Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Штукатурка – один із затребуваних способів обробки як всередині приміщення, так і зовні, але, найчастіше, вона потребує фінішної обробки, щоб надати естетику і захистити вирівнюючий шар від впливу зовнішнього агресивного середовища.

У цій статті ми зробимо огляд, яка краще фасадна фарба по штукатурці для зовнішніх робіт, а який склад слід використовувати для обробки усередині приміщення. Розберемо основні етапи технології фарбування штукатурних шарів різного складу, поговоримо про ручному і Мєшину способі покриття поверхонь і зробимо аналіз витрат матеріалів.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Фарба по штукатурці для зовнішніх робіт – основні завдання

Тут актуальним є питання: чому фасадна фарба по штукатурці для зовнішніх робіт виділяється в окрему категорію? Відповідь лежить в площині складних умов експлуатації. Так, матеріали для фарбування штукатурки фасадів будівель повинні бути стоїки до впливу зовнішніх агресивних середовищ:

  • механічних навантажень, стирання;
  • мікроорганізмам, грибків, цвілі, фарба повинна володіти антисептичними властивостями;
  • до УФ-променів, необхідний стійкий пігмент, щоб зовнішні стіни не втратили своєї естетичної привабливості;
  • химстойкая, в тому числі до лугів;
  • вогнетривка;
  • шар фарби на штукатурці повинен бути еластичний, щоб не розтріскувався при коливаннях і усадки;
  • бажано, щоб фінішна обробка мала антистатичний ефект, щоб відштовхувати пил, це особливо важливо для будинків, розташованих біля доріг;
  • фарба по штукатурці для зовнішніх робіт повинна мати гарну покривістістю, що забезпечить надійний щільний декоративний шар, за фарбування в два рази.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Для якісного результату необхідна добре підготовлена ​​штукатурка стін під фарбування

Види фарб для зовнішніх робіт по штукатурці

Ринок обробних матеріалів рясніє пропозиціями фарб, тут важливо розуміти, що вони мають різну базу, і в залежності від складу, мають свої характеристиками. Розберемося з компонентами і на цій підставі можна зробити висновок, яка з фарб по штукатурці для зовнішніх робіт найбільш повно відповідає заявленим вище вимогам.

На силікатної основі

Силікатна фарба для фасаду по штукатурці – це база з силікатного клею (рідкого скла), в яку додані мінеральні пігменти і наповнювачі. Склад гарантує довговічне і міцне покриття на вулиці, інертне до ультрафіолету і хімічних домішок в опадах, не втрачає привабливості близько двох десятків років. Володіє відмінними паропроникними характеристиками, фасад буде дихати, провітрюватися, і як наслідок, йому не загрожує відволожитися. паропроницаема: під забарвленим шаром стіна не буде сиріти. Недоліки фарби на силікатної основі по штукатурці – низька стійкість до механічних впливів, стирання, вона не еластична, що призводить до розтріскування.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Структура силіконової фарби, утворена різними інструментами

Вапняні

Основу фарби на вапняній основі становить гашене вапно. Це самий бюджетний варіант фінішної обробки по штукатурки зовні і при виборі це грає важливу роль. Але заощадивши на покупці, в подальшому будуть потрібні значні фінансові вливання, справа в тому, що фарба брудниться, змивається дощем, доведеться підновляти стіни раз на рік. Хоч цей матеріал і не можна назвати практичним, зате він має бактерицидні властивості і високим ступенем паропроникності, при правильній технології обробки фасаду, на ньому не буде утворюватися цвілі і грибка. Колірна гамма обмежена білими відтінками і пастельними тонами, звичайно, можна додати і яскравих пігментів, але така фарба для фасаду будинку по штукатурці швидко вигорить на сонці, обробка втратить зовнішню привабливість.

