підлозі заливається кабельна система, що нагрівається плівка (інфрачервона тепла підлога), або термомати. Всі ці нагрівальні елементи працюють від електромережі. Також можна облаштувати теплий водяна підлога на лоджії, але такий підігрів настилу проводиться тільки з дозволу БТІ.

Як настелити підлогу на лоджії своїми руками

Приклад того, як виглядає пристрій інфрачервоного статі

Підсумок

Одним з важливих умов перетворення лоджії в повноцінну кімнату є правильне облаштування підлоги. Якісне скління, утеплення поверхонь, облаштування теплої підлоги зробить приміщення більш комфортним, а монтаж підлогового покриття додасть йому красу і затишок.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*