Кухня – це особливе місце в кожному будинку, і до нього у кожного господаря багато вимог. Вона повинна бути функціональною і зручною, затишною, добре освітленій і теплій, запахи не повинні потрапляти в інші приміщення. Найголовніше при ремонті кухні – оновлення сантехніки і системи електрики, а після вже створюється зовнішня обробка і підбирається меблі з побутовою технікою.
Монтаж нової сантехнічної розводки на кухні
Систему водопроводу слід обов’язково оновлювати в декількох випадках. По-перше, коли вона зношується і термін її служби закінчується, по-друге, за умови погіршення якості що надходить в будинок води, по-третє, якщо ваш будинок знаходиться в кліматичній зоні з екстремальними природними умовами і перепадами температур, по-четверте, початкова схема могла бути змонтована з неякісних дешевих матеріалів.
Спочатку розглянемо схему передбачуваної розводки. При холодному і гарячому водопостачанні вона планується як:
- горизонтальна
- поквартирна
- трійникова
- Колекторна (променева)
- Кільцева
- змішана
Коли ви виберете розводку труб для власної кухні, приступайте до буріння каналів та встановлення кріпильних елементів. Потім здійсните заміну кульового крана, грязьового фільтра, лічильника, зворотного клапана. Далі виконується установка фільтра тонкої очистки та редуктора тиску.
На завершення проходить монтаж колектора і прокладка теплоізоляційних труб. Ці труби потрібно спочатку закріпити, а після виконати розкарбування – тобто фіксацію манжетов-перехідників між елементами розводки, виконаних з пластика і чавуну, а вже після цього етапу закладають труби і підключають зливні сифони. Коли основне сантехнічне та теплотехнічне обладнання змонтовано, готову систему необхідно перевірити.
Незважаючи на те, що монтаж нової сантехнічної розводки на кухні є досить складним процесом і складається з декількох вкрай важливих етапів, він здійснюється всього за пару днів. Розглянемо кожен етап цього процесу детальніше.
Які труби і стояки встановлювати
Зараз найчастіше міняють труби водопостачання на тих кухнях, яким вже 40-50 років, там вони помітно застаріли.
Кращі труби на сьогоднішній день складаються з поліпропілену, їх з’єднують термозваркою в міцне суцільне з’єднання, яке міцніше самої труби. Така ефективна система виходить легкої, гнучкою, безпечної, стійкої до іржі і гниття, на неї не впливають коливання температур. Крім цього, поліпропіленові канали легко і надійно монтувати на стиках, вони прослужать більше 50 років і коштують зараз зовсім недорого.
Мідь також є надійним сантехнічним матеріалом, так як відрізняється підвищеними антибактеріальними показниками. Однак, якісну розводку мідних труб можуть зробити тільки професійні майстри, так як зварювати мідь слід в стерильних умовах, при фіксованій температурі особливої пальником з сумішшю кисню-пропану. З’єднання фіксуються латунними фітингами.
Переваги кульового крана
Вентилі і засувки все інтенсивніше замінюються кульовими кранами, за допомогою яких можна самостійно легко відключити воду в усьому будинку або в окремих приміщеннях.
Кульові крани на кухні забезпечують надійну і довговічну експлуатацію. Тому, якщо вами перекривається подача води на будь-який термін, ви просто повертаєте ручку на кульовому крані.
Для чого потрібні лічильники води
Найважливіше, що установка лічильника води істотно скорочує оплату комунальних платежів і економія доходить до 80%.
Для установки лічильника гарячої та холодної води вам слід відключити її, розрізати трубу, вмонтувати водомір, закріпити кульової кран, під’єднати фільтр грубої очистки і перевірити конструкцію на герметичність. Також важливо погодити встановлення лічильника з вашої керуючої організацією.
