У даній статті ви дізнаєтеся як правильно виконується грунтовка стін перед наклеюванням шпалер відео, розміщене в кінці статті. А щоб було зрозуміліше, пропоную розглянути всі нюанси даної процедури.
Грунтовка поверхонь – важливий етап проведення оздоблювальних робіт. Його здійснюють перед нанесенням фінішного покриття: штукатурки, шпалер, фарби. Раніше в якості грунту використовували розбавлені водою клейові суміші. Зараз на виробництві налагоджений випуск спеціальних синтетичних складів, призначених для грунтування поверхонь перед оштукатурюванням, фарбуванням і особливо перед обклеюванням шпалерами.
Навіщо потрібна грунтовка
Давайте розберемося, чи потрібно гарантувати стіни перед наклеюванням шпалер?
Грунтовки, нанесений на поверхні стін, виконує кілька функцій.
- Він оберігає від виникнення вогкості, цвілі і грибка. ;
- Вхідні в його склад антисептичні компоненти забезпечують надійний захист від шкідливих комах. ;
- Штукатурка, нанесена на грунтовану поверхню, не дає тріщин і довго тримається, не обсипаючи. ;
- Використана при підготовці стін до поклейки шпалер грунтовка забезпечує міцне зчеплення декоративних полотен із цементною або дерев'яною поверхнею. Відбувається значна економія клею, який не вбирається в пористу структуру основного покриття. Шпалери на попередньо прогрунтованої стіні тримаються довше і надійніше. ;
Таким чином, щоб забезпечити високу якість оздоблювальних робіт, необхідно обов'язково грунтувати стіни перед наклеюванням шпалер.
Як провести ґрунтовку стін своїми руками
Якщо ви в перший раз робите ремонт, то вас буде цікавити питання чим гарантувати стіни перед наклеюванням шпалер і нанасение штукатурки? Щоб дізнатися, читайте далі …
Для обробки поверхонь грунтом при наклеювання шпалер потрібно:
- підготувати поверхні;;
- правильно вибрати спеціальний склад;;
- нанести його на стіни. ;
Підготовка стін перед ґрунтовкою
На першому етапі слід уважно оглянути основне покриття на предмет виявлення великих і дрібних дефектів: тріщин, сколів, вибоїн. Якщо на поверхні є великі ушкодження, їх слід заштукатурити. Дрібні вади покривають штукатуркою або шпатлюют. Всю стіну ретельно вирівнюють і загладжують.
Вибір грунтовки
Один з видів грунтовки
Коли стіна готова, настає черга нанесення грунтовки. Тут важливо правильно вибрати склад, який оптимально підійде, як основа для шпалер. Існує кілька видів грунтовки.
алкідна грунтовка призначена для нанесення на дерев'яні поверхні. Повністю висихає за 15 годин. Забезпечує хорошу адгезію шпалерних полотен зі структурою дерева.
Гріфталевая грунтовка використовується для покриття металевих і дерев'яних основ, що знаходяться в приміщеннях з мінімальною вологістю. Час висихання – 24 години. Під поклейку шпалер своїми руками її обов'язково наносять на металеві деталі.
акрилова грунтовка – універсальне захисний засіб, що застосовується для покриття будь-яких видів поверхонь, крім металевих. Швидко сохне (5 годин), зовсім не пахне і ідеально підходить під шпалери.
Нанесення складу на стіни
Перш, ніж приступити до грунтовки робіт, слід дотриматися правил безпеки: надіти гумові рукавички, захисні окуляри (щоб бризки не були в очі), покрити чим-небудь голову.
На кожній упаковці з будівельним матеріалом є інструкція із застосування. Якщо грунтування стін проводиться вперше, потрібно прочитати, як використовувати склад.
Всі грунти мають рідку консистенцію, тому їх наливають невеликими порціями в спеціальні коритця.
Для роботи використовують м'які валики, бажано, з довгою ручкою, щоб було зручно наносити склад, перебуваючи на підлозі.
При грунтування стін важливо стежити, щоб не залишалися непокриті місця. Для це деякі рідини мають забарвлений колір, видимий на поверхні. Так легко виявити похибки.
Після того, як ґрунтовку нанесли на стіни, їй дають час на просушку (скільки, сказано в інструкції) і вже потім клеять шпалери.