Поради, як краще обставити меблями балкон

Балкони мають маленьку площу, і щоб облаштувати це обмежений простір красиво, з зручністю та комфортом, треба продумати кожну деталь інтер’єру. Важливу роль тут відіграє і меблі для балкона, звичайно, вона повинна бути компактною, ергономічними, функціональної і не захаращувати приміщення.

Далі ми розповімо, як обставити невеликий простір максимально корисно, як правильно підібрати меблі, з яких матеріалів вона повинна бути. А також підкажемо, як зробити шафку, полички і столик своїми руками.

Поради, як краще обставити меблями балкон Поради, як краще обставити меблями балкон Поради, як краще обставити меблями балкон

Як вибрати меблі, з огляду на специфіку простору

Балкони бувають різні: відкриті, закриті холодні, а також засклені і утеплені, та ще й з опаленням, і відповідно меблі слід вибирати, враховуючи всю специфіку приміщень.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Меблі повинні бути з матеріалів які не бояться складних умов експлуатації

Обстановка для відкритих балконів

Підібрати меблі для балкона відкритого типу, мабуть, завдання одночасно складна і в той же час креативна. Тут треба брати до уваги складні умови експлуатації: опади, пил, вітер, з огляду на таку специфіку, меблі повинні бути з матеріалів вологостійких, які не бояться агресивного середовища.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Плетені меблі хоч і практична, але займає багато місця, столик краще купити розкладний

Найкраще підходять предмети інтер’єру з металу, покритого міцними порошковими фарбами, що захищають від корозії, або ковані вироби, наприклад, металеві стелажі, бажано з дверцятами, і етажерки, шафи.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Ковані меблі на балконі – це завжди практично, стильно і оригінально

Добре себе почуває на відкритих балконах пластикова, садові плетені меблі або складна на металевому каркасі з дерев’яною обробкою, сітчастий або солом’яний гамак для відпочинку. На площах побільше можна розмістити зручні шезлонги.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Складні меблі дуже зручна для відкритих балконів, в зимовий період її краще зберігати вдома в шафі

Для людей творчих і дбайливих, на фото ми пропонуємо цікаву ідею, як своїми руками зробити диванчик з дерева. Таким же чином, з палет або обрізної дошки можна виготовити лавку, шафа або столик.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Диван для балкона, виготовлений своїми руками з палет

Яка меблі підходить для засклених, але холодних балконів

Найчастіше, намагаючись облаштувати балкон, власники остекляют його холодними алюмінієвими системами. Звичайно, вони не зберігають тепло в зимовий період, але зате надійно захищають приміщення від дощу і снігу, від шуму і пилу, тому і меблі на такий балкон підібрати набагато простіше.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Вбудована шафа на балкон з орними стулками

Тут можна розмістити як садові меблі: плетену або розкладну, так і дерев’яні предмети інтер’єру. Полки, комоди, тумби, шкафчики з ЛДСП на холодних балконах прослужать не більше 3 років, так як цей матеріал складається з пресованої тирси, перепади температури і вологості не помилують естетику меблів.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Приклад, як зробити складаний стілець своїми руками

Треба відзначити, що на балкони, біля торцевої стіни, часто встановлюють вбудована шафа, його каркас рекомендується виготовити з дерева або фанери, а ось фасади шафи можна зробити як дерев’яні розсувні, так і підйомні ролети або розсувні купейні, з пластика або скла.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Вбудована шафа на балконі, фото ергономічних меблів з різними типами фасадів

Обстановка для теплих балконів

Щоб володіти декількома додатковими метрами не просто корисною, але і до того ж житлової площі, балкон утеплюють, встановлюють вікна, проводять опалення. Але при облаштуванні маленького простору гостро постає питання: як правильно підібрати меблі, щоб вона була не просто зручною, але і не займала багато місця.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Менсоли і кронштейни – найпростіший спосіб прикрутити полки на балконі своїми руками

Потрібно максимально використовувати всю площу, для цього краще замовити виготовлення шаф, столиків, тумб, ліжок на замовлення. Грамотний дизайнер продумає ергономіку предметів, а також підбере правильні матеріали для виготовлення, а майстри підженуть і встановлять меблі за місцем.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Відкидний столик на балкон значно заощадить місце

Звичайно, ціна на такі вироби вище, ніж на готові вироби, але якщо стоїть завдання заощадити, цілком можна зробити своїми руками шафа, тумбу або стіл.

