Кожна людина, приходячи в будинок, хоче, щоб тут його ніхто не турбував, і він міг спокійною в гармонії з собою відпочити від тлінність світу по той бік дверей. Дуже часто буває так, що на роботі кричать, ремонтують офіс і дзижчать.
А вдома те ж саме: сусіди волають, кого-то затопило, а на вулиці гавкають собаки, пронизливо нявкають коти і, нарешті, машини теж продукують не лише велика кількість пилу і диму, але і багато гулу. Де ж знайти куточок, в якому запанує тиша? Вихід є завжди і в цьому допоможе шумоізоляція стін в квартирі.
Способи шумоізоляції
Вихід є завжди і в цьому допоможе шумоізоляція стін в квартирі. Є безліч матеріалів, які чудово справляються з функцією блокатора шумових і звукових хвиль. Але для початку можна спробувати обійтися і без них. Для цього обстежте місце проживання, кожен кут. Двері і вікна краще обробити монтажною піною.
Переконайтеся, що у вікнах відсутні дрібні зазори і щілини. Можливо, десь віконна рама недостатньо добре прилягає до отвору. Тому візьміть спецрозчин – силіконізірованний акрил або рідкий пластик. Він чудово заповнює шви і різні тріщини у вікнах і підходить як для дерев’яних поверхонь, так і для пластику. Такий заповнювач витривалий до впливу механічних факторів і надійно зберігає свої властивості в різних термальних умовах.
Також необхідно перевірити і стан розеток. Замінивши їх, якість ізоляції значно покращиться. Уникайте кріплення вимикачів і розеток усередині стіни, це тільки погіршує шумозахист.
Акуратно закрийте стики між плитами, які можуть вплинути на ступінь проникності звукових хвиль. Адже саме по повітрю і поширюється хвиля, а якщо їй перегородити шлях, вона буде розсіюватися. Обов’язково проінспектуйте і стіни на наявність невеликих тріщин.
Можна експлуатувати гіпсокартонні і пластикові конструкції, які допоможуть в боротьбі з негативним впливом вібрацій. Добре справляються з різними шумами і звуками пінобетонні блоки і залізобетон. Важливим моментом є використання якісного розчину. Він повинен герметично споювати перегородки і уникати утворення щілин і отворів. Можливі й комбінації з декількох щільних панелей і блоків.
Групи ізоляційних матеріалів
Якщо такі хитрощі не допомагають, варто звернути увагу на ізоляційні матеріали. Їх безліч в будівельних магазинах. Головне – тільки вибрати підходящий варіант. Також ви можете звернутися за допомогою до професіоналів. Вони зроблять все можливе: оглянуть кімнати, складуть відповідний план звукоізоляції. Ну, звичайно, ця послуга буде коштувати хороші гроші. З огляду на свої фінансові та фізичні можливості і здібності, можна спробувати зробити шумоізоляцію стін в квартирі самостійно.
Для початку розглянемо той асортимент ізоляторів, які є в наявності на стройрінке. Вони поділяються на дві великі групи: звукоізоляційні і звукопоглинальні. Вибираючи изолирующее полотно, обов’язково зверніть увагу на цю специфіку. Адже переплутавши характеристики середовища, ви можете захистити від шуму своїх сусідів, а самі і далі страждати від його згубного впливу. Чи не звернувши уваги на цей настільки важливий фактор, ви будете обурюватися і в усьому звинувачувати якість матеріалу, в той час, як у дію пішло буде лише тільки неправильний підбір ізоляції.
Звукоізолюючі матеріали захищають від гама, гулу і звуку, і створюють ефект «під ковпаком». Вони не пропускають хвилі і, як щит, відштовхують їх. Перебуваючи в приміщенні, оточеному такого типу покриттям, ви не почуєте жодного чужорідного шуму.
Звукопоглотители навпаки не випускають шум з кімнати. Вони адсорбують його в своїй обшивці і не дають поширюватися за межі простору. Оснастивши вашу квартиру панелями цієї групи, ви можете слухати гучну музику, стрибати від радості і весело сміятися, не боячись при цьому, що сусіди грізно пригрозив вам стуком по батареях. Адже таке задоволення буде належати виключно вам!
