Початковим і найголовнішим етапом при ремонтних роботах в убиральні кімнаті є створення нової розводки каналів гарячого і холодного водопостачання. Установка труб у ванній це дуже важливий процес, тому краще надати його досвідченому сантехніку, так як від цього залежить повне водопостачання вашого будинку або квартири.
В першу чергу, ознайомимося з правилами та вимогами до роботи:
- Найголовніше – надійність. Необхідно заздалегідь застрахуватися від протікання, і в разі необхідності забезпечити швидке відключення води.
- Встановлена система повинна функціонувати без збоїв.
- Після ремонту все повинно бути максимально приховано від очей, не повинно залишатися непотрібних виступів, інакше це буде створювати негарний естетичний вигляд.
Розводка труб у ванній, в першу чергу, починається з кріплення головного вентиля. Так як стан води далеко не дуже якісне, потрібно відразу поставити фільтр грубої очистки. У водопроводах з сильним напором, монтують редуктор тиску.
Після встановлюємо колектор, в якому може бути від двох до чотирьох виходів, які при необхідності можна об’єднувати. Для регулювання подачі води до кожного приладу, бажано щоб на колекторі були запірні вентилі.
На початку ремонту необхідно визначитися, де і яку сантехніку ви будете мати у своєму розпорядженні, адже від цього залежить розташування і установка водопостачання, стічних каналів і подальше розташування сантехніки.
Ознайомтеся з рекомендаціями по установці:
- Створіть план розташування майбутньої техніки.
- Зробіть точні мірки сантехніки і місця їх розташування.
- Порадьтеся з досвідченим майстром з приводу сантехніки і використовуваних матеріалів.
- Використовуйте тільки якісну продукцію – адже це ваша безпека.
Розводка труб у ванній є початковим етапом при монтажі сантехніки. При цьому ви повинні використовувати стандартну схему її розташування в звичайній квартирі. Якщо ж ви робите розводку в приватному будинку, де досить розгалужена система, краще попросити сантехніка.
Найпоширенішим типом розводки труб у ванній є колекторна. Цей варіант найдорожчий, але вона цілком окупить себе зручністю при експлуатації і обслуговуванні.
Це найнадійніша і практична схема, яка мінімізує перепади тиску, а також ідеально підійде при прихованій прокладці. Оскільки до кожного споживача підходять окремі канали водопостачання, через відсутність з’єднання часто відбуваються протікання.
Тому розводка труб у ванній за допомогою колекторів є більш практичним варіантом, так як вони мають на кожному відводі запірну арматуру, яка регулюється вентилями з двома робочими положеннями.
Наступний етап після розведення – вибір матеріалів. Це дуже важливий етап, так як від того, яке їх якість ви оберете, залежить час їх служби.
Для монтажу труб у ванній використовують сталеві пластикові та поліпропіленові матеріали. Залежно від покриття, сталеві поділяють на оцинковані і звичайні.
Перевагами експлуатації металевих конструкцій буде висока міцність і жорсткість конструкції, тривалий термін у використанні. Хоча і в металевій конструкції є недоліки, такі як поява іржі при тривалій експлуатації і необхідність ретельної герметизації швів.
При їх установці використовуються розвідні і газові ключі, зварювання, при з’єднанні – муфти, трійники, згони.
Пластикові вважаються найпопулярнішими, так як вони складаються з декількох шарів – внутрішнього шару і дуже тонкого металевого, який з обох сторін покритий пластиком. У них дуже високий ступінь гнучкості, що дуже зручно при кріпленні і експлуатації.
Також пластикові труби у ванній дуже легко розрізати спеціальними ножицями, що також спрощує роботу над ними. Перевагою пластикових труб у ванній є відсутність іржі і зручне кріплення до стін за допомогою спеціальних кліпс.
Природно є і недоліки, до яких відноситься висока вартість фітингів, а також боязнь до ударів, необхідність кілька разів на рік проводити перевірку.
Самим ідеальним матеріалом для заміни труб у ванній кімнаті в наш час вважаються поліпропіленові матеріали. Їх конструкція не відрізняється від пластика, просто замість нього у них пропілен. Вони призначені як для холодної, так і для гарячої води.
