Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Рідко побачиш заміський котедж без ганку. У чому ж його роль для приватного будинку? Ця зовнішня прибудова забезпечує більш комфортний вхід і вихід з будівлі, захищає від негоди, і надає архітектурному вигляду будинку завершеного вигляду.

У даній статті мова піде про те, як самостійно спорудити ганок приватного будинку з металу. Ми детально розглянемо особливості його конструкції, способи кріплення елементів, а також всі плюси і мінуси такої споруди. Приклади того, які можуть бути дашки з металу, продемонструє наша галерея.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками Металеве ганок для дому та дачі своїми руками Металеве ганок для дому та дачі своїми руками Металеве ганок для дому та дачі своїми руками Металеве ганок для дому та дачі своїми руками Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Ганок для будинку несе не тільки естетичну цінність. Воно забезпечує додаткову тепло- і звукоізоляцію всього будинку, гарантуючи комфорт його жителям. Презентабельно і дорого виглядає споруда з металу. Дана конструкція надійна і довговічна, підходить для будинків, споруджених з різних матеріалів.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Красиве ганок з металу для дачі, фото

Залізне ганок: переваги і недоліки

Металеве ганок для будинку, поряд з виробами з бетону і дерева, має ряд позитивних характеристик:

 • міцність;
 • швидкість монтажу;
 • стійкість до механічних пошкоджень, перепадів температур;
 • можливість спорудження як бюджетної, так і елітної конструкції;
 • хороші експлуатаційні показники;
 • можливість створювати вироби різних форм і конфігурацій, комбінування з іншими матеріалами.

Поряд з плюсами, конструкція ганку з металу має кілька недоліків:

 • висока вартість матеріалу;
 • необхідність додаткового захисту від корозії;
 • можливість утворення криги взимку.

Порада: щоб металева сходи не була слизькою, її краще зварити із прутів арматури.

Технологія будівництва металевої конструкції своїми руками

Як зробити металеве ганок самостійно? Для цього необхідно знати всі тонкощі споруди конструкції із заліза. Повністю з металу ганок виготовляється рідко, в більшості випадків залізо комбінується з деревом, бетоном, цеглою, кованими деталями, каменем і плиткою.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Різновиди ганку залізного, фото

Пристрій конструкції

Основні складові елементи металевої конструкції:

 • майданчик;
 • сходи з перилами;
 • навіс.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Схематичне пристрій ганку з металу

Найміцнішими є заводські конструкції, але при бажанні можна спорудити зварне ганок своїми руками. З металу можна виготовити каркас повністю, або його окремі елементи: ступені, поручні, захисну конструкцію майданчика, а також підстава для козирка.

Каркас ганку з металу може бути кованим, або звареним. Для додання виробу презентабельного вигляду в кінці його покривають фарбою або спеціальними полиролями.

Визначаємося з матеріалом

Матеріал для виготовлення приставного металевого ганку підбирається під покрівлю будинку. Якщо вона металева, то металокаркас веранди може бути виготовлений:

 • із залізних труб і куточків;
 • міді (матеріал з часом практично не втрачає свій початковий вигляд і блиск, оскільки покривається спеціальною патиною, але є досить дорогим);
 • алюмінієвих труб – легкий і недорогий матеріал практично не вимагає додаткової обробки;
 • з профільної труби, яка буває різного перетину і є одним з видів сучасного металопрокату;
 • з нержавійки – труб з нанесеним захисним покриттям, які не потребують фарбування;
 • з кованої сталі.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Різні варіанти виготовлення каркаса ганку металевого, фото

Врахуйте: профільні труби здатні витримувати великі навантаження, ніж звичайні.

Несуча конструкція ганку може бути виготовлена ​​з труб квадратної або круглої форми. А ось навіс являє більше простору для фантазії – він може плоским, похилим, або сферичної форми. Для настилання покрівлі часто застосовуються металопрофілю – спеціальні профільовані листи оцинковані, або з полімерним покриттям.

Порада: при спорудженні веранди для дерев’яного будинку можна використовувати комбінацію дерев’яних балок з металевим каркасом для ганку.