М’які поглиначі шуму
Хорошим шумооградітелем є мінеральна вата. Її різновид – кам’яна вата чудово справляється зі звуковими і шумовими хвилями. Завдяки своїй пористій основі, таке покриття підходить як для стін, так і для стель. Варто зауважити, що волокна кам’яної вати стійкі і до високих температур. Вона відноситься до розряду негорючих матеріалів. Тому, застосовуючи її як ізолятор, можна не боятися, що така обшивка стане причиною пожежі.
Ще один варіант – скловата. Вона надходить у продаж у вигляді спеціальних плит і рулонів. З її допомогою стіна огортається м’якою прошарком, яка оберігає від негативного впливу різного роду вібрацій. Скловолокно відрізняється значимої пружністю, термо-і вологостійкість, а також міцністю. До того ж вона прекрасно зберігає тепло. А це велика економія в холодну пору року.
Багато майстрів будівельної справи рекомендують використовувати в якості ізоляції кілька видів полотна одночасно. Це тільки підвищить виброустойчивость квартири. Краще уникати громіздких конструкцій, які виходять при поєднанні звукопоглинальних і ізолюючих панелей. Як варіант, пускайте в справу матеріал, який об’єднує ці два ознаки в собі.
Чудово бореться з шумом стеклохолст, або стеклофлізелін (складається з мінерального скловолокна). Він досить тонкий і легкий у використанні. Та й в поклейки теж не доставить багато клопоту. До стіни акуратно кріпимо його за допомогою клеїть речовини. Наносити клей можна шпателем, можна взяти пензлик або шпатель. Великої різниці немає, головне, щоб вам було зручно. Не забудьте і про прогумованих рукавичках. Вони захистять шкіру від кілків волокна.
пастоподібні ізолятори
Віброакустичний герметик відмінно підходить для закладення швів в панельних системах типу ЗІПС, каркасному будівництві і обшивок. В його основі складаються силіконові смоли і кремнійсодержащіе добавки. Тому він надійно справляється зі своїми функціями: не викликає корозії металів, акустично стійкий і прекрасно справляється з перепадами температур і ультрафіолетового випромінювання. Крім того, цей вид ізоляції добре зарекомендував себе і в зниженні структурного шуму. З ним легко взаємодіють і інші будматеріали: бетон, пластик, скло, емаль,
Для використання виброакустического герметика слід:
- Очистити поверхню від пилу, жирових плям, надлишку вологи;
- Уздовж периметра шва ліпимо маскувальну стрічку;
- Зрізаємо наконечник під кутом 45º;
- Заповнюємо зазори і шви герметиком;
- Видаляємо зайву кількість герметичного речовини і формуємо безпосередньо сам шов, прибираємо стрічку і чекаємо, коли герметик висохне.
Еластомірні пластини або прокладки
Еластомірні речовини призначені для усунення звукових і шумових ефектів в квартирі і тих вібрацій, які надходять із зовнішніх джерел. Для зниження структурного шуму розроблені ущільнювальні пластини, які кріпляться по довжині дверного отвору. Прокладка добре прилягає і до дерева, і до пластикових панелей, і до металевих конструкцій. Пластини такого типу показали відмінні результати при тривалому використанні (до 7 років). Вони не втратили своїх віброізоляціооних характеристик. До того ж їх здатності зниження ударного шуму досягають цифри 22 децибел. А це дуже хороший показник!
Існують різні види еластомерних пластин:
- прокладки на основі, що самоклеїться з пористою гумою;
- вібродемпфірующім еластомери;
- мікропористі поліуретанові пластини зі змішаною ячейкообразной структурою;
- еластомери на основі кремнеземистого волокна.
Вони бувають різних розмірів. У будівельних магазинах ви знайдете шести, шістнадцяти і двадцяти чотирьох метрові прокладки. Вартість їх, звичайно, вражає, але і якість теж. Найкраще для звукопоглинання і ізоляції підходить кремнеземне полотно. Воно пожежостійкість і екологічно безпечно, оскільки не містить в своєму складі канцерогенних і азбестових і керамічних речовин. До того ж, діаметр ворсинок настільки малий (6 мкм), що це особливо не впливає на здоров’я людини, на відміну від скловолокна.
