Прокладка електропроводки і інших комунікацій (Інтернет, телефон, кабельне ТБ)

Перше місце в будь-якому будівельному процесі займає монтаж електропроводки в кімнаті, адже стрімкий прогрес високих технологій призвів до того, що жодне житло не обходиться без споживання великої кількості електрики.

З частковою або повною її заміною стикався практично кожен власник свого житла і спроби відкласти цю справу, використовуючи подовжувачі і спеціальні перехідники, зазвичай призводять до не найприємнішим наслідків. Слід пам’ятати, що будь-які роботи пов’язані з електрикою – небезпека і ризик для життя людини, якщо не дотримуватися правил електробезпеки.

Замінити електропроводку в кімнаті можна звичайно і самостійно, але мати тільки теоретичне уявлення про виконання такої роботи – недостатньо. У цьому випадку необхідна допомога спеціально навченого людини з налагодженими навичками і відповідним допуском з електромонтажних робіт. Приступити до виконання електромонтажу своїми силами без практичного досвіду, необхідного інвентарю і, як мінімум, уявлення про встановлені регламенти, означає досконале розуміння основ безпеки.

Виходить, що звернувшись до професійного електрику, можна позбутися від зовсім непотрібного ризику для життя і від некоректної подачі електроживлення.

Оцінивши обсяг робіт в необхідному приміщенні, необхідно розрахувати їх вартість, підготувати проект, придбати необхідний матеріал, також можна додати або замінити деякі пристрої автоматики, значно поліпшивши існуючі параметри. Наприклад, встановивши автоматичний пристрій захисту від стрибків напруги, можна захистити наявне обладнання від виходу з ладу.

Тепер трохи докладніше, що таке повна заміна електропроводки в кімнаті і як завести слабкострумові комунікації в кімнату. Існує три способи монтажу:

  1. Відкритий спосіб – є найпоширенішим і простим варіантом. Зручність полягає в тому, що завжди є доступ до утворилася поломки, що також допоможе при підключенні нового обладнання. Єдиний мінус – це не найприємніший естетичний вигляд, так дроти будуть постійно перебувати на увазі.
  2. Прихований спосіб – найбільш безпечний і найпоширеніший. Незручність полягає в недоступності місця заміни проводів, що призводить до прокладання нової проводки. Має високі естетичні якості, але при виникненні проблем, навряд чи хто-небудь зверне на це увагу.
  3. Комбінований варіант передбачає сукупність першого і другого способу.

Кімната є важливою частиною житлового простору і тому необхідно проявити занепокоєння в плані безпеки і комфорту. Розглядаючи способи монтажу, можна сміливо сказати, що відкритий спосіб в даному випадку не прийнятний. Переважно використовувати найпоширеніший – прихований спосіб, використовуючи матеріали з мідною жилою, настановної коробкою і правильно спроектований план, де буде розташовуватися вся розмітка електропроводки кімнати.

Прокладка електропроводки і інших комунікацій (Інтернет, телефон, кабельне ТБ)

Підготовчі роботи можна здійснити своїми силами, використовуючи перфоратор, необхідний для штробления стін або електро-диск, але для початку не забудьте знеструмити всі вузли харчування за допомогою рубильника-автомата. Найлегше штробить на стикуванні плит, наприклад: стеля і стіна, дві стіни, стельові плити. Тому що саме в цих місцях використовується легка цементна суміш.

Штроби слід робити вертикально або горизонтально, діагональні не допускаються, відео. Для розмітки електропроводки виконаної прихованим способом використовують спеціальний розмічальний шнур. Якщо тремтячим рука або неслухняний перфоратор зробив поглиблення в стіні не зовсім рівним, то не потрібно турбуватися, штукатурка все виправить. Прокладаються проводи кріплять в канавці алебастром. Стару проводку рекомендується залишити в стіні, так як її демонтаж – процес досить трудомісткий.

Місце під розетки готується і висвердлюється за допомогою спеціальної коронки або бура. Необхідні розміри малюються на стіні, потім включаємо перфоратор на потрібний режим і видовбують всі зайві частини старої штукатурки всередині позначки.