Поради, як краще обставити меблями балкон

У меблів за індивідуальним проектом враховані всі особливості простору

Порада: Щоб балкон був комфортним намагайтеся вибирати меблі з плавними кутами, а для економії простору задійте площину стін, так вузькі підвісні полки і шафки допоможуть вам розмістити багато побутових дрібниць. Поради, як краще обставити меблями балкон

Вбудована тумба на балкон з вагонки

Якщо ж ви сповнені рішучості підібрати на балкон готову корпусні меблі, то за розміром цілком підійдуть шафи шириною 600 мм (краще одностулкові), або 800 мм (двостулкові). Шафа-купе рекомендується встановлювати на балконі шириною не менше 1 м, щоб був зручний доступ до внутрішнього простору, так як одна частина завжди залишається закритою.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Купуючи готові меблі, продумайте всі дрібниці, головне, щоб нічого не заважало відкриванню шафок

Кілька практичних ідей для організації простору

Меблі для лоджій і балконів маленьких розмірів повинна бути багатофункціональною і компактною. Наприклад, якщо робиться робочий стіл, то зверху буде доцільно влаштувати прибудову-полки / шафки для розміщення паперів.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Ергономічний комп’ютерний стіл на балконі

Якщо розглядати приміщення складної геометричної форми, з гострими кутами, то в це місце рекомендується вбудувати тумбу, кутовий шафа, або підібрати готовий столик або етажерку для квітів.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Готовий навісний столик для кріплення на парапет

Важливу роль в організації простору грають продумані багатофункціональні деталі, так, замість підвіконня буде доцільно влаштувати барну стійку з широкою стільницею з акрилового каменю, до неї підійдуть високі стільці. Під підвіконням так само можна зробити вузькі вбудовані шафки для посуду і начиння.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Барна стійка на балконі, для зручності ширина стільниці 300-400 мм

Якщо балкон приєднаний до кімнати, то як правило, не вдається знести цокольний блок, його можна переробити в робочий, з полками по вертикалі, або обідній стіл, з красивою хромової стійкою і кошиками.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Барна стійка і обідній стіл на суміщеному балконі

Ще одне дуже практичне рішення для маленьких балконів – саморобний ящик-скриня, зверху якого влаштований тапчан або диванчик.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Саморобна кушетка і ящик для зберігання овочів

Всередині можна зберігати овочі або речі, а м’які подушки зверху допоможуть облаштувати комфортне місце для відпочинку.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Скриня-диван з обрізної дошки на балконі

Окремо скажемо про організацію робочого місця. Звичайно, комп’ютерний стіл краще зробити на замовлення, стільниця повинна бути з криволінійними лініями, які плавно окреслюють простір. Якщо стільницю продовжувати уздовж довгої стіни, то вона повинна бути не ширше 300-400 мм, щоб залишалося достатньо місця для пересування на вузькому балконі.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Для складних за формою приміщень рекомендується зробити вбудовані меблі

У приміщеннях побільше можна розмістити навіть кухонний гарнітур, але швидше за все він буде з вбудованими шафами, тільки так можна грамотно розпорядиться корисною площею.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Кухню на балконі рекомендується зробити на замовлення

Для організації обідньої зони цілком підійде компактний кутовий диван, найчастіше корпус роблять з дерева, зверху з м’яким сидінням. До нього в комплект рекомендується підібрати розкладний стіл з округленими кутами. На стіні, для посуду, рекомендується розмістити вузька шафка або закритий стелаж.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Готовий малогабаритний кухонний куточок вміщається на балкон шириною 800 мм

