Люстри на кухні – як зробити приємне і легке освітлення?

Освітлення – без нього ніяк не обійтися, в ритмі сучасного життя основну частину «темного» часу доби людина не спить, а значить, 50% свого дня ми проводимо під штучним освітленням. Освітлення на кухні тема досить гостро обговорюється, як вибрати люстру для кухні, щоб освітлення було приємним і в той же час мало як до роботи, так і до спілкування?

У даній статті ви знайдете відповіді на всі ті гострі питання, які так хвилюють вас в одній великої проблеми – яким має бути освітлення на кухні і як його вибрати. Отже, що вас чекає в даному матеріалі:

 • Який тип стельових світильників і люстр вибрати для кухні;
  • Освітлення робочої зони;
  • Освітлення обідньої зони.
 • Холодний і теплий світло на кухні;

Який тип стельових світильників і люстр вибрати для кухні

Перше, на що відразу ж потрібно звертати увагу у виборі люстри для кухні – площа приміщення, для маленької кухні відмінно підійде і єдине джерело світла, а ось у великій доведеться встановлювати освітлення не тільки в центрі кімнати, а й над кожною з робочих зон.

Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?

УВАГА: Освітлення на кухні повинні бути нейтрального кольору, допускається лише легке світлове спотворення. Різнокольорове освітлення може спотворювати колір їжі і прямо впливати на ваш апетит, навряд чи хтось захоче їсти бутерброд з синім майонезом або вечеряти фіолетовою кашею.

Створити грамотне освітлення на просторій кухні в рази простіше, ніж на маленькій, так як тут можна використовувати одні з самих елементарних речей, наприклад, натяжну систему з пересувними світильниками, що обертаються навколо своєї осі. За допомогою подібного освітлення ви з легкістю зможете направити потоки світла саме туди, де вони найбільше потрібні в даний момент.

РАДА: При установці такої системи зверніть увагу на її розташування, направляючі і світильники не повинні перешкоджати вільному відкриванню дверцят шафок і вашому переміщенню по кухні.

Освітлення робочої зони

Плита, мийка, стільниця, шафки – всі ці ділянки кухні є її робочою зоною, в якій і відбуваються всі процеси по приготуванню їжі, отже, щоб випадково в вашу їжу не потрапив червоний перець замість цукру, робоча зона повинна мати яскраве, але не ріже очі освітлення.

Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?

Отже, існує кілька способів створити грамотне освітлення в робочій зоні:

 • Вбудовані в меблі люстри для кухні;
 • Точкові світильники для підвісної стелі;
 • Комбінування декількох джерел світла.

Для вмісту шафок і скриньок можна використовувати люмінесцентні лампи, вони дають розсіяне, але в той же час яскраве світло. Для інших ділянок робочої поверхні можна використовувати вбудовані світильники або все ті ж лампи денного світла, вмонтовані в днище ящиків.

Інший варіант – точкове освітлення, що монтується в підвісну стелю. Даний метод хороший тим, що ви можете облаштувати світлові смуги саме там, де вони потрібні, при цьому, можна візуально підняти або опустити стелю, використовуючи спеціальні стельові карнизи.

ВАЖЛИВО: Установку подібного освітлення найкраще відразу замовляти разом з установкою стелі, так як монтаж яскравих ламп розжарювання (потужністю понад 60 ВТ) вимагає додаткової теплоізоляції між лампочкою і полотном.

Нарешті, третій варіант. Якщо ви власник великої кухні в стилі острова або півострова, то вам варто скомбінувати відразу кілька джерел світла, а найкраще це зробити об’єднавши вбудовані світильники в меблів і над стільницею під ними з підвісними люстрами на довгих шнурах над стільницею або барною стійкою.

Освітлення обідньої зони

Люстри для кухні бувають абсолютно різних форм і конструкцій, і саме це дає нам повну свободу фантазії при висвітленні обідньої зони. Саме тут нам потрібно встановити велику і яскраву люстру, здатну яскраво висвітлити кожен куточок столу.

Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?

РАДА: Світло над обідньою зоною повинен бути нейтрального кольору, тому, краще всього вибирати для його освітлення лампочки з передачею кольору в 90-100 Ra, показник в 70-80 Ra варто відразу ж відкинути, так як буде відбуватися неприємне спотворення кольору їжі.

Тип світильника, встановленого над столом може бути абсолютно будь-яким, головне, щоб він легко чистився і швидко висихав (якщо використовується тканинний абажур), в цілому, краще використовувати на кухні люстри зі скла або пластику.

Холодний і теплий світло на кухні

Як ви вже встигли помітити, люстра на кухню, фото яких ви можете подивитися на нашому сайті, може випромінювати відразу кілька видів світла, це може яскраве освітлення, затемнене або будь-яке інше, його тип може змінюватися як за кольором (денний, фіолетове, жовте, синювате), так і по типу ламп (галоген, лампи розжарювання, люмінесцентні), але ви навряд чи знаєте, що кожен з типів освітлення може так чи інакше вплинути на наш апетит і навіть настрій.

Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?

Сучасна наука виділяє два типи світла, які можуть так чи інакше впливати на стан людини і на його потреби, це:

 • Тепле світло;
 • холодне світло.

Теплим або холодним колір буває незалежно від індексу передачі кольору, тут головну роль відіграє в першу чергу колірна забарвлення. Теплим світлом вважається світло, що має жовтувате забарвлення, так як вона дуже близька до кольору ранкового сонця, а цей колір дуже навіть звичний для людини.

Тепле світло налаштовує нас на невимушене спілкування, релаксацію і відпочинок, при такому світлі наш апетит різко зростає, а рівень працездатності відразу знижується. Єдине, чого ми хочемо при такому освітлення – їсти і розмовляти.

Холодне світло – це освітлення сірих тонів, зазвичай воно затемнює всі елементи інтер’єру і найбільше нагадує нам колір зимового дня. В такому світі людина найбільше налаштований на роботу, ми спокійні і врівноважені, а працездатність тільки і робить, що зростає.

Для кухні краще всього вибирати тепле світло, так як продукти під ним виглядають для нас набагато красивіше і смачніше. А подивитися на фото люстри на кухні ви можете в нашій фотогалереї, де ми зібрали для вас цілий комплект фотографій різноманітних кухонних світильників.

Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?   Люстри на кухні - як зробити приємне і легке освітлення?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*