Найпоширеніший варіант обробки стін у ванній – це, звичайно ж, плитка. Ми з вами вже розібралися, як укладати плитку на стіну у ванній. А в цій статті розповімо детальніше, які види кахлю можна знайти сьогодні на ринку, а також, які види обробки можна використовувати в цьому приміщенні, крім нього.
Найголовніше, що на даний момент існує багато різноманітних її на ринку. Вона має як привабливий вигляд, так і зручна по догляду, найголовніше, не боїться вологи. Також плитка ніколи не втратить своїх декоративних властивостей, так як вона не змінює колір, форму, а також привабливість.
Підготовка основи під неї вимагає особливих знань і досвіду, адже ви не повинні забувати про те, що кімната дуже волога і плитку треба встановити не на один рік, а відразу на довгий термін.
У наш час ви можете вибрати самі різні розміри, кольори і фактури. Дуже стильним варіантом на даний момент є плитка імітує шкіру рептилій або метал.
Способи укладання
Ярусна укладання є найпопулярнішим видом укладання і, в принципі, стандартним. Найчастіше її вибирають темного кольору, укладають знизу вгору не більше одного метра, потім роблять «бордюр», з плитки-декору розміру поменше, після чого до стелі укладають світлу, самими різними способами.
Такий вид укладання ділить простір на дві половини, за рахунок чого кімната здається більше і просторіше.
Керамічна мода пропонує наскільки напрямків таких, як: етніка, ретро, брутализм і кантрі.
- Стиль «етніка» являє собою щось натуральне, екзотичне, наприклад, фактурна деревина або камені. Щоб досягти ефекту «природи», потрібно використовувати кольори близькі натуральним, такі як коричневий колір або відтінки сірого.
- стиль ретро характерний світло-коричневими відтінками одночасно з матовим покриттям.
- У стилі брутализм використовується плитка одного певного кольору. Основним його завданням є створення відчуття брутальності і жорсткості.
- стиль кантрі є мальовничі пейзажі. Це, в основному, рослинний орнамент.
Якщо у вас виникло питання, чим обробити стіни у ванній, то можете не сумніватися, свій варіант ви знайдете точно. Ви можете вибрати безліч варіантів укладання і варіацій, щоб створити приємну для себе атмосферу, і підкреслити ваш дизайнерський задум.
Настінна плитка має багато відмінностей з напільного, так як вона не вимагає такої міцності і витривалості як на підлозі, а також набагато тонше.
Ще одним варіантом, ніж обробити стіни у ванній, є керамограніт. Він став займати високе місце в першості ще близько тридцяти років тому, так як у нього велика зносостійкість, міцність, а також майже ідеальна точність в імітуванні натурального каменю.
Він практично не поглинає вологи, має високу стійкість до перепадів температур. Це практично вічний матеріал для обробки вбиральні кімнати.
- Ще одним відомим способом обробки є мозаїка.
Завдяки цьому способу укладання вам відкривається безліч можливостей, головною з яких буде втілення ваших бажань і задумів в реальність.
Справжні шедеври можуть народжуватися прямо у вашій ванній кімнаті, завдяки великому вибору матеріалів, кольорів і видів при складанні мозаїки. Вона нарізається з таких матеріалів, як скло, смальта, керамограніт, на дрібні квадратні шматочки, які потім за допомогою клею, воску або цементу кріпляться, створюючи при цьому прекрасний вид на ваш смак.
Залежно від вашого задуму, ви можете самі вибрати матеріали і полотна мозаїки. Стандартне полотно мозаїки продається в спеціалізованих магазинах матрицями 30 на 30 сантиметрів. Матрицю укладають за допомогою клею.
Якщо ви вирішили укласти мозаїку, не забувайте про те, що ці послуги обійдуться вам не так вже дешево, так як складання малюнка дуже копіткий процес. Але після її укладання, неймовірна краса і надійність, не змусить вас жаліти про вибір.
- Ще одним способом обробки вважаються шпалери
Хоча це рішення не дуже підходяще для ванної кімнати, знати про такий вибір теж потрібно. Природно, ми будемо говорити не про простих паперових шпалерах, адже при першому попаданні на них вологи, вони в кращому випадку втратять свій привабливий зовнішній вигляд, в гіршому взагалі відклеяться.