Кріплення раковини-мийки
Ви можете вибрати в магазині раковину з настінним кріпленням і з настільним монтажем, з фаянсу, скла, керамограніта. Для її установки спочатку проводять розмітку отворів для кріплення, монтують кронштейни, в стільницю врізають мийку і навішують раковину на зафіксовані кронштейни. Далі встановлюють фільтри первинного очищення і підключають раковину до каналізації гофрой або каналізаційною трубою. Всі шви обробляють герметиком.
фіксація змішувача
Зараз в основному користуються тільки змішувачі одних важелів для зручності регулювання води. Вони можуть бути самими різними по дизайну і можна підібрати варіант для будь-якого інтер’єру.
сифони
Сифони не пропускають запахи і гази з каналізації в приміщення завдяки водяному затвору. Потрібно вибирати моделі з регульованими по довжині трубами, вони повинні поєднуватися з будь-яким зливним отвором. Найчастіше встановлюють пляшкові (колбові) сифони з пластику. Також застосовують розгалужені моделі – для підключення посудомийної і пральної машини.
Після монтажу основної сантехніки, за вашим бажанням можна додатково поставити:
- водонагрівач
- фільтри очищення
- діспоузер
Прокладка електропроводки на кухні
На сучасних кухнях електрична система піддається дуже великому навантаженні через постійну роботи безлічі побутової техніки та приладів, тому проводку потрібно міняти для профілактики або прокладати нову там, де вона вже вийшла з ладу. Установка нової системи повинна відповідати обов’язковим нормам пожежної безпеки.
Проводи повинні мати додаткову ізолюючу оболонку, (перетин якого вимірюється в квадратних міліметрах) 2,5 мм і заземлення з перетином 1,5 мм. Також необхідно застосування чотирижильного плоского дроту, укладеного в трос зі сталі для розвішування. Систему доповнюють мідні одножильні цільні і багатодротяні дроти з перетином 1.5 – 10 мм для розведення і в елеткрощітах. Для освітлення використовують мідні дроти з перетином 1.5 мм, а для розеток 2.5 мм.
Кухню найкраще забезпечити окремою проводкою – вивести приміщення на окремий автомат, для цього використовувати провід 4 мм. Електроплити вимагають проведення 6 мм. Також на кухні потрібно кілька окремих розеток для всіх великих приладів і побутової техніки. Вимикач встановлюється з розриванням фазового проводу, щоб не було напруги в ламповому патроні, коли він вимкнений.
Коли ви плануєте заземлення, то враховуйте, що його контур не повинен виходити за межі приміщення, що підлягає і його слід робити замкнутим. Всі електричні прилади з’єднуються із загальним контуром заземлення. Опалювальне обладнання і металеві системи не можуть бути включені в контур. Також не забудьте помістити її пристрій захисного відключення (УЗО), воно відстежує витік струму з усього ланцюга і відключає напругу.
Монтуючи нову проводку, користуйтеся сучасним обладнанням: пружинно-затискними пристроями, пластиковими соединителями, кросовими гніздами, мульти-штекерной системою, пластиковими пластинами-закрепами. Сполучні клеми для розеток і освітлювальних приладів бувають:
- рядовими роз’єднувальними
- індикаторними діодними
- захисними
- монтажно-ярусними
- прохідними
- инициаторного
- акторнимі
У деяких випадках проводка закладається в кабель-канали або труби. Для цього використовують гнучку ізоляційну гофровану трубку, яка має еластичність протягом всього свого довжини, широким вибором перетину, водонепроникністю.
Ви можете придбати плінтус для електротехніки, в який монтуються проводи. Він містить перехідні коробки та компенсатори
Електропроводка прокладається по плану, який повинен відповідати правилам безпеки і бути зручним.
Багато з описаних робіт по поліпшенню кухонної сантехнічної системи і електропроводки можна виконати самостійно, але деякі краще довірити професіоналам, щоб не завдати шкоди власному будинку і не купувати дорогу техніку. Вибирайте сучасні матеріали для монтажних робіт як вітчизняних, так і зарубіжних виробників, адже сьогоднішнє обладнання служить набагато довше і новий ремонт вам не знадобиться кілька десятиліть.