Дизайн штор для спалень: вибір стильового рішення

Спальня – найтихіша і потаємна частина будь-якої квартири або будинку. Таким повинен бути і її інтер’єр. Те, що доречно в інших кімнатах – кричущі забарвлення, гра на контрастах, зайва декоративність, – абсолютно неприпустимо в спальні. Вже одне перебування в цій кімнаті повинно надавати заспокійливо вплив. У ній все повинно налаштовувати на відпочинок – відтінок стін, освітлення, дизайн штор. Про останній і піде мова нижче. Як вибрати штори для спальні, і яким повинен бути їх дизайн?

Дизайн штор для спалень: вибір стильового рішення

Дизайн штор для спальні: основні вимоги

Існує ряд вимог, яким повинен відповідати дизайн штор для спальні:

  • Портьєри і завіски для будь-якого приміщення підбирають, відштовхуючись, в першу чергу, від його стилю. Спальня – НЕ ісключеніе.Штори – навіть якщо шиються вони своїми руками – для спальні не повинні суперечити загальної стильової концепції.
  • Штори повинні бути витримані в тій же кольоровій гамі, що й решта оздоблення приміщення. Хоча тут можливі виключення. Так, якщо головний акцент в кімнаті робиться на ліжко, розумно вибрати портьєри в колір покривала.
  • Багато хто прагне купити, в першу чергу, красиві штори для спальні – фото їх виглядають так спокусливо і привабливо – і не звертають уваги на функціональність даного елементу інтер’єру. Основне призначення будь-яких штор – захист кімнати від сонячного світла і сторонніх очей. Хороші штори забезпечують і те й інше.

Штори для спальні: вибір стильового рішення

класика

Класичний дизайн штор для спальні – це портьєри з ламбрекенами, доповнені тюлевими фіранками. Портьєри в стилі «класика» шиються з щільних тканин з візерунком, утвореним переплетенням ниток. Головна вимога до матеріалу – він повинен добре драпіруватися. Перевагу слід віддавати натуральним тканинам, хоча можуть бути використані і їх якісні імітації.

Дизайн штор для спалень: вибір стильового рішення

бароко

Бароко – стиль багатий і, можна навіть сказати, химерний. Житлові кімнати, оформлені в цьому стилі, своєю розкішною оздобою нагадують палацові приміщення. Відповідне повинен виглядати і дизайн штор в стилі бароко для спальні. Тут будуть доречні блиск, лоск, оборки, густі фантазійні драпірування і багатошаровість.

Дизайн штор для спалень: вибір стильового рішення

мінімалізм

Мінімалістичний стиль – це аскеза, простота і відсутність зайвих деталей. Такими ж повинні бути і штори – своїми руками для спальні в мінімалістичному стилі вони шиються елементарно. На перший план тут виходить фактура, форма ж найчастіше вибирається найпростіша – прямокутна. Як елементи обробки можуть використовуватися канти і поодинокі складки. Забарвлення найчастіше береться однотонна, але може бути присутнім і непомітний геометричний малюнок.

Дизайн штор для спалень: вибір стильового рішення    Дизайн штор для спалень: вибір стильового рішення

Ар Деко

Стиль Ар Деко вибирають ті, хто хоче продемонструвати всьому світу свій високий статус і товстий гаманець, але при цьому не позбавлений доброго смаку. Тут не важливі ні форма, ні декор. На перший план виходить вартість використаних матеріалів. Штори в стилі Ар Деко шиються з дорогої високоякісної тканини з цікавою, неординарною забарвленням.

кантрі

Кантрі – стиль романтичний, затишний і дуже комфортний. Його характеризують м’якість, велика кількість природних матеріалів і відсутність химерності. Штори своїми руками для спальні в кантрі-стилі шиються з легких натуральних тканин. Тут будуть доречні рюшечки, обручку, легке мереживо, елементи вишивки.

модерн

Привабливо і красиво виглядають штори для спальні в стилі модерн – на фото представлені люкс штори. Типовий приклад таких штор – портьєри, зшиті з прямокутних відрізів тканини і зібрані на шнур або прихват. Зазвичай їх закріплюють держателем, вмонтований в стіну на рівні підвіконня. Для стилю модерн підходять легкі, напівпрозорі тканини ніжних забарвлень.

Дизайн штор для спалень: вибір стильового рішення

Якими повинні бути штори для спальні

Штори можна пошити своїми руками, можна замовити в ательє або магазині, а можна купити готовий, що підходить під розміри вікна комплект. Безумовно, третій спосіб – найпростіший і необтяжливий. Як вибрати готові штори, фіранки або портьєри для спальні? Існує декілька універсальних правил вибору цього елементу інтер’єру. Незалежно від стильового рішення, штори повинні бути:

  • практичними – перевагу слід віддавати портьєрам і фіранок, виготовленим з зносостійких і стійких до ультрафіолету матеріалів;
  • функціональними – користуватися ними має бути зручно;
  • придатними під стиль приміщення – штори повинні гармоніювати з обробкою кімнати і іншими текстильними елементами по стилю, фактурі матеріалу і забарвленні.

Не знаєте, як вибрати штори для спальні, щоб вони були функціональними і красивими одночасно? Ознайомтеся з фото готових зразків, представлених на сайті, виберіть з них модель, найбільш повно відповідає вашим перевагам. Нічого не сподобалося? Тоді скористайтеся пошуком фото в каталогах інтернет магазинів як джерелом натхнення – створіть свій власний, унікальний дизайн штор для спальні на основі робіт професійних дизайнерів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*