Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Ремонт балкона, фото-приклади продемонструють весь процес поетапно, пов’язаний з безліччю технологічних особливостей. І якщо в нових будинках досить утеплити, зробити гідроізоляцію, засклити і обробити приміщення всередині, то в старому фонді, найчастіше, балкони в аварійному стані і становлять небезпеку не тільки для власників, але і для перехожих, тому потрібен капітальний ремонт.

Щоб уникнути випадання шматків бетону або обвалу конструкції доводиться підсилювати, зміцнювати, виправляти крен, закладати щілини або відновлювати плиту заново. Далі наведемо детальну інструкцію, як провести обстеження, розповімо за чий рахунок робиться експертиза і відновлювальні роботи, і докладно розберемо питання, як відремонтувати балкон своїми руками.

Посилення парапету і плити при ремонті балкона Посилення парапету і плити при ремонті балкона Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Хто повинен робити ремонт

Балконна плита – загальнобудинкові майно, за її стан несе відповідальність керуюча компанія. Все що знаходиться всередині балкона – власність власників квартири, тому тягар відповідальності за ремонт і утримання цих корисних площ лежить на ваших плечах.

Аварійний балкон, що робити?

Якщо ви помітили:

 • що нахилився балкон, а нормальний ухил для забезпечення природного відтоку опадів 3% від зовнішньої стіни до внутрішньої;
 • в стику між плитою і несучою стіною з’явилися щілини;
 • від плити відвалюються шматки бетону або оголилася арматура;
 • проіржавів парапет і хитається.

Слід терміново написати заяву в ЖКГ з вимогою про ремонт, в якому детально відобразити всі проблеми. Якщо ви цього не зробите, то вся відповідальність за нещасні випадки лежатиме на вас. Реакція на вашу рекламацію повинна послідувати протягом 4 тижнів: створюється комісія, робиться експертиза балкона, і складається акт про аварійний стан плити.

Після обстеження видається висновок, в результаті якого вам просто заборонять користуватися цією конструкцією. Хоча всі витрати по ремонту плити повинні лежати на керуючої компанії, вони письмово сповістять вас про відсутність коштів на ці цілі, і ви просто втратите частину своєї корисної площі. Тому, ремонт доведеться робити своїми силами і за свій рахунок. Щоб повернути собі витрачені кошти, потрібно збирати всі чеки, і вимагати відшкодування витрат через суд.

Увага: Якщо після письмового заборони ви будете продовжувати користуватися аварійним балконом, то і в цьому випадку за нещасні випадки саме ви будете нести відповідальність. Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Ремонт балкона, фото плити до реконструкції

З чого почати ремонт балкона

Якщо прийнято рішення робити ремонт балкона своїми руками, перш за все потрібно проект, який може виконати тільки проектна організація, що має дозвіл на ці види робіт. Фахівці виїжджають на місце, оцінюють стан прибудови, на підставі чого визначаються необхідні заходи по відновленню плити, складається кошторис. Тут важливо зазначити, що роботи, пов’язані з реконструкцією балкона, краще вести через договір з фахівцями. Тільки в цьому випадку ви делегіруете всю відповідальність на них, навіть якщо в процесі ремонту щось відвалиться і впаде вниз, завдавши збитків майну та здоров’ю.

Звичайно, залучення професіоналів до ремонту тягне за собою значні витрати, тому багато хто відмовляється від послуг і самостійно відновлюють плиту. І далі детально розберемо, як зробити ремонт балкона своїми руками, поетапно:

 • відновити плиту;
 • посилити конструкцію;
 • закласти щілини;
 • герметизувати стики;
 • закріпити парапет.

Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Ремонт балкона в панельному будинку за допомогою посилення консолі залізобетонної балкою

Як правильно підготувати балконну плиту до капітального ремонту

Перед тим як зробити ремонт на балконі, слід розчистити територію, винести сміття. Потім звичайним молотком, з ручкою близько півметра, починаємо стукати по бетону, удари повинні бути середньої сили. Такі маніпуляції дозволять видалити весь слабкий розчин. Прислухайтеся до звуку ударів, він повинен бути глухий, якщо з’явився гул, значить, всередині порожнечі, в цьому місці розбиваємо бетон, щоб згодом усунути дефект.

Коли вся поверхня плити зачищена, обстежуємо щілини за допомогою звичайної металевої лінійки. Засовує її в стик, якщо вона вперлася, то щілину поверхнева, і не представляє небезпеки. А якщо ж після посиленого натискання вона прослизає глибше, то можливий розлом, тому доведеться не тільки ремонтувати, а й зміцнювати плиту.

Порада: Щоб зробити капітальний ремонт усіх елементів балкона, рекомендується домовиться з сусідами зверху і знизу, так як конструкції мають загальні елементи, і ремонтувати їх краще спільно. Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Ремонт лоджій і балконів, фото як збільшити корисну площу при відновленні плити

Як зміцнити балконну плиту

Якщо після обстеження ви переконалися, що плита не має значних пошкоджень, досить ошпарити її периметр металевими куточками, а сполучення із стіною зміцнити анкерами.