Для з’єднання поліпропіленових каналів вам знадобиться спеціальний паяльний апарат і ножиці. Вони мають низьку вартість, а також високий термін служби. Також ви можете розташовувати арматуру методом впаювання між конструкцією, без різьбових з’єднань.
Як паяти поліпропіленові труби
Установка труб у ванній кімнаті це дуже важливий процес, особливо коли ви збираєтеся ховати арматуру в стіни. Монтаж труб у ванній радимо довірити досвідченим майстрам, які несуть відповідальність за зроблену роботу і використовувані матеріали. На відміну від кустарів і ЖЕКівських працівників, вони використовують перевірене роками обладнання та інструмент. А також професійні сантехніки проходять спеціальну підготовку по роботі з новітньою технікою. Довіряйте свій ремонт хорошим рукам.
Монтаж труб у ванній включає в себе монтаж системи внутрішньої каналізації яка являє собою систему трубопроводів, відвідних стічні води. Для цього вам знадобляться розтрубні матеріали, сантехнічні прилади, а також з’єднувальні деталі.
Система водовідведення повинна встановлюватися за допомогою якісних матеріалів, що забезпечить вам тривалий термін експлуатації. Для установки каналізаційних систем використовують керамічні, залізобетонні, сталеві, поліетиленові і вініпластовие трубні матеріали.
Для того щоб неприємні запахи не проникали з каналізаційних систем в квартиру, потрібно відразу виконувати всі правила установки, а також оснастити каналізаційну систему вентиляцією. Якщо ви відразу якісно виконаєте монтажні роботи, в першу чергу, гарантуєте собі комфортні умови для проживання.
Існує два способи заміни труб у ванній кімнаті:
- Відкритий спосіб укладання дуже простий, але підходить не всім. Їх намагаються ховати ближче до підлоги або стін, щоб вони не впадали в очі, але все одно вони залишаються на увазі.
- Прихований спосіб природно популярнішим, так як після штукатурки нерівності і арматура зникнуть з поля зору. Складність цього методу прокладки полягає в тому, що він складний у виконанні. Треба враховувати, що не можна руйнувати несучі стіни, а з’єднання матеріалів потрібно виконувати тільки в доступних місцях. При цьому на труби, які будуть приховувати, надягають гофрорукав, який буде захищати матеріали від зовнішніх пошкоджень, і буде компенсувати температурне розширення гарячого трубопроводу.
Коли ж справа доходить установці техніки, багато губляться, що саме треба встановлювати в першу чергу. У малогабаритній кімнаті майстра рекомендують першої підключати ванну, так як вона займає найбільшу площу, тому що встановлені раковина або унітаз можуть заважати, після монтується змішувач.
Якщо кімната дуже маленька, то можна раковину розмістити поруч і зробити загальний кран, це додасть більше вільного простору і зменшить клопоти. Якщо ж кімната велика, можна зробити окремий кран.
При виборі сантехніки, приділіть увагу матеріалу, з якого вона виготовлена. Щоб уникнути щорічної заміни кранів і змішувачів, придбайте їх дорожче, для вашої ж майбутньої економії. Також подбайте про правильне підключенні всіх каналів.
Потрібно обов’язково перевірити всі з’єднання і їх герметичність, вони повинні бути надійно закріпленими, інакше незабаром можуть з’явитися неприємності з протіканням води. Довіряти установку нову сантехніку бажано майстру, можливо навіть з професійної фірми, так як сучасна техніка коштує чималих коштів, а сусід навряд чи встановить вам її з гарантією.
А якщо ви повністю міняєте водопостачання, стічні канали, техніку, слід враховувати і вартість демонтажу. Не кожен сантехнік візьметься за ремонт від А до Я. Тому заради вашої безпеки і економії, найкраще наймати приватного майстра або фірму.
Не забувайте приділяти увагу кожній деталі, не втрачайте навіть дрібниць, адже варто постаратися тільки один раз, щоб натомість отримати масу задоволення і насолоди. Якщо ви поставитеся уважно до установки сантехніки, то вона прослужить вам багато років.