Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Що може бути краще, ніж власна лазня в заміському будинку? Якщо ви вирішили звести її з нуля, або облагородити стару споруду, перед вами постає питання: як побудувати ганок до лазні самостійно? Адже навіть невелика веранда, увита хмелем, або виноградом, стане затишним містечком для зустрічей з друзями.

З даної статті ви дізнаєтеся про різновиди таких прибудов, а також про те, як зробити ганок для лазні своїми руками. Приклади готових споруд продемонструє наша галерея.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Як зробити баню більш затишною

Ганок є тим архітектурним елементом, який здатний змінити зовнішній вигляд будівлі. Для спорудження веранди не буде потрібно багато коштів, а в результаті можна змінити дизайн споруди, розширити корисну площу.

При облаштуванні заміського будинку можна побудувати ганок в баню своїми руками. Розташувавши будівництво в квітнику, або саду, ви додасте їй додатковий затишок. А оскільки лазня може розташовуватися на певній висоті, то веранда зі сходами забезпечить комфортний підйом до неї.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Просте і функціональне ганок для лазні, фото

Різновиди веранд для бань

Оскільки лазня, як правило, споруджена з дерева, то і ганок робиться під стать їй. Конструкція може бути побудована з дощок, або колод.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Фото ганку до лазні, виготовленого з бруса

Міцної і надійної буде конструкція з бетону. Даний матеріал довговічний, стійкий до шкідників і надає безліч варіантів для дизайну.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Бетонна ганок в баню, фото

Також при зведенні прибудови можна використовувати комбінації різних матеріалів. Так для мінімізації контакту дерев’яної веранди з грунтом можна залити бетонні сходи.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Фото ганку для лазні – комбінація колод і бетону

Неординарно виглядає бревенчатая сходи на цегельному підставі. Комбінація цих матеріалів робить прибудову сучаснішою.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Ганок лазні з колоди на цегельному підставі

Порада: ганок з дерева рекомендується встановлювати на бетонному фундаменті, так воно не буде контактувати з грунтом і прослужить довше.

Будівництво ганку до лазні своїми руками

Перед тим, як прилаштувати спорудження, слід скласти його проект. У ньому вказують всі розміри габарити конструкції.

На замітку: якщо місця не вистачає, можна об’єднати веранду з передбанником. Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Проект лазні з ганком

Перед будівництвом необхідно очистити майданчик і закласти фундамент конструкції – стрічковий або стовпчастий. Потім зводиться нижня обв’язка з кантуватися колоди / бруса. На неї встановлюють кутові стійки, виконують верхню обв’язку, встановлюють крокви, формуючи покрівлю.

Порада: щоб захистити деревину від вологи, між дошками і бетоном краще прокласти шар гідроізоляції.

Стіни закритій дерев’яній веранди можна обшити дошками або брусом, залишивши отвори для вікон і вхідних дверей.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Підстава під підлогу – дерев’яні лати ганку в лазні

Врахуйте: підлогу веранди повинен бути трохи нижче рівня підлоги основної будівлі.

При зведенні даху прибудови слід пам’ятати, що вона повинна підходити по звис покрівлі лазні. Щоб на ганок було зручно підніматися, його оснащують ступенями. Якщо сходи буде бетонної, то для неї роблять опалубку. Сходова площадка повинна бути на 5-7 см нижче рівня розташування вхідних дверей.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Заливка бетонних ступенів

На замітку: якщо хочете щоб бетонні сходи прослужила довше, по її краях залийте металеві куточки.

Можна виконати також дерев’яні сходи на косоурах. В такому випадку її встановлюють на бетонній основі.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Дерев’яні сходи на ганок

Прикраса і оздоблення

Оскільки веранда для лазні найчастіше використовується для відпочинку, то її можна засклити, або зробити напівзакритого типу. Перила сходів можна виконати з металу, дерева.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Зручно в експлуатації навіть в зимовий час дерев’яну огорожу

Для обробки бетонного ганку можна використовувати плитку, камінь, керамограніт … Підійдуть будь-які матеріали для зовнішніх робіт.

Порада: поверхню оздоблювального матеріалу не повинна бути слизькою.

Для спорудження дерев’яного ганку використовуйте деревину хорошої якості – так конструкція прослужить вам довго. Додатково забезпечте захист деревини від вологи – використовуйте спеціальні просочення і захисні лакофарбові покриття.

Варіанти ганочків для лазні та технологія будівництва

Простора дерев’яна тераса для лазні

Підсумок

Щоб прикрасити лазню, зробити її більш оригінальною до неї прилаштовують ганок. Воно не тільки захистить від атмосферних опадів, збільшить корисну площу, але і послужить прекрасним місцем для відпочинку. Вивчивши всі нюанси будівництва, ганок для лазні можна звести своїми руками.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*