Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Об’єднання лоджії з кімнатою – це ефективний, але технічно складний спосіб розширити свій житловий простір. За рахунок приєднання навіть невеликих метрів і грамотного зонування простору, кімната не тільки збільшується, але і з’являється можливість організувати на суміщеної площі затишний куточок під кабінет, зону для відпочинку або під спортивні тренажери.

У статті розберемо особливості приєднання лоджії до кімнаті, поговоримо про те, з якими труднощами доведеться зіткнутися, щоб грамотно виконати суміщення лоджії з кухнею. Детально зупинимося на технології та поетапної інструкції приєднання, які допоможуть вам розібратися, як правильно поєднати лоджію з кімнатою, фото і відео, підібрані в статті, проілюструють найбільш вдалі ідеї об’єднання. Окремо обговоримо, які роботи за суміщенням можна зробити своїми руками, а де не можна обійтися без залучення фахівців.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Узгодження

Щоб приєднати лоджію необхідно зібрати безліч документів на перепланування. Крім численних узгоджень переробки, об’єднання вимагатиме значних фінансових вливань, а практична сторона приєднання пов’язана з безліччю технічних складнощів. Винос отвору, скління, утеплення та облаштування лоджії пов’язані з втручанням в несучі конструкції будівлі і зміною в зовнішності фасаду, тому повинні проходити відповідно до нормативного регламентом, вимагають складних інженерних розрахунків, проекту на суміщення, і неухильного дотримання технології приєднання.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Об’єднання лоджії зі спальною, на фото показано, як оформити проріз, якщо не вдається прибрати частину несучої конструкції

Перш за все, щоб об’єднання лоджії з кімнатою було законним, необхідно зібрати документи:

 • правовстановлюючі документи на квартиру (свідоцтво про власність, ордер);
 • поверховий план БТІ;
 • замовити розрахункову документацію і проект перепланування в компанії, що має ліцензію на проектну діяльність, що складається в СРО;
 • написати заяву на об’єднання.

Далі слід узгодити пакет документів на приєднання в ряді інстанцій, дозвільну резолюцію повинні поставити:

 • балансоутримувач будинку;
 • СЕС, потребнадзор;
 • тепломережі, якщо проведено газ, то газова компанія;
 • організація, що подає електроенергію в будинок;
 • органи архітектури та містобудування;
 • жілінспекциі;
 • МНС, пожежний нагляд.

Безумовно, процес отримання документів на приєднання дуже складний, витратитися і побігати доведеться багато, але щоб узаконити об’єднання лоджії з кімнатою, узгодження отримати необхідно. В іншому випадку вашу переробку можуть визнати незаконною, і по суду зобов’язують повернути приміщення в первинний вигляд, та ще й штраф накладуть величезний за самовільне суміщення.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Щоб об’єднати лоджію з кімнатою необхідно виконати грамотний проект, який передбачатиме всі особливості приміщення

Приєднання лоджії до кімнаті крок за кроком

Отримавши всі необхідні документи на суміщення, не поспішайте брати в руки перфоратор і трощити стіни. Перш необхідно виконати підготовчі роботи, відремонтувати і укріпити плиту і парапет лоджії, закрити щілини, посилити конструкцію кладкою з пористого бетону.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Об’єднання лоджії складної форми додасть інтер’єру оригінальності

Поки на дворі тепло, здається, що скління лоджії не так важливо, але після приєднання вже не вдасться закрити двері лоджії, основні тепловтрати будуть саме через вікна. Тому вибір склопакетів для суміщеної лоджії вимагає особливого підходу. Профіль повинен бути якісний, склопакет 2-3-камерний. Довірте установку вікон професіоналам, адже навіть мінімальні порушення технології можуть призвести до деформації скління, а як наслідок, до величезних втрат тепла через щілини, і непомірним фінансовим витратам на опалення суміщеної лоджії.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Фото, як правильно оформити об’єднану з кімнатою лоджію і не захарастила простір

Як винести отвір

Парапет відремонтований і посилений, на лоджії встановлені якісні вікна, значить можна демонтувати дверний і віконний блоки між приміщеннями. Зніміть двері і стулки вікна з петель, укоси підпиляєте, і акуратно виламайте з отворів.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Приєднання лоджії до кухні, робоча зона винесена на колишню лоджію неправильної форми, щоб раціонально використовувати об’єднаний простір, рекомендується встановити вбудовану меблі

Окремо поговоримо про підвіконних блоці. Практично існує 2 способи приєднання лоджії до кімнаті. Перший варіант – це коли блок залишається на місці і обігрується в дизайні лоджії під барну стійку, полки, виграшно на цьому місці виглядає акваріум або красива клітина з домашніми вихованцями. А другий варіант приєднання – повний демонтаж підвіконного блоку, що вимагає додаткових погоджень і обов’язково повинно бути відображено в проекті на суміщення. У багатьох випадках радіатори центрального опалення розташовані на цьому блоці, тому слід перенести їх на сусідню стіну, або знову побігати по інстанціях, щоб отримати дозвіл на винос батареї на лоджію.

