Ремонт ванної кімнати під ключ – етапи робіт

зміст:

  • Монтаж нових сантехнічних комунікацій
  • Монтаж нових сантехнічних комунікацій
  • Монтаж нових сантехнічних комунікацій

зміст:

  • Монтаж нових сантехнічних комунікацій
  • Монтаж нових сантехнічних комунікацій
  • Монтаж нових сантехнічних комунікацій

зміст:

  • Монтаж нових сантехнічних комунікацій
  • Монтаж нових сантехнічних комунікацій
  • Монтаж нових сантехнічних комунікацій

Ванна кімната часом теж потребує ремонту. Але, зважаючи на складну конструкції комунікацій, труднощів демонтажу старого обладнання і покриттів, ремонт ванної кімнати під ключ виглядає набагато складніше, ніж, наприклад, вітальні або передпокою. Виконувати капітальний ремонт слід, використовуючи план, який складається з наступних етапів робіт:

Ремонт ванної кімнати під ключ - етапи робіт
Демонтаж старої сантехніки, обладнання та меблів

Сантехніка за роки експлуатації приходить в стан непридатності, втрачає свій барвистий зовнішній вигляд, та й в цілому, вже набридає мешканцям квартири, тому доцільним рішенням буде її демонтувати і пізніше замінити на нову. Точно такий же підхід слід застосувати до електроустаткування і меблів, що функціонують у ванній, для того щоб вони не заважали при ремонті і з метою заміни на нову.

Демонтаж сантехніки слід довірити сантехніку, оскільки даний етап вимагає роботу професіонала. По-перше, потрібно повністю перекрити доступ води в ванну кімнату, по-друге, потрібно повністю демонтувати старі комунікації, поставити тимчасові заглушки, пізніше прокласти нові труби і підключити сантехніку.

На даний етап робіт ви витратите не більше одного дня. Після демонтажу йде наступний етап ремонту, пов’язаний з підготовкою кімнати до подальшого ремонту.

Ремонт ванної кімнати під ключ - етапи робіт

Монтаж нових сантехнічних комунікацій

Спочатку потрібно демонтувати всю стару облицювання, плитка, кахель, панелі, в загальному, потрібне видалення облицювальний матеріал. При використанні панелей досить розстебнути замки і видалити каркас. Плитка і кахель видаляються складніше, її обережно відколюють, щоб не пошкодити стіни і підлогу, після чого шпателем очищають поверхню від залишків клею.

Після здійснення зачистки кімнати приступають до вирівнювання стін, підлоги і стелі, для цього буде потрібно будівельний розчин, його кількість залежить від ступеня деформацій. При невеликих відколах, шорсткостях і вибоїнах буде досить близько 5-10 літрів розчину, але, варто розуміти, що кожній кімнаті потрібно свою кількість розчину і для цього потрібно зробити необхідні розрахунки. За допомогою кельми замазуємо все деформовані фрагменти стін, робимо їх гладкими і рівними.

Вирівнюючи поверхні, варто використовувати рівень, і керуватися його показаннями. Будівельний розчин сохне в середньому близько 12-15 годин, тому, при наявності декількох годин вільного часу у вечірній час доби можна вирівняти поверхні, а вранці приступити до нового етапу ремонту.

Ремонт ванної кімнати під ключ - етапи робіт

Монтаж нових сантехнічних комунікацій

Для монтажу нових комунікацій, як втім, і для демонтажу, потрібно сантехнік. Він прокладе і підключить всі необхідні розводки, трійники і підключить нові гілки до системи водопостачання. При високій кваліфікації сантехніка, ванна кімната буде повністю готова до підключення сантехніки вже через пару годин.
заміна електропроводки
Електропроводка у ванній кімнаті, можна сказати, бомба уповільненої дії, якщо вона, звичайно, не має спеціальної ізоляції і не встановлена ​​за всіма правилами безпеки.

Спочатку слід повністю демонтувати старі кабелі та проводи. Для підключення проводки потрібно чітко знати, що і де буде розташовуватися, щоб убезпечити споживачі електричного струму від попадання в них води. Вимикачі краще винести за межі ванної кімнати, а розетки встановлювати в декількох метрах від раковини, ванни, душа.

Важливо, щоб розетка мала спеціальну кришку, так, коли вона не буде експлуатуватися, спеціальна кришка буде захищати її від попадання води.

