Інструкція – як покласти плитку у ванній

Важлива складова будь-якого ремонту – це бажання змін. Щоб покласти плитку у ванній, не потрібно спеціально вчитися десь цієї майстерності. Досить любити свій будинок і відповідально виконувати всі дії. Ну, а брак знань і досвіду легко замінять запал і старанність. До того ж зараз є безліч спецжураналов, книг, відеоматеріалів і телепередач, присвячених цій проблемі. Точніше, це не проблема, а завдання. А завдань нездійсненних просто не існує. Тому дістаємо записні книжки, блокноти і записуємо покрокову інструкцію, як покласти плитку у ванній.

Інструментарій

Вам знадобляться наступні інструменти і матеріали:

  • лінійка, рулетка;
  • гідроуровень;
  • високою частотою електродриль для змішування суміші;
  • затирка для швів;
  • розпірки;
  • плитковий клей;
  • гідроізолятор;
  • шпатель (плоский і з гострими зубцями);
  • валик;
  • шпаклівка;
  • поролонова губка.

Кладка плитки у ванній, порядок і правила.

Підготувавши потрібні предмети, можемо приступати безпосередньо до ремонтних робіт. (Відео). Насамперед потрібно підготувати поверхню. Вона повинна бути рівною, гладкою і чистою. Беремо в руки рівень, прикладаємо його до перегородок і перевіряємо, під яким градусом знаходяться стіни. Можливо, в приміщенні є якісь тріщини і щілини, їх потрібно ліквідувати.

Перед тим, як шпаклювати кімнату, її потрібно обробити гідроізолятором. Це може бути, наприклад, каучукобітумная емульсія, бітумно-полімерна мастика і ін. Не забудьте про ґрунтовку. Заздалегідь приготовлений склад грунтовки наноситься по всьому периметру приміщення, потім вже обробляємо гідроізолюючої мастилом. Потрібно це для того, щоб уберегти в подальшому кімнату від надлишку вологи. Крім того, ми забезпечимо приміщення від освіти шкідливої ​​цвілі. Та й покриття буде служити набагато довше, якщо якісно виконати підготовчі роботи.

Коли цей шар підсохне, можна сміливо переходити до шпаклівки. Акуратно шпателем нанесіть речовина і розосередьтеся його по стінах. Коли промазка висохне, візьміть наждачний папір і гарненько ошкурьте покриття. Це дуже запилене заняття. Тому попередньо закрийте підлогу непотрібним шматком тканини або клейонкою. Також потурбуйтеся і про своє здоров’я. Обов’язково одягніть респіратор або захисну маску для обличчя. Вони захистять ваші дихальні шляхи від рясного попадання дрібного сміття і пилу.

Приблизний час паузи між шпатлюванням і укладенням кахельної облицювання – тиждень (мінімум) або місяць. Перед тим, як покласти плитку у ванній, встановіть всі необхідні декоративні пристосування. Змонтуйте дзеркало, прикріпіть полки і сушилку, щоб потім вже не «турбувати» обшивку.

Техніка кладки кахлю

Коли підготовчий етап завершено, слід попередньо викласти плитковий малюнок на підлозі. Таким чином, ми візуально уявімо, як буде виглядати облицювання на стінах. Більшість майстрів радять починати кладку плитки у ванній саме зверху. Так як зазвичай, заходячи в кімнату, а на очі кидається стелю. Якщо починати викладку знизу, швидше за все нам не уникнути «резанкі» вгорі. Це не красиво. Та й візуально приємніше дивитися на цілісну облицювання. Під час облицювання кахельною покриттям не забувайте експлуатувати рівень. Перевіряйте, чи рівно проводиться укладання, адже, поки не висох розчин, можна трохи змінити розташування плиткового полотна. Також іноді, під час відпочинку, відходите і вже здалеку спостерігайте за процесом. Фактично, саме тоді ви зможете помітити якісь недоліки і вади, так би мовити, «погляд з боку».

Підбираючи розмір кахлю, враховуйте ширину стіни. Якщо довжина стінний перегородки буде кратною ширині плиткової одиниці – підрізання плитки минуемо.

Інструкція - як покласти плитку у ванній

Звичайно, це в ідеалі. В іншому випадку можна використовувати такі типи обробки.

варіанти облицювання

Вибираємо кут, який, на вашу думку, є головним. З нього і починаємо поступово викладати пластини – «по колу». Дійшовши до угла- «невидимки», тобто такого, який абсолютно непомітний за планом кімнати, можна, не боячись, використовувати підрізати плитку. Така техніка укладання кахлю можлива за умови, що кількість різаною і цілої плитки співвідноситься один до одного.