Цементна база

Фарбування фасаду по штукатурці цементної фарбою має такі ж особливості, як і вапняний матеріал. Основа мінеральна – портландцемент білого кольору, для палітри в нього додається різний колір. По відношенню до вапняним конкурентам цементна фарба для зовнішніх робіт по штукатурці атмосферостійка, але не має бактерицидних якостей. Не дивлячись на дуже низьку ціну матеріалу, в індивідуальному будівництві його використовують дуже рідко.

Акрилові фасадні фарби по штукатурці

Акрилові фарби по штукатурці на піку популярності, на сьогодні це оптимальне поєднання високої якості і приємною ціни. Але і тут криються підводні камені, у акрилового складу погана паропроникність, зате цей недолік з лишком компенсується низькою гігроскопічністю, стійкістю до механічних пошкоджень. Акрилові фарби діляться на два види: на воді і на органічному розчиннику, останні – прекрасне рішення для складних робіт, в тому числі фарбування зовнішніх стін по штукатурці з великим зносом. Витрата 0,5-0,7 л на м2.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Акрил лягає гладко, без яскраво вираженої текстури

Силіконові

На даний момент фарби на силіконовій основі визнані кращими з усього ряду пропозицій. Штукатурний шар набуває гідрофобність, не вбирає опади і росу, але при цьому зберігаються високі показники паропроникності, стіни дихають і не сиреют. У силіконової фарби для штукатурки хороша адгезія і покриваність, вона не вигоряє за УФ-променями, не боїться морозу і спеки, не притягає пил. Зазвичай, це водоемульсійні склади, вони дещо поступаються акриловим по опору до стирання і в еластичності. Витрата фасадної фарби на 1м2 по штукатурці 0,1-0,15 л.

Існують і структуровані латексні фарби, до складу яких додані пластифікатори, густі, після нанесення на вигляд – це фактурна обробка, хороша альтернатива декоративним штукатурок, за способом нанесення типу шуба.

Технологія фарбування штукатурки на фасадах

Великі площі краще фарбувати механічним способом, використовую краскопульт, можна обійтися валиком на довгій палиці, але робота займе куди більше часу. Ще будуть потрібні:

  • ліси;
  • кисть розтирати напливи і фарбувати важкодоступні місця;
  • ванночка для фарби з рифленою поверхнею для віджиму кистей і валиків.

Підготовка

Якщо поверхні раніше були пофарбовані, слід обдерти слабкі верстви, зашпатлевать вибоїни. Так само необхідно перевірити на сумісність наявний шар і новий матеріал.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Таблиця сумісності

Наступний етап – обробляємо поверхні просочують, антисептичну грунтом, потім покривним, це збільшить зчеплення фарби з поверхнею. Стіни повинні бути гладкі, рівні, проведіть рукою, на долоні не повинно залишатися крупинок і пилу.

Корисно знати: Для всіх типів фарби підходить непрозорий сірий грунт. Для білих і пастельних тонів – світлий, для яскравих – темний.

Фарбування зовнішніх стін по вапняно-цементно штукатурці вимагає додаткової шпаклівки. Рекомендується робити шпатлевочного шар з армуванням скловолокном, капроновою сіткою. Після висихання, шар шліфується, очищається від пилу, грунтується і можна приступати до фарбування.

Фарбуємо оштукатурений фасад своїми руками

Перемішуємо фарбу, краще це робити міксером. Щоб заощадити матеріал можна фарбу для першого шару змішати з грунтом гелем. Якщо штукатурка гладка, фарба наноситься рівномірними штрихами добре розтирається по краях трохи по діагоналі, такі мазки виконуються із заходом на попередні, що дозволить уникнути більш насичених смуг на стиках. Другий шар наноситься тільки після повного висихання першого. Рекомендується використовувати густу фарбу, для більшої покриваності. Майже всі фарби, крім вододисперсійних, розраховані на 2 шари нанесення. Але якщо ви не задоволені результатом, розбавте фарбу до рідкої консистенції і нанесіть 3 шар.