Як зробити ремонт, якщо плита похилилась

У разі нахилу плити більш ніж на 3О, і швидше за все на стику стіна / плита з’явилася тріщина, потрібне посилення балконів:

 • Установка опор, можлива якщо балкон розташований на нижніх поверхах. Під балконом заливається бетонна площадка або стовпчастий фундамент. На нього встановлюються металеві стовпи діаметром 100-150 мм, по верхніх оголовків робиться кругова обв’язка куточком, ця конструкція і буде підтримувати плиту.
 • Якщо потрібний ремонт балкона на верхніх поверхах, доведеться монтувати верхні або нижні кронштейни або менсоли.
 • Верхнє посилення являє собою тяж з металевого троса діаметром 20-24 мм, який кріпиться за допомогою довгих анкерів з боків балкона. Один кінець закріплюється на зовнішній стороні плити, а інший на стіні на висоті 900-1200 мм від статі. Стик плита / стіна додатково стягується металевим куточком.
 • Нижні зміцнюють менсоли краще, але вони заходять на територію сусідів, тому щоб встановити кріплення, потрібно отримати їх згоду. З металевого профілю варяться прямокутні куточки, які закріплюються довгими анкерами в стіну.

Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Способи, як відремонтувати балконну плиту

Як відремонтувати балкон, якщо частина плити втрачена або вона зруйнована повністю

Якщо потрібно відновити втрачену плиту або в разі розширення площі балкона, найкращим виходом стане впровадження в тіло стіни швелерів, які і стануть основою прибудови. Для цих робіт необхідно залучати фахівців, так як порушується цілісність несучої конструкції. У стіні робиться 2-4 глибоких отвори, в них вставляється швелер або арматура високої міцності, потім бетонується, а зверху, як правило, наварюєш сталевий лист, який і є основою і одночасно опалубкою для заливки нової бетонної плити.

Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Як зробити новий армирующий каркас, щоб відремонтувати балкон

Технологія ремонту балкона, якщо в плиті оголилася арматура

Руйнування бетонної плити неминуче пов’язане з оголенням армирующего каркаса. Після того як поверхня очищена, всі ознаки іржі видаляються жорсткою щіткою, можна додатково обробити оцтом. Після чого прути обробляються антикорозійною ґрунтовкою і заливаються бетоном.

Якщо ж частина прутів втрачена, особливо слід звернути увагу на міцність арматури на стику стіна / плита, то металевий каркас доведеться доварювати. Для ремонту зніміть перфоратором шар бетону до арматури, обріжте всі пошкоджені іржею металеві деталі. У стіні видовбати кілька отворів. Потім в них вставте нові прути, забетонують і приварити до залишків каркаса. Далі зверху робиться бетонна стяжка, а для міцності можна додатково прокласти армуючої сітки.

Щоб сховати арматуру по краях плити, периметр рекомендується ошпарити куточком, зробити опалубку і залити конструкцію бетоном.

Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Підготовка плити під стяжку

Як закрити щілини на балконі

Щілина між плитою і стіною краще закладати комплексно, спільно з сусідами знизу. А якщо ремонт балкона в хрущовці, то дах вашого балкона – це пів сусідів зверху, тому в даному випадку доведеться задіяти і їх, так ви зможете не тільки відреставрувати власний балкон, а й уникнути протікання при опадах.

Стик добре зачищається і розшивається V-подібною формою, промащується рідким бітумом, на який наклеюється стрічка з скловолокна або руберойду, з заходом на плиту і стіну по 100 мм. Латка знову промащується бітумом, зверху укладається металевий куточок або складена кутом оцинкована смуга, який для міцності прісверліваем на анкера. Далі можна робити загальну гідроізоляцію плити і подальший ремонт.

Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Ремонт балкона, фото-приклад як правильно закласти щілини, щоб забезпечити конструкції герметичність

Ремонт парапету

Якщо парапет ветхий, а особливо перед склінням балкона, його необхідно посилити. Як правило, це робиться за допомогою рівностороннього металевого куточка:

 • ошпарити по периметру плиту;
 • закріпити до нижньої обв’язки кілька вертикальних стійок – обов’язково 2 з боків закріпити анкерами до стіни, і 2 на зовнішніх кутах плити;
 • ошпарити зверху вертикальні стійки перилами з куточка.

Посилення парапету і плити при ремонті балкона

Ремонт балкона, варіант реконструкції парапету з наступним винесенням скління

Для розширення балкона стійки навариваются не вертикально, а під нахилом. Під скління верхні перила рекомендується робити шириною 100 і більше мм. Знизу представлена ​​інструкція, як зробити ремонт балкона, відео допоможе розібратися в технології посилення парапету.

Як упорядкувати балкон своїми руками

Щоб перетворити відкритий балкон в корисні і упорядковані метри, після реставрації плити слід зовні зашити парапет профнастилом або сайдингом, і повісити захисні штори.

Якщо планується закритий і теплий балкон, після скління прибудова утеплюється всередині кам’яної ватою або полістирольними плитами. Щоб зробити косметичний ремонт, досить теплоізоляційний шар закрити пароізоляційній мембраною, зробити обрешітку, при необхідності провести світло, і потім обшити приміщення всередині вагонкою або вологостійкою фанерою для подальшої фінішної обробки.

Посилення парапету і плити при ремонті балкона

На фото приклад внутрішнього утеплення балкона

Найцікавіші ідеї для дизайну і сучасного ремонту дивіться у фотогалереї до статті, там представлені фото балкона після ремонту, який цілком можна виконати своїми руками.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*