«Водоемульсіонкой» або яку фарбу вибрати для стелі

Варіантів обробки стелі існує безліч. Монтаж підвісних, рейкових і натяжних стель, пристрій багаторівневих гіпсокартонних конструкцій, облицювання підстави пінополістирольними плитами, обклеювання шпалерами – ось далеко не повний перелік технологій, що застосовуються при ремонті квартир і житлових будинків. Всі ці способи, безумовно, гарні, але не потрібно забувати і про такий простому варіанті, як фарбування. Пофарбований стеля виглядає красиво і ефектно. При бажанні його можна швидко оновити або перефарбувати в інший відтінок. Яку фарбу вибрати для стелі і якими критеріями слід керуватися при її підборі?

«Водоемульсіонкой» або яку фарбу вибрати для стелі

Вимоги до стельової фарбі

Перерахуємо вимоги, яким повинна задовольняти стельова фарба. По-перше, вона повинна бути матовою. Глянець – не найкращий прикраса для стелі. До того ж, через що відбивається стельової поверхнею світла уваги буде приділено дефектах вирівнюючого шару.

По-друге, фарбувальний склад повинен бути густим – набагато нижче, ніж фарба для стін і підлоги. Це необхідно для того, щоб покриття виходило досить товстим і рівним, а також для того, щоб фарба не капала вниз в процесі нанесення.

По-третє, фарба повинна підходити для обробки житлових приміщень. Цим трьом вимогам задовольняє більшість водоемульсійних складів. Їх зазвичай і застосовують для фарбування стель.

Особливості та переваги «водоемульсіонкі»

Перелічимо основні особливості та переваги водоемульсійних фарб:

  • Екологічна безпека. Водоемульсійна фарба для стелі сертифікована для застосування в лікувальних і дитячих установах.
  • Довговічність і хороші експлуатаційні характеристики. Водоемульсійні покриття володіють стійкістю до сухого стирання і витримують від 200 циклів мокрого тертя.
  • Високі декоративні властивості. Матова «водоемульсіонка» створює ефект підвісної стелі. Покриття виходить ідеально рівним і гладким.
  • Універсальність. Фарба може використовуватися практично на будь-яких поверхнях – від бетону і штукатурки до листів ГКЛ.
  • Відмінні малярні властивості. Фарбувальний склад легко наноситься, не капає з валика і добре розподіляється по поверхні.
  • Висока швидкість висихання. При температурі 18-22 градуси фарба сохне близько 2 годин.

Типи водоемульсійних фарб

Водоемульсійна фарба для стін і стель буває наступних типів:

  • силіконова, що містить силікон;
  • мінеральна, що включає цемент або гашене вапно;
  • силікатна, що представляє собою підфарбований пігментом розчин рідкого скла;
  • акрилова, виготовлена ​​на базі акрилових сополімерів;
  • акрилова з додаванням латексу або латексна.

Мінеральної фарбою можна фарбувати будь-які поверхні. Коштує вона недорого, але і служить недовго.

Силікатна фарба підходить для поверхонь, оброблених мінеральної штукатуркою або забарвлених силікатним або мінеральним барвником. З полімерним покриттям вона не сумісна. Силікатна фарба має низьку еластичність і не перекриває дрібних тріщин. Її основна перевага – висока паропроникність. Такі склади можна використовувати у вологих приміщеннях.

Фарби на основі акрилу – одні з найпопулярніших. Такі фарбувальні склади мають відмінні експлуатаційні характеристики. Вони міцні, довговічні і добре зафарбовують невеликі нерівності (при нанесенні в два шари).

Акрилова фарба з додаванням латексу – найміцніша і довговічна. Латекс надає складу стійкість до вологи і механічних впливів. Латексні фарби витримують до 5000 вологих прибирань.

Силіконова фарба – одне з новітніх лакофарбових покриттів. Фарба цього типу має всі позитивні якості мінеральних і органічних покриттів. При нанесенні на оброблювану поверхню силікон утворює еластичну тонку плівку, що затягує дрібні тріщини і забезпечує ідеальну вирівняність стелі або стіни. Силіконове покриття ефективно пропускає водяні пари і відштовхує вологу.

Яку фарбу вибрати для стелі у вашому випадку? Це залежить від особливостей приміщення, в якому ви збираєтеся робити ремонт, і від ваших власних уподобань. Але яку б з водоемульсійних фарб ви не вибрали, будьте впевнені: покриття вийде гарним і довговічним.