Оздоблення стін на кухні декоративним каменем – як це зробити?

Горите бажанням створити на своїй кухні незвичайний, але в той же час красивий і яскравий інтер’єр, здатний з легкістю розділити робочу зону з обідньою? Можливо, ви хочете виділити якісь елементи меблів в кімнаті, не зіпсувавши загального вигляду? У таких ситуаціях на виручку до вас прийде обробка стін декоративним каменем, саме про нього ми сьогодні вам і розповімо.

Декоративний оздоблювальний камінь – штучний матеріал, вироблений у вигляді плиток великого, середнього і маленького розміру, використовується для внутрішньої і зовнішньої обробки стін з метою їх декорування і захисту від погодних та побутових «негод». Отже, в нашу сьогоднішню статтю увійдуть наступні питання:

 • Декоративний камінь для внутрішньої обробки в інтер’єрі кухні;
 • Особливості обробки стін декоративним каменем;
 • З чого почати обробку або знаходимо опорну точку;
  • Чи потрібен фартух над робочою поверхнею;
  • Як відбити обідню зону від основної;

Оздоблення стін на кухні декоративним каменем - як це зробити?

Декоративний камінь для внутрішньої обробки в інтер’єрі кухні

Використовувати декоративний камінь для оздоблення стін на кухні насправді не такий вже і екстравагантний крок, як багатьом може здатися на перший погляд. Камінь – це гарний матеріал, що вселяє велику довіру до будь-якого предмету, яким він оброблений, наприклад, барна стійка, оброблена декоративним каменем виглядає набагато міцніше і масивніше, ніж будь-яка інша.

Оздоблення стін каменем декоративним дозволяє чітко визначити межі простору тієї чи іншої зони в приміщенні, відбити одну річ від іншої або навіть виділити простір між тумбами і навісними шафками в кухонному гарнітурі.

РАДА: Якщо ви хочете виділити який-небудь предмет до інтер’єрі на непомітному фоні, то обробка каменем буде найкращим варіантом зробити це. Наприклад, досить часто використовується прийом обробки дверних і віконних прорізів декоративним каменем в якості наличників.

Оздоблення стін на кухні декоративним каменем - як це зробити?

Особливості обробки стін декоративним каменем

Якщо ви хочете самостійно обробити стіни декоративним каменем, то вам варто запам’ятати кілька простих, але дуже важливих і необхідних правил, які згодом позбавлять вас від маси проблем і складнощів, які можуть виникнути в ході виконання ремонтних робіт.

 • Дотримуйтесь пропорції приміщення і оздоблювального матеріалу, якщо ви обробляють стіни в великій кімнаті, то і плитка для неї повинна бути великою, якщо ж обробці піддається невелика кухонька, то і плитка повинна бути середніх розмірів.

УВАГА: При недотриманні пропорцій приміщення і розмірів плитки ви отримаєте різні негативні ефекти обробки, маленька плитка буде «розпливатися» по кімнаті, а велика стискати і без того маленьке приміщення ще більше.

 • Оздоблювальний камінь відмінно виділяє і зміцнює тендітні місця кімнати, наприклад, їм можна обробити вхідні двері, віконні прорізи, робочу площу. Масивний природний матеріал «на очах» створить міцний вигляд приміщення.
 • Не бійтеся експериментувати і поєднувати в загальну картину непоєднувані на перший погляд елементи, наприклад, в загальній зв’язці відмінно виглядають неотесані кругляки і плетені дерев’яні меблі або посуд, цегла і алюміній.
 • Перед початком будь-яких робіт намалюйте бажаний результат на листочку, подивіться, як будуть виглядати ті чи інші рішення, іноді досить зробити лише парочку суцільних ліній, щоб відокремити одне приміщення від іншого, замість повної обробки приміщення.

З чого почати обробку або знаходимо опорну точку

Оздоблення стін декоративним каменем завжди починається з пошуку центральної – контрольної точки, від якої і буде розпочато укладання каменю. Пошук такої точки не випадковий, вона є опорним пунктом укладальника, і тому, завжди розташовується в самому нижньому ряду, переважно – це найнижчий ряд і кут.

УВАГА: Якщо ви оберете опорною точкою верхній ряд, то плитки будуть з’їжджати і роз’їжджатися, саме тому, опорною точкою завжди вважається нижній ряд, подовгу фіксується вручну.

Перед укладанням плитки, поверхня стіни обезжиривается за допомогою грунтовки, зазвичай її наносять за допомогою валика або пензлика, а саму укладку плитки починають лише після повного висихання стін від ґрунтового розчину.

Чи потрібен фартух над робочою поверхнею?

Досить часто можна помітити обробку стін каменем декоративної в області фартуха робочої зони, але чи потрібен він там і як взагалі може допомогти така «кам’яна» завіса в захисті стін? Тут є кілька особливостей, давайте розглянемо кожну.

 • По-перше, декоративний камінь є відмінно захистом стін від жирів, бруду, хімії і вологи. Таким чином, якщо стіни у вашому будинку обшиті фанерою або ж зовсім дерев’яні, то декоративний камінь буде для них кращим захистом.
 • По-друге, декоративний камінь для оздоблення стін відмінно переносить будь-які температурні навантаження, які можна досить часто зустріти біля плити, але ж часто мала частина матеріалів здатна витримати постійні навантаження протягом хоча б кількох років.
 • По-третє, за декоративним каменем легко доглядати, достатньо просто протерти його вологою ганчіркою або щіткою з хорошим ворсом і поверхню фартуха буде знову чистою і приємною на вигляд, ніби її щойно встановили.

РАДА: За допомогою фартуха з декоративного каменю ви можете не тільки захистити стіну від забруднень і руйнування, а й з легкістю можете відбити нижню частину кухонного гарнітура від верхньої.

Оздоблення стін на кухні декоративним каменем - як це зробити?

Як відбити обідню зону від основної

Найчастіше нам хочеться відбити обідню зону від їдальні без установки перегородок і якихось поділяють елементів, нам просто хочеться, щоб ці дві зони розділялися візуально, але не фізично. Щоб отримати подібний ефект використовуючи декоративний камінь для оздоблення стін, нам потрібно врахувати наступні правила:

 • По-перше, обробка стін повинно здійснюватися суворо від підлоги до стелі, якщо ви відбулися лише половину або третину стіни, то бажаного результату ви точно не отримаєте.
 • По-друге, зверніть увагу на розміри кімнати, якщо площа приміщення не дуже велика, то і відбивати варто лише частина стіни поруч зі столом, а не половину кімнати.

УВАГА: Відбивати обідню зону від робочої в маленькій кухні найкраще маленької плиткою, так як велика зробить кімнату перевантаженою і сконцентрує всю увагу на себе.

На цьому можна і закінчити, думаю, наша стаття буде корисна для вас і ви з легкістю впораєтеся з укладанням декоративної плитки у себе на кухні.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*