Інструкція - як покласти плитку у ванній

Якщо підрізування менше, краще застосувати другий спосіб кладки плитки у ванній. Суть його зводиться до того, що визначивши центральну ость стінний перегородки, викладку кахлю виробляємо за схемою: центральна частина поверхні – цільні пластини, а по кутах – «резанка». Таким чином, досягається ефект дзеркального відображення, в чому теж є своя краса.

Інструкція - як покласти плитку у ванній

У будівельних справ умільців є ще одне неписане правило – починати кладку плитки у ванній потрібно або від краю ванни, або від підлогового покриття. Вибираючи перший варіант, вам знадобиться дерев’яна рейка. Її кріпимо на рівні ванни строго по верхньому рубежу вздовж периметра всієї стіни. Вона послужить своєрідним підставою для обробки.

Інструкція - як покласти плитку у ванній

Коли висохне розчин, планка легко демонтується. Після цього проробляємо наступну операцію: проводимо відлік плиткового матеріалу вниз і фіксуємо рейку перед наступними рядами. Для більшої точності використовуйте олівець або маркер. Проведіть обережно рівні вертикальні лінії і не відхилятися від заданого напрямку ні на міліметр.

Інструкція - як покласти плитку у ванній

Якщо ви вирішили викладати обшивку від статі, планку прибиваємо так, щоб верхній край суцільної плитки припав на верхній рівень ванній. Це дуже відповідально, тому заздалегідь вимірюйте відстань від підлоги до ванною, а також довжину пластин. Тут дуже важливо все ретельно розрахувати, інакше можливі помилки. Прибравши брусок, що залишився простір заповніть подрезкой.

Стіна, в якій знаходиться дверний проріз, обкладається останньої. Досвідчені облицовщики починають виконання робіт з кута, протилежного головному, а потім плавно переходять до обкладанні безпосередньо поверхні біля дверей. Не забувайте застосовувати розпірки – дистанційні хрестики, які допомагають фіксувати пластини на однаковій дистанції один від одного. Після того, як висохне клейкі речовини, вони легко виймаються.

Візьміть собі на замітку: клейові склади дуже швидко висихають. Тому не беріть в витрата велика його кількість, краще проробляти дії крок за кроком, метр за метром. Тоді і кахель добре покластися, і клей буде відмінно приставати, і ви залишитеся задоволені якістю здійсненного праці.

нанесення затірки

Коли закінчиться мінімальний термін – добу, можна приступати до закладення швів. У будівельних магазинах величезний вибір різного типу, колірної гами затірки (Відео). На будь-який смак! Визначившись з фугою, ознайомтеся обов’язково з інструкцією по її застосуванню. Насамперед очистіть шви від клейової речовини, після чого акуратно невеликим гумовим шпателем наносимо тонким шаром затірку. А тут вже вибір за вами. За одні методикам краще ліквідувати залишки фуги у вологому вигляді за допомогою поролоновою губки. За іншими будівельним традиціям потрібно дочекатися, коли затирає розчин висохне і тільки тоді переходити до усунення зайвого речовини. Існує і третій варіант – надлишок затірки прибираємо теплим мильним розчином і м’якою ганчіркою.

Крім швів потрібно заповнити стики поверхонь стіни і ванною, стіни і дверного отвору. Сюди відмінно підійде силіконовий санітарний герметик. Краще вибрати варіацію з різними антисептичними добавками проти утворення грибка. Наносити склад можна спеціальним шприцом (пістолетом), який легко знайти в строймагазіне.

Особливості та нанесення клеїть речовини

Сьогодні існують різні клейові склади. Зручніше купувати порошкоподібний клей. Принцип «просто додай води» дозволяє самостійно регулювати концентрацію клейової речовини. Ціна і якість клею безпосередньо залежать від того, в якому співвідношенні знаходяться цемент (як основна складова) і власне клей.

Існують три етапи застигання: перший – припиняється рух з’єднання (в цей момент можна виправляти деякі недоліки при укладанні), передексплуатація і повне фіксування, яка настає через кілька днів після закінчення ремонту.

Доцільніше купувати склад, який тривалий час не втрачає своїх клеять здібностей. Він трохи дорожче, але для монтування облицювання власними руками такий тип клею набагато простіше в експлуатації. Вдалого вам ремонту!