Ще кілька видів ізоляції
Екструдований пінополістирол – синтетичний тепло і звукоизолятор, отриманий в результаті екструзії – гранули речовини змішуються під впливом високих температур і тиску, потім додається вспенівающий агент, після чого відбувається видавлювання через екструдер. Виходить дуже міцна матерія, яка дуже добре бореться з шумами і звуками. «Мінусом» є лише погана паропроникність і недостатнє шумопоглинання.
Бітумно-пробкова підкладка також є хорошим віброізоляторами і володіє вентиляційними здібностями, що покращує циркуляцію повітря в кімнатах і не поширює шумові фони. Такого типу підкладки якісно усувають транзитний шум, але при цьому дорого коштують. Якість вимагає відповідної оплати.
Гідний варіант – пробкорезіновая підкладка. Вона чудово гасить різного роду вібрації електричних приладів і значно знижує вплив ударних шумів.
ЗІПС в приміщенні
Як відзначають фахівці, сьогодні в більшості випадків в якості шумоїзолірующего матеріалу застосовують звукоізолюючі системи, відомі під абревіатурою ЗІПС. До їх складу входять панелі сендвічного типу і облицювальні гіпсокартонні листи (приблизною товщиною 12 з половиною міліметрів). «Бутербродні» панелі являють собою поєднання гіпсового волокна і мінеральної вати (скловати). Залежно від структури і товщини щільного і легкого шару відповідно регулюється і ступінь шумопоглинання і віброзахисту.
ЗІПС служить додатковим шумопредохранітелем для одношарової перегородки. При кріпленні такого виду ізолятора не потрібен допоміжний металевий каркас. Монтаж ЗІПС проводиться за допомогою спеціальних вузлів, ну, а для бічних поверхонь підійдуть виброизолирующие прокладки. Вони сідають на клей або пригвинчуються.
багатошарові конструкції
Повітряні шуми добре поглинаються багатошаровими конструкціями, де чудово поєднуються жорсткі, щільні м’які будівельні речовини. Така черговість в системі вживання стройполотен дає «свої плоди».
Жорсткий шар (бетон, цегла, гіпсокартон) проявляє свої якості в залежності від щільності – чим вона більша, тим вище і шумоїзолірующий ефект. У свою чергу за шумопоглинання відповідає м’який шар. Для комплектації цього пласта підійдуть мінеральні вати, скловата і кремнеземні волокна. У співвідношенні з жорсткою половиною конструкції м’якої має бути не менше ніж 50%. З огляду на цю умову, ви досягнете бажаних результатів.
Шумоізоляція стін у квартирі
Перед монтуванням ізоляційної системи слід підготувати стіни. Всі щілини і тріщини необхідно заштукатурити або зашпаклювати. Це сприятливо вплине і на захист від зайвого шуму. Простежте, щоб стіни в ваших кімнатах були рівними. Якщо присутні якісь нерівності, краще відразу їх ліквідувати, оскільки це буде позначатися і на подальшій установці шумоїзолірующего полотна – знизиться його ефективність.
Спочатку кріпимо допоміжну основу – дерев’яний або ж металевий каркас. Це необов’язково, але значно спростить вашу роботу. У остов можна вкласти запасне изолирующее речовина (наприклад, поролон), що ще на кілька одиниць підвищить індекс шумопоглинання. Встановивши ізолятор-домінанту, гарненько прошпаклюйте шви, використовуючи при цьому армуючої сітки. Деякі майстри обшивають потім ще поверху стіну гіпсокартоном. Таким чином, шумоізоляція стін в квартирі тільки підвищується!
При виконанні монтажних робіт стежте, щоб ніде не було допущено помилок. Використовуйте тільки якісний матеріал без дефектів. Інакше це в подальшому позначиться на вашому спокої. Але тоді доведеться все переробляти, а це додаткові фінансові та трудові витрати. Як то кажуть, скупий платить двічі, … а ледачий і неуважний – тричі. успіхів!