Наявність або планова покупка побутової техніки передбачає необхідну кількість розеток в проектованої кімнаті, це відповідно дозволяє знизити навантаження на вузли. З появою в мережі електричного навантаження, утворюється нагрів проводів, закладених в стіні. Надмірне нагрівання подібних елементів здатне викликати швидкий знос ізолюючих матеріалів і, як наслідок, привести до короткого замикання. У зв’язку з цим, температура не повинна перевищувати допустимі значення. На початковому етапі треба приділити увагу допустимому току навантаження, для його визначення потрібно розрахувати її потужність. Це не так складно, як здається на перший погляд. При купівлі будь-якого побутового приладу, на нього існує технічний паспорт, в якому вказана номінальна потужність пристрою.

Щоб провести комунікації в кімнату або видалити кабель без додаткового буріння стін, електропроводка повинна бути зроблена акуратно і зручно для доступу. Досягти цього допоможе спеціальний патрубок, який закладається в стіну.

При покупці матеріалів необхідно придбати трижильний провід для під’єднання і заземлення, крім фази і нуля. Тому, що за сучасними правилами безпеки наявність заземлення є захистом квартирної проводки в цілому. Найкраще встановлювати розетки і вимикачі блочного типу, нюанс обумовлений тільки потужністю прокладаються проводів.

Слабкострумова проводка

Читайте також:

  • Як зробити розчин для штукатурки з цементу, вапна або гіпсу
  • Правильний вибір основного кольору для жовтої спальні або персикової
  • Поради по самостійному встановленню воріт
  • Про душові кабіни
  • Організація освітлення в коридорі

Під цим виразом на увазі комп’ютерні, телефонні, телевізійні кабелі. З їх протяжкой в ​​кімнату також виникають проблеми, які потрібно спочатку враховувати. Кабелі небажано розміщувати поруч з силовими проводами, так як існує ряд випадків, коли при включеному телевізорі погіршується зображення, або пропадає сигнал, з’являються перешкоди.

Так куди ж їх ховати для досягнення гармонії роботи всіх приладів: щоб телевізор працював і телефонний апарат не приносили проблем і показували «картинку» без будь-яких переривань. Деякі фахівці рекомендують ховати їх під плінтусом через дешевизну цього способу. Але слід пам’ятати, що плінтуси бувають плоскими, в такому випадку вдасться розмістити тільки один ТВ кабель, і дуже тонкий телефонний – не самий практичний спосіб. А що робити з комп’ютерним проводом і кабельним телебаченням? Розмістивши все це в окремій гофре або штробі, можливо домогтися найкращої захищеності та ефективності.

Слабкострумову проводку не рекомендують прокладати разом з силовими проводами. Одним з варіантів прокладання слаботочкі є підвісна стеля.
Важливим моментом є правильний вибір кабелю. Наприклад, використовуючи супутникову антену, необхідний коаксіальний кабель з хвильовим опором не менше 75 Ом, а для мережі інтернет восьмипроводного категорії Cat5 з обов’язковим коннектором. Природно, для кожного виду слаботочной проводки існують і свої спеціальні розетки, є навіть такі, які об’єднують в собі відразу кілька роз’ємів. Тому грамотне планування проводки слабкострумових кабелів і облік їх особливостей, дасть можливість економії часу і знизить витрату коштів.

Слід звернути свою увагу на те, що на стадії прокладки слід підписувати відводять дроти, навіть досвідчені електрики практикують такий спосіб. Використовуючи трижильний провід важливо знати, що синій колір характеризує нуль, червоний – фазу, а зелений або жовтий необхідний для заземлення. Якщо монтаж комунікацій в кімнату зроблений правильно, то можна приступати до скручування проводів відповідного кольору і акуратно ізолювати їх, потім заховати в розподільну коробку, закривши її кришкою. Не потрібно поспішати ховати все в стіну, треба ще раз переконатися, що і в якій послідовності між собою пов’язано, а також для запобігання майбутні проблеми з працездатністю того чи іншого приладу.