Фарбування декоративної штукатурки з яскраво вираженою фактурою, типу дощ, починається з опрацювання пензликом всіх виїмок. І тільки після цього наноситься основний шар. Якщо рельєфну штукатурку почати фарбувати суцільним шаром, докраскі не уникнути, і додаткові мазки в виступах будуть помітно відрізнятися за кольором.

Фарба для внутрішніх робіт по штукатурці

Для обробки штукатурки всередині приміщень використовують акрилові, силікатні, силіконові, вододисперсійні, вапняні і навіть олійні фарби – весь спектр основ, як і для зовнішніх робіт, але в них додані інші присадки. Але така фарбування декоративної штукатурки своїми руками хороша, якщо фактура не вимагає додаткових штрихів. Рейтинг очолюють матеріали на основі акрилової, далі водоемульсійні, в ванних – силікатні і силіконові. Найчастіше, це виглядає просто, без шику, інтер’єр здається безликим.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Розумієте – прекрасний спосіб візуально змінити геометрію приміщення

Виробники відгукнулися на потреби сучасного дизайну, і сьогодні можна купити декоративну фарбу з різними ефектами – це прекрасна можливість нанести структурний малюнок на гладкі, рівні стіни і стеля.

Розповімо про найбільш популярних:

  • Мультіеффект – в білу фарбу додаються різні пластичні, кольорові добавки, наноситься склади по черзі, через малярський скотч.
  • Античні стіни (состаривание) – спочатку наноситься база, потім розтирається патина.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Покриття штукатурки з ефектом старіння – актуально для сучасних інтер’єрів

  • Кракелюр – двокомпонентні суміші, перший шар фон, другий – декоративний, розтріскування досягається завдяки затверджувачем.

  • Металізовані покриття – ідеальне рішення для сучасних стилів: золото, бронза, флет, срібло і т.д., використовується для акцентів в купе зі звичайними фарбами, наносяться напівсухий губкою.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Різні ефекти металік на гладку штукатурку

  • Натуральні, природні поверхні – фарбування стін після штукатурки складами з дрібними включеннями: пісок, кам’яний пил, фрагменти черепашок, волокна.
  • Ефекти північного сяйва, перламутру, перлів, хамелеон досягаються нанесенням на фарбу захисного шару лаку зі спеціальними компонентами.

Важливо: Витрата матеріалу залежить від ступеня покриваності і кольору, а також від старанності підготовки поверхонь, наприклад, витрата олійної фарби на 1м2 по штукатурці може коливатися значно: 1 кг білої вистачає на 7-10 м2, а чорної або яскравою на 15 м2. Дані уточнюйте в інструкції на упаковці.

Техніка нанесення фарби на штукатурку всередині приміщення

Поверхні очищаємо від пилу, жирних плям, забруднень. При необхідності шпатлюем, підмазують. Наносимо грунтовку глибокого проникнення, даємо просохнути. Фарба для декоративної штукатурки наноситься зазвичай в 2, іноді в 3 шари. Спочатку необхідно валиком з довгим ворсом або пензлем фарбувати все рельєфні місця, далі можна наносити основний покриваності шар.

Корисні поради

Якщо на виступаючі частини рельєфу нанести технікою сухої кисті фарбу на кілька тонів темніше, стіна візуально стане об’ємніший. Щоб зменшити контрасти і згладити кордону верхній темний шар слід розтирати гумовим валиком або звичайною рукавичкою.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Декоративна, фактурна фарба з ефектом венеціанської штукатурки

Металеві ефекти краще наносити губкою. Валиком з коротким, жорстким ворсом досягається ефект короїд по густому шару фарби. Щоб отримати ефект розмитості треба спочатку нанести світлий тон, потім темніший, дочекатися його підсихання і як би розтерти вологою ганчіркою.

Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення Вибір фарби для штукатурки і технологія нанесення

Подивіться урок, як робиться фарбування декоративної штукатурки в два кольори, відео підкаже основні етапи декорування.