Приготування і нанесення глиняного штукатурки

На відміну від виробників сучасних оздоблювальних сумішей глиняна штукатурка дійсно є екологічно чистим будівельним матеріалом. Вона має незаперечні достоїнства, а її технічні та експлуатаційні характеристики цілком достатні для вирішення більшості завдань в будівництві.

Про це, та про різновиди складів, і правильної технології нанесення своїми руками піде мова в цій статті.

Приготування і нанесення глиняного штукатурки Приготування і нанесення глиняного штукатурки Приготування і нанесення глиняного штукатурки

Достоїнства і недоліки

Найбільш часто таку штукатурку застосовують для обробки саманних (глинобитних) і дерев’яних стін. Існують певні переваги і недоліки глиняної штукатурки брусового будинку, зрубу або будови з оциліндрованих колод.

Приготування і нанесення глиняного штукатурки

Штукатурка дерев’яних стін всередині будинку глиною, фото вітальні з каміном

переваги:

 • Дешевизна матеріалу;
 • Абсолютна безпека для навколишнього середовища і для людини;
 • Можливість швидкої і безпечної утилізації або повторного використання;
 • Паропроникний матеріал здатний регулювати вологість в приміщенні;
 • Негорючий, при нагріванні до критичних температур не виділяє канцерогенні або отруйні речовини.

недоліки:

 • Вимагає досвіду і акуратності в обробці;
 • Чутлива до вологості;
 • Необхідно армування стін металевою сіткою або дранкою.

Традиційні і сучасні склади

Одним з найбільш старих рецептів приготування глиняного розчину для штукатурки стін має наступні пропорції:

 • Глина 10 частин;
 • Пісок 5-8 частин;
 • Солома 5-10 жмень.

Такий великий розкид піску виникає тому, що глина в різних регіонах має різну жирність. Чим жирніше глина, тим краще у неї пластичність і вище адгезійні здатності. Визначається жирність глини для штукатурки стін просто. Невеликий клубок розмочується в воді і з нього ліпиться кульку діаметром 50 см. Матеріал повинен добре місити, але не прилипати до рук. Потім кульку стискається посередині, якщо він перетворився в акуратний млинець, то такий матеріал жирний і підходить для штукатурки глиною, а якщо по краях тріскається, то такий матеріал худий і для оздоблення стін непридатний.

Вогнетривкий склад

У продажу є численні готові вогнетривкі склади з додаванням вапняного, гіпсового або цементного в’яжучого. Однак для штукатурки печей досить використовувати шамотну глину, а в якості армування скловолокно. Раніше використовували азбестове волокно, але воно занадто шкідливо для людини.

Приготування і нанесення глиняного штукатурки

Оздоблення печі глиняного штукатуркою, склад з шамотною глиною

Вологостійкі склади

Глиняна штукатурка з додаванням невеликої кількості цементу, в пропорції 1 частина цементу до 7 частин глиняно-піщаної суміші, отримує досить високу стійкість до вологості. разом з тим вона може поглинати до 60% вологи з атмосфери, що позитивно позначається на мікрокліматі ванної кімнати.

Приготування і нанесення глиняного штукатурки

Обробка ванної кімнати

Утеплюють склади

Традиційний матеріал для утеплення штукатурки кінський кізяк зараз досить дефіцитний, тому штукатурка дерев’яного будинку всередині глиною для утеплення проводиться складом з тирсою, які замішуються в стандартну суміш, але без додавання соломи. Штукатурка дерев’яного будинку глиною з тирсою проводиться виключно всередині приміщень.

Нанесення штукатурки

Основним способом як уникнути тріщин при штукатурці глиняним розчином – використання армування металевим дротом або провести дранкованіе стін. Крім того трохи змінюють співвідношення інгредієнтів в сторону армуючих речовин натурального або штучного походження. Додають більше соломи і менше піску. Такий шар штукатурки є проміжним, так як має не надто охайний зовнішній вигляд.

Приготування і нанесення глиняного штукатурки

Розчин з великою кількістю соломи дозволяє уникнути тріщин

Відео процесу штукатурки глиняних стін будинку з саману (саману):

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*