Приватне будівництво з полегшених керамзитобетонних складів, різних пористих газо- і піноблоків, газосилікатних великоформатних елементів, набуває все більшої популярності за цілою низкою причин. Однак технологія штукатурки стін з газобетону дещо відрізняється від способів обробки цегляних і дерев’яних підстав.
У цій статті будуть розглянуті основні вимоги, які пред’являють до оздоблювальних складів для штукатурення бетонів різних типів, критерії їх вибору, технології нанесення і пропорції для самостійного виготовлення.
Вимоги до внутрішньої і зовнішньої штукатурки по бетону
Провідні європейські виробники пористого бетону Masa-Henke, Ytong і Hebel на підставі глибоких досліджень розробили вимоги, які пред’являються до декоративної і захисної штукатурці стін з газобетону всередині приміщення і зовні:
- Адгезія матеріалу до гідрофобному шару пористого бетону повинна складати не менше 0,2 МПа (показник зазвичай вказано на упаковці сухої будівельної суміші);
- Високий рівень захисту від проникнення до основи атмосферної вологи – водопоглинання оздоблювального шару (W) має бути менше 0,5 кг / (м2ч0,5);
- Паропроникна штукатурка для газобетону повинна мати низький опір паропропусканія (S) менше 2,0 м.
Структура пінобетонного блоку
Кожен наступний шар повинен мати паропропускной здатність вище, а водопоглинання нижче ніж попередній. Коефіцієнт розраховується за формулою:
W × S = 0,2 Кг / (мч0,5) – для внутрішніх стін і проміжних покриттів;
W × S = 0,1 Кг / (мч0,5) – для фасадів будівлі.
Послідовність накладення шарів штукатурки стін з піноблоків своїми руками, відео презентація:
Внутрішні штукатурки по ніздрюватого бетону
Повний вирівнювання внутрішніх стін з пінобетону і газобетону проводиться цементно-вапняними розчинами або полімерцементними сумішами з великою кількістю пластифікаторів у складі. До складу штукатурки для піноблоків всередині приміщень входять органічні пластифікатори, які підвищують рухливість і життєвий період розчинів. Для приміщень з вологістю не перевищує 60% використовують оздоблювальні суміші наступного складу:
- Для внутрішньої поверхні зовнішніх стін з пінобетону, газобетону і для бетонних перекриттів – суміші з вапна і портландцементу;
- Штукатурка по газобетону для внутрішніх робіт по несучих стін, простінків або перегородок – в якості в’яжучого використовує вапно.
Технологія штукатурки стін з газобетону всередині приміщення, відео послідовності процесів:
Важливо! При самостійному виготовленні штукатурних розчинів, склади для обризга і грунту повинні просівають через сітку не більше 3х3 мм (за умови відсутності армуючих добавок), для накривки застосовується просіювання через осередок 1,6х1,6 мм.
Зовнішня штукатурка по газопінобетону блокам
Штукатурка по газобетону для зовнішніх робіт повинна відповідати таким вимогам:
- Насипна вага суміші – близько 0,8 кг / дм3;
- Величина фракцій наповнювача – 2-4 мм;
- Клас рухливості штукатурної суміші П1 – розчин малорухливий, густий;
- Клас стійкості до стиснення CS-1 – має значну міцність;
- Клас пожароустойчивости А1 – негорючий матеріал;
- Властивості поглинання води – менше 0,5 кг / м2h0,5;
- Властивості опору паропроникності – від 10 до 12.
Перш ніж купувати зовнішню штукатурку для стін з газобетону необхідно звірити представлені показники з інформацією зазначеної на упаковці сухої суміші.
Самостійне виготовлення
Готові спеціалізовані сухі будівельні суміші для пенобетонов і газобетонів досить дорогі будівельні матеріали. Можна виготовити аналог таких сумішей самому, але в цьому випадку в обов’язковому порядку основа повинна армуватися металевою сіткою з дроту катанки на дюбелях або виконуватися насічки – штрихи глибиною 3-5 мм з періодичністю 50-70 мм. На 1 м2 стіни їх повинно бути не менше 30.
Цементно-піщана суміш виготовляється в пропорції 1: 3 для зовнішніх робіт і 1: 5 для внутрішніх. В якості наповнювача використовується просіяний кварцовий пісок з фракціями 1-2 мм, в якості в’яжучого портландцемент марки не менше М400 без домішок шлаків. Для підвищення еластичності в суміш додають рідке мило, в пропорції 25-30 гр. на відро готового складу.
Найбільш популярні виробники
Проводиться ряд спеціальних сухих будівельних сумішей та універсальних штукатурок, які підходять для обробки пінобетонних і газобетонних поверхонь за своїми технічними параметрами. Найбільш популярними облицовками на даний момент є:
- Ш-36 Декор – на основі цементного в’яжучого з армуючими добавками з полімерних волокон;
- PROFIT КОНТАКТ МН – цементно-піщана суміш із спеціальними добавками для машинного нанесення;
- Далі – штукатурка для пінобетону, гозобетона і полістіролобетонний стін;
- Ceresit CN 24 – вирівнює суміш на комбінованому в’язкому, застосовується для вирівнювання поверхонь стін з пінобетону;
- Мска mix – до складу входять полімерні модифікатори і кварцит;
- ATLAS RD-TYNK – найбільш легка штукатурка фасаду будинку з газобетону і пінобетону.
Необхідно пам’ятати, що пінобетон і газобетон володіють значно меншою адгезією, ніж цегляні стіни, тому ключовим параметром вибору штукатурної суміші є її невелика вага. Крім того, слід звернути увагу на тип в’яжучого. Від цього залежать основні технічні та експлуатаційні характеристики штукатурок стін з газобетону всередині приміщення і зовні будинку.
