Яким може бути мінімальний шар штукатурки і максимальний

Товщина штукатурки одна з основних складових якісного захисту, тепло-, звукоізоляції і обробки поверхонь, яка безпосередньо впливає на техніко-експлуатаційні характеристики будівлі. Виконується зовні і всередині будівлі.

Зовнішня – оберігає стіни від накопичення вологи несучими конструкціями через стики і мікрощілини, внутрішня – служить для вирівнювання поверхонь під фінішне покриття. У статті детально розберемося, яка повинна бути оптимальна товщина штукатурки стін з різних матеріалів і як впливає склад розчину на товщину шару.

Склад розчину і товщина штукатурного шару

Товщина штукатурки знаходиться в прямій залежності від складу розчину. Для фасадних робіт зазвичай використовують цементно-піщані суміші, які мають велику щільність, перешкоджають проникненню вологи, маю високу фізико-механічну стійкість до зовнішніх впливів. Мінімальний нормативний шар цементно-піщаної суміші – 10 мм. Не рекомендується наносити більше 20 мм за один раз.

Корисно знати: На бетон заборонено наносити гіпсовий склад. Цемент і гіпс, вступають в реакцію, як наслідок, штукатурка здувається і відпадає, гіпс проникає в тіло стіни і руйнує конструкцію. Щоб уникнути дефектів наносять проміжний шар – вапняний, товщиною 4 мм. Яким може бути мінімальний шар штукатурки і максимальний

Вирівнююча штукатурка, шар повинен бути не менше товщини маяків

У готових сумішах на упаковці виробник в обов’язковому порядку вказує рекомендований, а також мінімальний і максимальний шар розчину. Який шар штукатурки можна наносити на стіну:

  • Гіпсово-піщаний склад 10-25 мм, при армуванні можна нанести 35 мм.
  • Глиняно-піщана – 10-30 мм, така ж, але з додаванням цементу 15-30 мм.
  • Гіпсова суміш, згідно з таблицею 10 СНиП п. 3.21 «Ізоляційні покриття», наноситься товщиною не більше 15 мм – для одношарового вирівнювання, його рекомендується армувати, щоб запобігти появі тріщин, більш товстий наносяться в два етапи: «мокрим по мокрому».

Яким може бути мінімальний шар штукатурки і максимальний

При товщині шару більше 20 мм армування обов’язково

На різні поверхні

Для всіх видів сумішей, по СНиП 3.04.01-87 одношарова максимальна товщина штукатурки стін – 20 мм. Дані по нормативам, яка товщина штукатурки повинна бути при влаштуванні багатошарової штукатурної поверхні:

  • Обризг- товщина штукатурки по цеглі, каменю, бетону – до 5 мм, по дереву – 9 мм.
  • Грунт цементними розчинами – 5 мм, гіпсово-вапняними і вапняними – до 7 мм.
  • Накривочний – 2 мм, для декоративного оздоблення не більше 7 мм.

Корисно знати: Неприпустимо зіткнення гіпсу з поліпшеною вапняної або цементною сумішшю. Заборонені вапняні склади наносити по гіпсу, так як перший має усадку при висиханні, а другий, навпаки, розширюється. Відбувається відшарування, зовнішня обробка відпадає. Яким може бути мінімальний шар штукатурки і максимальний

Оптимальна товщина шару по рівній цегляній стіні – 10 мм

Штукатурка дерев’яних поверхонь має на увазі набивання драні або армуючої сітки. Мінімальна товщина штукатурки, СНиП регламентує: від армування 20 мм, і не менше 25 мм від основи. Більш тонкий розтріскається по осередках.

Максимальна товщина штукатурки стін залежить від нерівностей поверхні, при великих перепадах це може бути і 50, і 100 мм, армування обов’язково. Подібні роботи недоцільні, тягнуть занадто великі витрати і великий ризик розтріскування. У випадках, коли перепади поверхні більше 50 мм рекомендується вирівнювання за допомогою гіпсокартону.

Яким може бути мінімальний шар штукатурки і максимальний

Для обробки дерев’яних поверхонь набивка дранки обов’язкове, товщина рейки 3-5 мм

Особливості для пористих бетонів

При проведенні робіт по газо- і пінобетонним поверхонь необхідно дотримуватися правила: товщина штукатурного зовнішнього шару повинна бути тонше внутрішнього в 2 рази. Оптимально – для газобетонних стін 20 мм в приміщенні і 10 мм – фасадна частина. Для пінобетонних поверхонь достатньо 5 мм – всередині і 10 мм – зовні. Таке співвідношення обумовлено паропроникністю матеріалів, щоб уникнути появи точки роси.

Яким може бути мінімальний шар штукатурки і максимальний

Цементно-піщані розчини для поверхонь з пористих бетонів краще не використовувати

Який шар штукатурки повинен бути на стелі

Технологічний процес обробки стелі має на увазі, що при рівній поверхні мінімальна товщина штукатурки по бетону може бути 5 мм, на цегляній – не менше 10 мм, більш тонкий шар просвітить шви кладок. Для дерев’яних поверхонь мінімальна товщина розчину на стелі – 25 мм, наносити слід в 3 етапи: обризг, грунт, вирівнювання.

Максимально можлива товщина штукатурного шару на стелі – 50 мм. Якщо перепад висоти перевищує цю цифру, то для вирівнювання слід підібрати інший варіант, наприклад, натяжна або підвісну стелю.

Яким може бути мінімальний шар штукатурки і максимальний

Щоб уникнути тріщин, стики і шви слід заклеїти армуючої стрічкою

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*