Спальня, поєднана з дитячою, – рішення для малогабаритної двокімнатної квартири. Власникам «двійок» про окрему дитячої та її повноцінному інтер’єрі навіть думати не доводиться. Єдино можливий варіант розподілу кімнат в такій квартирі – зал і загальна спальня. Як створити оригінальний дизайн спальні-дитячої, щоб кімната вийшла затишною і не втратила при цьому своєї функціональності?
Особливості спальні-дитячої
Кімната, яка об’єднує в собі батьківську спальню і спальню дитини, повинна містити:
- двоспальне ліжко для дорослих;
- ліжечко для дитини;
- шафа-купе або звичайна платтяна шафа;
- комод з пеленальним столиком (якщо дитина ще не вийшов з дитячого віку);
- туалетний столик з дзеркалом і тумби (якщо дозволяє площа).
Чи можна «впихнути» все це в скромну спальню скромною міської квартири? Можна, якщо підійти до справи з розумом. Про те, як облаштувати спальню-дитячу, і піде мова нижче.
Обстановка спальні-дитячої
Відправною точкою при створенні інтер’єру спальні-дитячої служить місце розміщення ліжечка дитини.
Ось які правила існують на цей рахунок:
- Дитяче ліжко не повинна знаходитися поблизу батарей опалення, обігрівачів, електрокамінів і ін. По-перше, вони сушать повітря (про те, що немовлята не можуть дихати сухим повітрям, знають всі, у кого є діти). По-друге, вони можуть перегріти малюка (навіть самим теплолюбних немовлятам шкідливо перебувати в приміщенні, прогрітому до температури понад 22-24 градусів).
- Поруч з ліжком не повинно бути ніяких пилозбірників на зразок килимів, книжкових шаф, м’яких меблів і плюшевих іграшок. Відразу скажемо, що шпалери в дитячій теж повинні бути гладкими, що не рельєфними. Останні збирають пил не гірше килимів.
- Ліжечко не повинна стояти і поблизу працюючих електроприладів. Знайдіть для неї містечко подалі від електричних розеток.
Ці вимоги – основні. Ними краще не нехтувати.
Отже, місце для дитячого ліжечка ви знайшли. Тепер потрібно розмістити ліжко батьківську. Тут можливі два варіанти:
- батьківська ліжко ставиться подалі від дитячого ліжка;
- батьківська ліжко ставиться в безпосередній близькості від дитячого ліжка.
В яких випадках використовується перший варіант, а в яких доцільно використовувати другий?
Перший варіант підходить для послідовників доктора Б. Спока, який вважав, що дитина з самого народження повинна спати всю ніч безперервно, не турбуючи батьків і не вимагаючи собі їжу.
Другий варіант вибирають прихильники теорії М. і У. Сірзових, заснованої на так званому «природному» батьківство. Сон повинен бути спільним, а годування повинні відбуватися на вимогу – свідчать два основні постулати цієї теорії.
Для організації комфортного для всіх спільного сну «по Сірзовим» дитяче ліжечко присувається впритул до батьківського ліжка, – просторе і зручне ложе для всієї родини готове.
Якщо ви тільки чекаєте дитину і не знаєте, як саме будете з ним співіснувати, зупиніться на проміжному варіанті – поставте дитяче ліжко не далеко і не близько від дорослої. Коли малюк з’явиться на світ, він «повідомить» вам про свої погляди на сімейний уклад.
Тепер про комоді з пеленальним столиком. Якщо вже ви придбали цей предмет меблів, розмістіть його поруч з дитячим ліжечком, в добре освітленому місці. Не забудьте перевірити якість виготовлення основи – вона повинна мати абсолютну стійкість.
Що стосується інших предметів обстановки – шафи, приліжкові тумб, туалетного столика, то вони розміщуються на вільних місцях.
Оздоблення та оформлення спальні-дитячої
Всі матеріали, використовувані для обробки та оформлення спальні-дитячої, повинні бути безпечними для дитячого здоров’я. Цим якістю володіють:
- Гладкі паперові шпалери. За екологічності та гігієнічності рівних папері немає.
- Шпалери коркові. Якщо потрібно ізолювати кімнату від зовнішнього шуму, доцільно використовувати шпалери, зроблені з коркового дуба.
- Вінілові шпалери, вироблені з дотриманням європейських стандартів. Якщо перші шпалери з вінілу були суцільною «нефтехимией», то сучасні вінілові шпалери можуть вважатися майже натуральним продуктом – для їх виготовлення використовуються тільки безпечні для здоров’я людей речовини. Стіни, обклеєні вінілом, можна мити і перефарбовувати в інші кольори (якщо обрані шпалери відповідного типу, зрозуміло).
Що стосується кольору шпалер, то в спальні-дитячої будуть доречні бежеві, кремові, світло-зелені, блакитні відтінки.
Варіанти обробки підлоги спальні- дитячої:
- паркет;
- ламінат;
- лінолеум.
Зі зрозумілих причин перевагу варто віддати першим двом видам підлогових покриттів. Лінолеум можна використовувати лише тоді, коли потрібно здешевити ремонт і / або зробити його в рекордно короткі терміни.
Варіанти обробки стелі спальні-дитячої:
- Фарбування. Пофарбований водоемульсійною фарбою стеля відрізняється високою паропроникністю ( «дихає») і виглядає акуратно і природно.
- Натяжна стеля. Підходить для проблемного і нестандартного стелі. Паропроникністю не володіє, але створює ідеально рівну і гладку поверхню.
Щодо кольору стелі спальні-дитячої: білий підходить для такої кімнати ідеально.