Бюджетний варіант каркаса веранди може бути виконаний з металевих труб і куточків, з’єднаних шляхом зварювання. Для зміцнення його можна додатково ошпарити арматурою.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Заводське ганок з профільної труби

Підготовка

Перш ніж зварити ганок з металу, слід продумати дизайн конструкції і скласти докладний проект прибудови. Це необхідно для того, щоб створити цілісну картину споруди, подивитися, як воно буде гармоніювати з будинком.

Для цього необхідно зробити виміри, визначити розміри конструкції і зробити креслення. З матеріалів знадобитися:

 • бетон;
 • пісок;
 • щебінь;
 • арматура;
 • дошки і бруси для виготовлення опалубки;
 • металопрокат;
 • зварювальний апарат;
 • молоток, цвяхи, саморізи, шурупи;
 • грунтовка, фарба.

Визначення розмірів конструкції

До металевого ганку, як правило, ведуть сходи. Її ширина для зручного використання повинна становити 80-100 см, нахил від 26 до 45 градусів, кількість ступенів непарне. Зручними будуть ступені шириною 20-25 см з висотою подступенка 15-20 см.

Закладання фундаменту

Металеве ганок, в порівнянні з бетонним, має невелику вагу, але фундамент для нього також заливають. Це необхідно для того, щоб конструкція не повело в процесі експлуатації. Він повинен бути глибиною понад 1 м.

Спочатку виривають котлован, куди засипають піщано-щебеневу подушку (не менше 10 см). Далі встановлюється дерев’яна опалубка. Підстава ступенів в’яжеться з арматури. Після проводиться заливка бетону. Також на етапі бетонування встановлюються труби для формування основи перил та опори для козирка.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Залита майданчик повністю висихає за 7-10 днів

Виготовлення металевих сходів

Сходи можна зварити і з профтруби. За основу конструкції беруть два швелера. Їх кріплять до фундаменту і основи майданчика ганку. Далі проводиться розмітка місця положення ступенів. Кріплення для них нарізають з куточка 50 мм (рівнополичного) і приварюють до швелерів основи, утворюючи букву «Г».

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Установка металевих сходів для ганку

Увага: зварювальні шви повинні бути виконані якісно, ​​без тріщин, мати гладку поверхню, з плавним переходом до основного металу.

Отримані г-подібні елементи по обидва боки сходів з’єднують рівнополичного куточком, формуючи контур кожного ступеня.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Металевий каркас під сходи для ганку

Для заповнення ступенів можна використовувати дерев’яні дошки, плитку, метал (той же матеріал, що і для підлоги площадки). Металеве покриття ступенів приварюється до каркасу, плитка монтується на клей, а дошки клеять спеціальним складом.

Варіанти оформлення сходинок на ганку з куточка

Монтаж поручнів і поручнів

Далі розглянемо, як робити перила для ганку з металу. Вони необхідні в тому випадку, якщо сходи складаються більш ніж з трьох ступенів. Оптимальна висота перил для комфортного підйому становить 0,8-1 м.

Спочатку встановлюються стійки з труб вгорі і внизу ганку. Потім до них приварюються поперечні труби меншого перетину (верхні з них будуть поручнями), а також підстава під козирок.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Спорудження каркаса під перила і козирок

Фінішний етап – оздоблення ганку. Його можна прикрасити різними декоративними елементами, а простір між трубами перил заповнити елементами ковки, декоративними вставками.

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Готове металеве ганок

Увага: споруда з металу слід обробити грунт антикорозійним складом і забарвити в два шари – це продовжить термін використання конструкції.

Якщо над ганком не планується встановлювати навіс, майданчик краще виконати з металу. Щоб вона не була слизькою, краще використовувати просічно лист середньої товщини (близько 4 мм).

Металеве ганок для дому та дачі своїми руками

Конструкція, виконана повністю з металу

Підсумок

Металеве ганок – масштабне спорудження, яке вимагає серйозного підходу до організації всіх робіт. Проте витрачені сили окупаються тривалим терміном експлуатації конструкції, красою і оригінальністю споруди. Вибравши металеве ганок для дачі, або вдома, ви робить ставку на надійність і зручність.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*