Важливо: За законодавством винос центрального опалення на лоджії і балкони суворо заборонено. Отримати такий дозвіл можна в разі, якщо вдасться довести, що ваша приєднана лоджія не літній, а житлове приміщення. Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Оформлення об’єднаної лоджії і кімнати як єдиний простір, якщо за проектом можна знести поріг і простінки в отворі

Демонтаж порожка між приєднаної лоджією і кімнатою теж має ряд нюансів. У деяких серіях будинків поріг виконує не тільки функцію збереження тепла, а й утримує плиту лоджії, тому його видалення технічно неможливо. У таких випадках, приєднати лоджії до кімнаті можна за допомогою подіуму, треба відзначити, що такий прийом додає родзинку в інтер’єр об’єднаного простору. Якщо будинок монолітний, то при об’єднанні поріг можна сміливо видовбувати за рівнем основного статі. Але підлогу на лоджії розташований нижче площини основного статі, доведеться його піднімати по лагам, насипати керамзит, або влаштовувати товстий шар стяжки.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Дизайнерське рішення щодо зонування приєднаного простору

Важливо: Лоджії і балкони мають межа для допустимих навантажень. Шар стяжки на лоджії не може перевищувати 300 мм.

Через особливості конструкції несучих стін і кріплення плит перекриття, у багатьох випадках, при поєднанні простору, забороняється видаляти верхню перемичку і простінки. Недоліки цілком можуть перетворитися в переваги при облаштуванні об’єднаної лоджії.

Наприклад, щоб підкреслити автентичність приєднаного приміщення можна повісити в отворі штори, або обіграти перехід цікавим сценарієм світла, а можна обробити виступи порталом як би в інший вимір, таке дизайнерське рішення для суміщеної лоджії, безсумнівно, додасть оригінальності і стилю в інтер’єр суміщеного простору.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Креативна ідея для приєднання додасть родзинку в інтер’єр

Що треба зробити, щоб об’єднана лоджія радувала комфортом і не доставляла незручностей

Ми вже говорили вище, що об’єднавши простір, вже не закриєш двері з лоджії для збереження тепла в кімнаті, крім того лоджія схильна до впливу агресивного середовища ззовні: сніг, дощ, пориви вітру. Не варто економити на гідроізоляції, вона захистить приміщення не тільки від вологи, але і вбереже стіни від появи грибків, правильний теплоізоляційний шар і грамотний вибір утеплювачів не допустять виходу тепла назовні. У сукупності ці заходи допоможуть уникнути протягів, промерзання стін, обмерзань, а як результат ви помітно заощадите на опаленні та обробці суміщеної лоджії.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Як правильно приєднати лоджію до дитячої, велика площа скління дозволяє влаштувати на приєднаному просторі місце для занять

Плюси і мінуси об’єднання

Цілком очевидно, що основне завдання об’єднання лоджії з квартирою – це отримати додаткове житловий простір, розширити площі, але при цьому підкреслити автентичність якихось частин кімнати.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Лоджія, поєднана з кухнею, фото облаштування кабінету в маленькій квартирі

Лоджію об’єднують, як правило, за двома сценаріями. У першому випадку, як продовження кімнати, щоб збільшити площу, приєднавши два маленьких простору. Найчастіше цей прийом реалізується, коли має місце суміщення лоджії з кухнею, щоб влаштувати їдальню, або перенести на приєднаний ділянку кухонний гарнітур, або маленька спальня і катастрофічно не вистачає місця для вбиральні.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Лоджія, приєднана до кімнати, фото зручною і ергономічних меблів

Подібне об’єднання, при правильному облаштуванні, дозволяє розширити житлові метри, отримати додатково барну стійку, встановити буфет, поставити зручний обідній стіл, куточок з м’якими сидіннями, що практично неможливо на малесенькій кухні. Таке рішення по об’єднанню вигідно, якщо квартира однокімнатна, на суміщеної лоджії цілком уміщається диван для гостей.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Поєднання лоджії з кімнатою, фото лаконічного оформлення отвору, коли не вдається повністю об’єднати простору

Другий варіант приєднання передбачає з’єднати простору, але в той же час чітко розділити його на зони. Така перепланування зручна для приєднання залу, спальні, дитячої. Зазвичай в об’єднаній спальні на приєднаної лоджії влаштовують робочий кабінет, дамський куточок з туалетним столиком, невеликий спортзал. Щоб було зручно меблі на суміщеної лоджії встановлюють вбудовується, з плавними кутами, ергономічну. Об’єднавши лоджію з вітальні, можна влаштувати красиву і зручну їдальню з повноцінним столом і стільцями, що, погодьтеся, розкіш для стандартних квартир.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Об’єднання кухні з лоджією, фото зонування приєднаного простору

Об’єднання лоджії з кімнатою дозволяє збільшити потоки природного освітлення, квартира відразу стає світлою, здається, що стало легше дихати. При раціональному використанні приєднаних площ, продумавши кожну дрібницю в інтер’єрі і обробці, збільшення кімнати за рахунок лоджії принесе тільки комфорт і зручність.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Кухня, об’єднана з лоджією, фото як приєднати приміщення з неправильною геометрією

Якщо ж на приєднання лоджії до кімнаті узгодження не вдається отримати, то хорошим виходом із ситуації стане переробка під окрему кімнату. Тут відзначимо, що переробка так само багато доцільніше суміщення, якщо квартирка маленька і треба виділити окрему кімнату для дітей, під спальню, для кухні. Або навпаки, кімнати великі, площ вистачає для всіх, тоді логічно влаштувати зимовий сад або місце для чаювання і релаксації.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Всі зміни по об’єднанню необхідно внести в правовстановлюючі документи, для цього після ремонту викличте жілкоміссію, яка складе Акт-приймання, на його підставі складається новий план БТІ, і робляться відмітки в Свідоцтві на право власності, після цієї процедури об’єднання буде повністю узаконено.

Детально про те, як зробити приєднання лоджії до кухні або кімнаті

Лоджія, об’єднана з кімнатою, фото як красиво і з користю оформити цокольний блок

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*