Ремонт ванної під ключ має на увазі повну заміну всіх комплектуючих частин ванни, покриттів, обладнання, меблів, комунікацій, саме тому змінюється абсолютно все, оскільки, наприклад, через одного перегорів проводка доведеться розбирати половину кімнати.

Укладка плитки
Плитку потрібно починати укладати з найвиднішого кута, а закінчувати там, де на неї практично не буде падати увагу, наприклад, на місці розташування шафок. Таким чином, цілі плитки знаходитимуться в тих місцях, де плитку буде видно всім, а різані шматочки і частини плитки будуть приховані за меблями та іншими предметами.

Укладання плитки починають зі стін, потім приступають до підлоги. Така послідовність дотримується з метою чистоти, якщо спочатку укласти плитку на підлогу, то при укладанні на стіни, буде великий ризик забруднити чисту плитку клеєм.

Заміна та підключення раковини, унітазу, ванни

Ванна кімната без даних предметів життєвого побуту неможлива. Спочатку проводитися їх монтаж, зазвичай використовуються саморізи з великими капелюшками, що мають захисні гумові або пластмасові прокладки, вони потрібні, щоб не роздавити раковину або унітаз при монтажі.

За монтажем слід підключення, знову буде потрібно сантехнік, по-перше, потрібно все підключити до водопостачання, по-друге, потрібно підключити всі ці ж предмети до каналізаційної системи.

Унітаз і ванну, при необхідності, варто злегка залити будівельним розчином, якщо раковина має постамент, то його теж потрібно залити будівельним розчином. Це потрібно для збільшення стійкості при зовнішньому впливі, наприклад, якщо людина нахилитися на одну сторону. Для раковини, що не має постаменту, можна придбати спеціальні тримачі, якщо вони, звичайно, не є в комплекті.
Монтаж стельового покриття
Для використання у ванній кімнаті добре підходить підвісна стеля, до того ж, він досить простий в монтажі, в нього можна врізати невеликі підвісні світильники, і такий тип стель простий в прибиранні.

Якщо будуть монтуватися світильники, то спочатку потрібно вивести на місце їх монтажу проводку, якщо немає, то можна відразу приступити до установки каркаса і монтажу стелі.

До стіни кріпляться металеві балки, до яких монтуються плити або панелі, зазвичай за допомогою саморізів.

Після складання і монтажу стелі можна монтувати світильники, для цього спочатку потрібно просвердлити в панелях отвори, рівні за розміром тильного боку світильника. Потім, після підключення електриком світильників до електричної мережі, їх прикріплюють до стелі і при необхідності штукатурять і фарбують стелю в потрібний колір.
Монтаж фурнітури, установка меблів
На передостанньому етапі монтуються рушникосушки, полки, вішалки, дзеркала та інша Мелкогабаритная фурнітура. Рушникосушки монтують недалеко від ванною або душа, в залежності від типу приладу, його підключають до водопостачання або електричного струму. Полки монтуються ближче до виходу, подалі від води. Вішалки ж, навпаки, розміщуються ближче до ванною, на такій відстані, щоб до халата можна було дістати на відстані витягнутої руки, не виходячи з ванною або з-під душа.

Невелике дзеркало монтують над раковиною, якщо ж ви хочете велике дзеркало, то варто замовити дзеркало великих розмірів. Наприклад, довжина дзеркала дорівнює довжині стіни, а висота дорівнює 90-120 см, такий підхід візуально розширить ванну кімнату.

Після установки невеликих речей починається установка меблів, монтуються тумби, шкафчики та інша необхідна меблі та електроприлади.

Монтаж нових сантехнічних комунікацій

Спочатку варто встановити водні фільтри, оскільки всюди потрібно м’яка чиста вода, і для пральної машини, і для водонагрівача, і для особистої гігієни. Після їх установки відбувається монтаж і установка великогабаритної техніки, тут не обійтися без сантехніка і електрика. Пральну машину потрібно підключити до водопостачання, каналізації, електромережі, практично всі ті ж дії потрібні і для водонагрівача.

На даному етапі ремонтні роботи можна вважати закінченими, вам залишається лише забратися у ванній, і тепер ви можете починати нею користуватися.

На повний ремонт ванної кімнати, з використанням послуг сантехніка і електрика, а так само, при наявності всіх необхідних матеріалів, вам буде потрібно близько 3-4 днів. Бажаємо успіхів.