Часто на балконі влаштовують спальне місце, тут існує кілька рішень:

 • для широких балконів вбудована шафа-ліжко або міні диван-ліжко;
 • відкидний тапчан, який влаштовується по довгій внутрішній стіні під вікном кімнати;
 • високий матрац.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Шафа-ліжко на балконі, зручна для організації комфортного спального місця

Від теорії до практики, як зробити меблі своїми руками

Виготовити меблі на балкон своїми руками не складно, для саморобок-шафок краще використовувати обрізну дошку шириною 100-200 мм, вагонку, для каркаса – брусок 40 * 30 і 40 * 50 мм, фанеру.

Можна пустити в справу старі меблі, а також ЛДСП, їх можна купити вже розпиляні на деталі шириною 300, 400, 600 мм, для обробки торців підійде меламиновая кромка, яка клеїться праскою.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Схема для виготовлення відкидного столу своїми руками

Порада: Для складання дерев’яних меблів краще використовувати саморізи, а ось деталі з плит між собою рекомендується кріпити евроболтамі. До стіни, для міцності, меблі прикручується на дюбеля.

Як зробити шафку на балкон

Щоб зробити шафу на балконі своїми руками, перш за все, потрібно креслення, із зазначенням розмірів, на основі якого слід зробити деталировку. За приклад візьмемо шафа з розмірами: висота 2700 мм (до стелі), ширина 800 мм (краще всередині розділити на 2 відсіку вертикальної перегородкою, глибина 600 мм (оптимально для організації штанги з вішалками), для полиць можна зробити глибину 400 мм. Шафа з меблевих щитів, товщиною 16 мм. Зверху і знизу вільні відсіки, висотою 400 мм, 50 мм – цоколь.

Буде потрібно:

 • боки шафи – 2 шт., 2700 * 600 мм;
 • горизонти – 4 штю, 2 – верх / низ, 2 – відокремлюємо антресоль і нижній відсік, (800-16-16) = 768 * 600 мм;
 • середник (вертикальна перегородка) – 1 шт., (2700-400-400) = 1850 * 600 мм;
 • штанга на 1 відділ – (400-16-8) – 4 мм = 372 мм
 • полки на 2 відділ – (400-16-8) – 2 мм = 374 * 600 мм – 4 шт., вийде 5 відсіків, відстань між полицями приблизно 350 мм.
 • Бруски для каркаса шафи 40 * 40 довжиною 600 мм – 6 шт .;
 • бруски на цоколь 40 * 50 довжиною 768 мм – 2 шт.

Так само потрібно фурнітура та дверки для шафи, в нашому випадку орні фасади:

 • 396 * 396 – 4 шт .;
 • 1 846 * 396 – 2 шт .;
 • петлі накладні з чашкою 35 мм – 14 шт. (6 бажано з доводчиками для плавного закривання);
 • ручки – 6 шт .;
 • полкодержатели – 16 шт, замість них можна набити по боках рейки і покласти полки.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Шафа на балкон, фото вбудованої конструкції, при бажанні внутрішній простір можна планувати в залежності від потреб

Замість шафи можна зробити стелаж на балкон, можна купити готові металеві утримувачі-боки з кронштейнами, які закріплюються на стіні на потрібну ширину, і до них випиляти полки за розміром.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Направляючі і тримачі для саморобних полиць можна купити в Ікеа

Щоб заощадити, замість направляючих можна зробити каркас з брусків, по типу сходів, один бік прив’язується дюбелями до стіни, а другий підлогу і стелю (так як з іншого боку, як правило вікно). Залишається тільки випиляти з дощок або фанери полки і шафа готовий.

Поради, як краще обставити меблями балкон

Приклад, як зробити простий шафа своїми руками

У нашій фотогалереї Ви знайдете ще кілька цікавих варіантів, як правильно підібрати меблі на балкон.

Поради, як краще обставити меблями балкон Поради, як краще обставити меблями балкон Поради, як краще обставити меблями балкон

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*