Для ванної кімнати краще всього підійдуть вінілові шпалери, що миються. Їх можна протирати вологою губкою в разі забруднення. Але варто знати, що цей варіант теж не довговічний, так як при випаровуванні волога все одно буде потрапляти між стиків, і через деякий час їх чекає те саме, що і прості паперові варіанти.
Єдиним плюсом для вас буде те, що ви час від часу зможете разом з шпалерами міняти дизайн і зовнішній вигляд ванної кімнати.
- Найдовговічнішим варіантом будуть скловолокнисті шпалери
Процес їх обклеювання трохи складний, так як в першу чергу вам потрібно покрити стіни вологостійкої ґрунтовкою, після чого на стіни нанести клей.
Після цього ви можете клеїти їх, а через добу знову треба нанести ґрунтовку і через дві години шар латексної фарби.
Процес складний, але результат вас приємно здивує, так як цей варіант самий довговічний.
- Одним з найпростіших варіантів, чим обробити стіни у ванній, є пластикові панелі.
Установка пластикових стін у ванній дуже простий процес. Такий варіант як економічний, так і практичний в своєму використанні. Пластик досить стійкий до перепадів температури, а також витримає рівень вологості, який в даному приміщенні досить високий. Його легко можна мити водою і будь-якими миючими засобами.
Перед тим як робити пластикові стіни у ванній, необхідно обробити їх водовідштовхувальним речовиною, так як потім між стіною і пластиковим покриттям може накопичуватися конденсат.
Щоб такого не було, ви ще можете монтувати пластик на обрешітку, або ретельно обробити стики герметиками. Ще ви можете відразу придбати пластикові панелі з системою з’єднання «паз-шип» – це коли при установці виступ попередньої панелі вставляється в поглиблення наступної.
Кілька порад з укладання пластикових стін у ванній:
1) краще встановлювати панелі вертикально, це не тільки візуально збільшує висоту, але і сприяє гарному висновку вологи з стиків, краплі води будуть скочуватися вниз, що буде неможливим при вертикальній кладці
2) щоб розрізати панель, так як навряд чи все буде стик в стик, використовуйте ножівку з дрібними зубчиками
3) дуже важливо вибрати рівний кут на початку монтажу
4) для ідеального монтажу вам знадобляться фінішний кут і стартовий кут.
5) завдяки стартовому кутку, в його паз вводиться перша панель, монтаж спрощується.
6) починати ставити панелі на стіни можна лише після того, як буде підготовлена лати
Ви можете вибрати собі панелі, як за кольором, так і за фактурою, їх існує безліч варіантів. Також існують набори панелей для обробки, в їх склад входить основний шар панелей і декоративний у вигляді панно або бордюр на різну тематику. Ще пластикові панелі прекрасно поєднуються з керамічною плиткою на стінах у ванній.
- Зведення стін у ванній скляною плиткою все більше набирає популярність.
Вона не тільки має прекрасний естетичний вигляд, але і має ряд якісних характеристик. Скляна плитка дуже довговічна, тому що виготовлена із загартованого скла. При цьому вона не змінює свій зовнішній вигляд від впливу зовнішнього середовища.
Завдяки своєму ідеально гладкому і твердому покриттю, на ній не розвиваються мікроорганізми, тому воно ще й гігієнічне. Також своїми властивостями, скляна плитка створює ефект збільшення простору.
Завдяки своєму широкому спектру вибору, ви можете втілити в реальність будь-яку мрію, так як формати ви можете вибрати на свій смак самостійно.
На будь-якому ринку або в спеціалізованому магазині вам можуть запропонувати широкий асортимент продукції з неї: це така, як імітує лід, срібло або плитка з голографічним зображенням – вашим фантазіям немає меж. Вам слід знати, що вона дуже дорога не кожен може дозволити укласти нею всю ванну кімнату, але як доповнення в ролі декоративних вставок, може дозволити практично кожен, хто хоче втілити мрію в реальність.