Як зняти плінтус не пошкодивши обробку?

Задумали капітальний ремонт, або оновлення інтер’єру приміщення? Тоді без демонтажних робіт вам не обійтися. Зняття старих покриттів – обов’язковий етап перед початком ремонтних робіт. Труднощі представляє демонтаж плінтусів, особливо якщо настінне або підлогове покриття необхідно зберегти.

Як зняти плінтус, щоб не пошкодити стіни, підлогу і стелю? У даній статті ми розглянемо основні способи видалення багетів (стельового і підлогового) своїми руками.

Особливості проведення демонтажних робіт

Причин для зняття плінтусів може бути кілька: їх пошкодження, непрезентабельний зовнішній вигляд, необхідність заміни підлогового покриття, оздоблення стін і стелі.

Демонтажні роботи поділяють на:

  • прості – видалення старих елементів оздоблення з подальшою їх утилізацією;
  • складні – демонтаж зношених виробів з метою їх повторного використання.

Вартість видалення багета також визначається матеріалом його виготовлення. Так простіше зняти виріб із пластику й поліуретану, ніж з дерева, гіпсу, кераміки.

Способи видалення стельових галтелів

Якщо вам необхідно замінити обробку стін і стелі, виникає питання: як зняти стельовий плінтус? Для цього знадобляться наступні інструменти:

  • зубило, монтування;
  • шпатель;
  • ніж.

Демонтаж стельового плінтуса починається з розчищення ножем фарби по сторонам багета. Далі між стіною і плінтусом вбивають гострий кінець зубила, або шпателя, відокремлюючи виріб по всьому периметру кімнати.

На замітку: щоб не пошкодити стіну, підставте невеликий лист фанери. Як зняти плінтус не пошкодивши обробку?

У отримані отвори вставляють ломик і знімають плінтус

Жолобники з поліуретану і пінопласту, через крихкість матеріалу, неможливо зняти без пошкоджень. Складним також є демонтаж гіпсових галтелів – при видаленні вони просто розвалюються на шматки, утворюючи багато сміття.

Увага: знімаючи багет з підвісної стелі, будьте обережні, щоб не пошкодити гіпсокартон.

Як розібрати підлоговий плінтус

При зміні підлогового покриття необхідно видалити підлоговий багет. Як зняти плінтус з підлоги правильно?

Дерев’яні планки кріпляться на цвяхи, які за час експлуатації виробу можуть заіржавіти. Як відірвати їх, не пошкодивши ні стіну і підлогу? Спочатку плінтус відокремлюють від стіни за допомогою зубила, а потім знімають, відсуваючи за допомогою лома.

Увага: після демонтажу слід видалити всі цвяхи. Як зняти плінтус не пошкодивши обробку?

Демонтаж дерев’яних планок

Як зняти пластиковий плінтус? Оскільки планки ПВХ прикручують до стіни, то демонтувати їх легко – необхідно лише зняти верхню планку, викрутити саморізи і розібрати конструкцію.

Увага: якщо плануєте використовувати ПВХ-плінтус повторно, необхідно пронумерувати всі деталі. Як зняти плінтус не пошкодивши обробку?

При наявність кабелю, знімати виріб слід особливо обережно

Підсумок

Тепер ви знаєте, як видалити старий плінтус правильно і швидко, і можете зняти його власноруч.