Властивості Тип в’яжучого штукатурної суміші Мінеральні Акрилові Силікатні Силіконові Основне в’яжучий Цемент Акрилова смола Рідке скло Силіконова смола паропропускаемостью Висока Низька Висока Висока Водопоглинання Висока Низька Середня Низька Чутливість до забруднень Середнє Висока Низька Дуже низька Пігментація неорганічних-етичні необмежена. органічні неорганічних-етичні необмежена. органічні Еластичність Низька Висока Среднаа Висока Стійкість до УФ випромінювання Висока Низька Висока Висока Стійкість до біологічних поразок Середня Низька Висока Висока Стійкість до стирання Низька Висока Висока Висока Стійкість до іонізації Висока низька Висока Висока
Особливості нанесення штукатурки на газобетон і пінобетон
Існує кілька ключових нюансів, які відрізняють використання штукатурки стін з газосилікатних блоків. Блоки з пінобетону і газобетону бувають пиляні – з відкритою структурою і формовані – із закритою структурою осередку і гідрофобним шаром. Останні, перед нанесенням розчину, необхідно обробити металевою щіткою для додаткової адгезії. Крім того, необхідно пам’ятати головне правило винесення точки роси за межі внутрішнього периметра стін – зовнішній штукатурний шар повинен бути в два рази тонше, ніж шар всередині приміщення.
Затирка швів і западин на пінобетон
Процеси підготовки поверхні для штукатурки газобетону внутрішньої, відео розкриває багато нюансів оздоблювальних робіт:
Нанесення штукатурки на фасад
Результат зимівлі пінобетону без захисної обробки
Штукатурка для піноблоків фасадна здійснюється в наступній послідовності:
- Підготовка і попередня обробка поверхні пінобетонного або газобетонного блоку. В якості грунтовки для газобетону під штукатурку рекомендується вибрати комбіновані склади на основі акрілатсілоксана. Такий склад не тільки зміцнює верхній шар, а й гідрофобізує його. Використання такої грунтовки обов’язково, вона запобіжить капілярну дифузію пористих поверхонь пінобетону і газобетону і відсиріванню стін. Наносити грунтовку слід на абсолютно суху поверхню при плюсовій температурі 10-25 ° С. Перед нанесенням поверхню необхідно знепилити.
Грунтовка пінобетону
- Розміщення армуючої сітки. Хоч будови з пористих бетонів мають незначну вагу несучих конструкцій. Процеси усадки будівлі проходять дуже активно, особливо в перший рік експлуатації. Щоб штукатурка не потріскалася на основи з пінобетону і газобетону кріпиться монтажна штукатурна сітка. Армування проводиться спеціальним скловолокном стійким до впливів лугів, це пов’язано з тим, що спеціальні розчини мають показник рН близько 12,5. Звичайна сітка через 3-5 років повністю розчинитися в такий штукатурці, що призведе до її відшарування.
Кріплення армировочной сітки до пінобетонним блокам
- Нанесення штукатурки. Загальна товщина всіх шарів по можливості 7-9 мм. За грунтованої поверхні допускається нанесення без попереднього етапу набризга. При застосуванні штукатурки по маркерами можливе нанесення до 1,5 см одним шаром. Якщо штукатурна суміш являє собою мультіфінішное покриття то застосування фінішної обробки можна не проводити. Замість цього штукатурку для газобетону фасадну можна пофарбувати.
Нанесення штукатурки на пінобетонні блоки хопер ковшем
- Закріплення зовнішнього декоративного шару. Захист зовнішньої штукатурки для газосилікатних блоків проводиться за допомогою того ж гідрофобізатора або фарбами, які маю максимальну високу еластичність і паропроникність.
Правила штукатурки стін з газобетону своїми руками, відео процесу накладання сітки – армування оздоблення фасаду:
Штукатурка внутрішніх перегородок і простінків
- Підготовка поверхні. Видалення напливів клею зі швів. Всі відколи й каверни заповнюються всі тим же клеєм, на який клали газосиликатні блоки. Поверхня обезпилюється – протирається злегка зволоженою ганчіркою. Обробляється складом грунтовки. Для цього підходить Sylitool 111 Konzentrat, який необхідно розвести з водою в пропорції 2: 1. Склад необхідно наносити на слабо всмоктуючі поверхні на зразок пеногазосілікатов і інших пенобетонов із закритою структурою.
- В якості вирівнюючого шару, який наноситься по маяках, можна використовувати Capatect Leichtunterputz 170. Переваги цього складу в тому, що штукатурка газобетону внутрішня може наноситися шаром до 20 мм за один захід. При багаторазовому нанесенні товщина може досягати 40 мм. Щільність цього розчину в 1,5 нижче, ніж у стандартних штукатурок. Витрата становить всього 1,25 кг / мм на 1 м2 оштукатурені поверхні.
- Для фінішної обробки підійдуть Mineralputz, Mineral-Leichtputz і Capatect. Фінішна внутрішня штукатурка стін з газобетону проводиться шаром не більше 0,3-0,5 мм
Правила штукатурки стін з газобетону всередині приміщення, відео послідовності процесу з використанням засобів механізації:
І на закінчення, що трапляється якщо не дотримуватися розроблених технологій і не використовувати рекомендовані і перевірені матеріали. Як не можна робити штукатурку бетонних стін своїми руками, відео невдалої спроби замінити спеціалізовані суміші більш дешевої структурною фарбою: