Виконання сантехнічних робіт під ключ

Сантехнічні роботи під ключ включають в себе величезний список справ, але є і такі, які робляться досить рідко, але без них нікуди, дізнатися про них побільше ви зможете в даній статті. Кожен пункт ремонтних сантехнічних робіт описаний «від А до Я», тому, не сумнівайтеся, ви дізнаєтеся абсолютно все.

прокладка каналізації

Виконання сантехнічних робіт під ключ

Каналізаційна труба діаметром 100 мм

Перш ніж прокладати каналізацію, потрібно хоча б приблизно розрахувати обсяг води, який ви будете використовувати щодня. Якщо обсяги будуть великими, то, можливо, доведеться прокладати кілька труб, щоб не перевантажувати каналізаційну систему будинку.

В середньому, для сім’ї з трьох-п’яти чоловік, досить прокласти одну каналізаційну трубу, діаметром 100мм. Але, якщо в будинку є кілька експлуатованих пральних машин, кілька ванних кімнат і душових, які можуть використовуватися одночасно, то краще за все прокласти дві-три труби такого ж діаметру.

Каналізація може бути індивідуальною – вигрібні ями і загальної – загальна система каналізації. Перша система рідко зустрічається в міських будинках, але дуже часто в селах і селах, тому зараз ми розглянемо обидва випадки.

  • перший випадок

Якщо ви прокладаєте каналізацію заново, тобто, у вас немає ні вигрібної ями, ні траншеї і т.д., то наступна інформація буде для вас дуже корисна. По-перше, потрібно викопати вигрібну яму, ніж вона буде більше, тим краще, стандартна місткість в середньому 2-3 тонни, але при бажанні, ви можете викопати яму великих розмірів.

Для того щоб ями служила вірою і правдою років так 20, вам потрібно обкласти її цеглою, тобто, зробити повноцінні стіни, підлогу, зверху буде стеля. Процес можна порівняти з будівництвом якогось невеликого приміщення, думаю, труднощів у вас з цим не виникне.

Найголовніше, не забудьте залишити кілька отворів під труби, найкраще викопати траншею ще до того, як будете обкладати яму. А після протягування труб, в тих місцях, де залишилися щілини або навіть дірки, потрібно все добре залити цементом. Закапувати труби потрібно обережно, злегка прітрамбовивая землю час від часу.

важливо: Якщо трамбувати землю з великою силою, то можна продавити трубу або навіть повністю її деформувати. Будьте акуратніше.

  • другий випадок

Якщо ви житель міської квартири, то заміна каналізації для вас не біда. Вам потрібно лише замінити труби в своїй квартирі, що не так вже й складно. Для раковини, ванною і душовою цілком буде досить 40-50мм труби, природно, для кожного з цих предметів окремої. Для туалету найкраще використовувати трубу діаметром 100мм, таку ж варто прокладати і на виході каналізаційної системи з квартири.

Якщо у вас великий будинок і вам потрібно встановлювати цілу систему каналізаційних труб, то варто запросити професіоналів, або керуватися таким правилом. Кожен окремий об’єкт системи повинен мати свою каналізаційну трубу, її розмір залежить від кількості споживаної води, чим більше обсяги, тим більше повинен бути діаметр труби. На виході каналізаційної системи з дому потрібно використовувати трубу досить великих розмірів, мінімум 100 мм діаметром.

важливо: Якщо труба буде маленькою, а обсяги використовуваної води великими, то вода постійно буде відкидатися в раковини, ванну і т.д. Все це буде також супроводжуватися неприємним запахом і, цілком може призвести до поривів каналізаційної системи.

Заміна внутрішньоквартирних трубопроводів холодної / гарячої води

Виконання сантехнічних робіт під ключ

заміна трубопроводу гарячої та холодної води у ванній

Ремонтні сантехнічні роботи найчастіше можуть знадобитися саме в будинку, а не за його межами. Випадки, коли проблеми з трубопроводом виникають за межами будинку (маються на увазі приватні будинки), поодинокі. Досить частої заміни піддається внутрішньоквартирний трубопровід, він найчастіше рветься, в ньому утворюються дірочки, тріщинки та інші дефекти.

Для повної заміни трубопроводу знадобитися зробити чіткий розрахунок, його ви можете проводити, керуючись такими даними:

  • Необхідна кількість труби (в метрах).
  • Необхідна кількість трійників (для підключення раковин і іншої сантехніки або для розгалуження).
  • Необхідна кількість фітингів.
  • Необхідна кількість сталевих шлангів (для підключення змішувачів, душових і т.д.)
  • Необхідна кількість кранів (для перекриття води, у випадках аварій або проведення ремонтних робіт).
  • Необхідна кількість куточків (якщо потрібно змінювати напрямок труби).
  • Необхідна кількість перехідників (якщо діаметр труби буде змінюватися, наприклад, основна труба 20 мм, а на раковині буде використовуватися 15 мм).
  • Необхідна кількість фум-стрічки (для попередження патьоків і більшої міцності труби, служить в якості додаткової прокладки).

Звичайно, весь процес прокладки трубопроводу описати неможливо, оскільки це досить велика кількість інформації, але, зате, цілком можливо дати слушну пораду. Якщо ви збираєтеся повністю замінити трубопровід в будинку і не вмієте цього робити, то краще за все вам запросити хороших монтажників або людей, які розуміють в цьому. Для порівняння, досвідчені монтажники за повну установку водопроводу, включаючи демонтаж старого, просять за свою роботу 2000-3000 рублів. Факт в тому, що з їх послугами, трубопровід буде замінений за пару годин, ніж ви будете возитися з ним пару днів.

Установка водопровідних фільтрів

Виконання сантехнічних робіт під ключ

Установка фільтрів для води

У міській квартирі не обійтися без водопровідного фільтра, вода з крана наповнена різними домішками заліза, іноді сміттям, вапняним осадом. Для того щоб убезпечити свій організм від всіх цих шкідливих домішок, потрібно використовувати водопровідний фільтр. Виконання сантехнічних робіт такого типу варто довірити професіоналу, але цілком можна виконати і самостійно. Для роботи вам знадобитися кілька фільтрів (в ванну кімнату, на кухню, можливо в ванну або душову), ФУМ-стрічка, при необхідності, перехідники.

Потрібно перекрити воду, і почати монтаж з розрізу труби і установки фитинга, в тому місці, де збираєтеся встановлювати фільтр, в даному прикладі розглядається металопластикова труба. У фітінг встановлюється невеликий шматочок труби (іноді не потрібно), труба з’єднується з фільтром, щільно закручується, при кріпленні варто застосовувати фум-стрічку. Від фільтра пускають шланг, в раковині свердлять отвір під другий змішувач, зазвичай його встановлюють збоку, шланг, що відходить від фільтра, і змішувач, скручують між собою, після чого змішувач закріплюють на раковині. Воду можна відкривати, тепер у вашій квартирі функціонує водопровідний фільтр.
установка лічильників
Лічильники для води з’явилися відносно недавно, раніше ми все платили за тарифами ЖКГ, за нормами на людину, але з приходом лічильника все стало інакше, тепер ви платите тільки за те, що витратили, а не за те, скільки ви використовували плюс загально-будинкова недостача або заборгованість.

Для холодної та гарячої води потрібно використовувати окремі лічильники, по-перше, ви платите за гарячу і холодну воду окремо, по-друге, лічильник для холодної води прийде в непридатність, якщо через нього пропускати гарячу воду.

Врізати лічильники найкраще на вході водних комунікацій в квартиру, так ні в кого не виникне питання «А чи не крадете ви воду?». Варто також пам’ятати, що лічильники бувають різними не тільки за типом води (гаряча і холодна), але також вони відрізняються по входах і виходах для труб, є лічильники для металопластикових труб, є лічильники для поліпропіленових труб і так далі.
установка кронштейнів
Виробляючи виконання сантехнічних робіт, ви напевно вдамося до установки кронштейнів. Кронштейни можуть знадобитися для установки навісний раковини, навісного туалету, для укладання труб, які не повинні лежати на підлозі.

Закріпити кронштейни дуже просто, для цього можна використовувати дюбеля або втопити болти в стіні, після чого підмазати їх цементом. На цьому установка кронштейна буде завершена.

Установка полотенцесушителя

Виконання сантехнічних робіт під ключ

установка полотенцесушителя

Рушникосушки бувають декількох типів, деякі з них електричні та нагріваються за рахунок вбудованих в трубки стрижнів, деякі працюють за рахунок гарячої води, деякі використовують газ, в будь-якому випадку, типів багато, принцип роботи і установки практично один і той же.

Щоб встановити полотенцесушитель, потрібно просвердлити в стіні кілька отворів, під шурупи. Якщо у вашого полотенцесушителя не передбачені спеціальні отвори для кріплення на шурупи, то потрібно встановити в стіну кілька кронштейнів. Полотенцесушитель вішається на стіну, після чого його підключають або до гарячої води, або включають в мережу електроживлення, найкраще встановити для нього окрему розетку.

Установка сифона під мийку або умивальник, під ванну

Ремонтні сантехнічні роботи завжди передбачають певну складність, навіть установка сифона іноді може стати процесом тривалим і важким, але як такої, сам процес установки досить простий.

Якщо у вас є старі сифони, які ще встановлені під предметом ремонту, то їх треба демонтувати, для цього потрібно від’єднати верхню частину сифона від раковини або ванною, після чого злити з нього воду, відрізати від каналізаційної системи. Після того, як старий сифон був демонтований, трубу і раковину або ванну потрібно зачистити від старого герметика.

Новий сифон добре промазують герметиком, спочатку сифон монтується в раковину або ванну, а тільки після в зливну трубу. Всі входи і виходи потрібно добре промазати герметиком, вже через 10-15 хвилин, після висихання герметика, ванною можна починати користуватися.
Установка, заміна душового шланга
Трапляється і таке, що раптом душовою шланг дає тріщину і його потрібно замінити, як тут бути, адже це вимагає провести ремонтні сантехнічні роботи, насправді, заміна душового шланга справа проста, впоратися навіть дитина.

Починаємо з демонтажу старого шланга, для цього потрібно перекрити воду і відкрутити душовою шланг від розпилювача, те ж саме потрібно зробити і з місцем з’єднання шланга з водопровідною трубою. Якщо ж душовою шланг йде від змішувача, то потрібно повністю розібрати всі частини шланга, включаючи засувку в змішувачі. Далі береться новий шланг, по обох кінцях намотують фум-стрічку і скручують з розпилювачем і трубопроводом. Якщо ж шланг потрібно з’єднувати зі змішувачем, то спочатку потрібно почистити фільтруючі сіточки і тільки після цього збирати змішувач.

важливо: якщо у вас немає фум-стрічки, то можна використовувати герметик, але в будь-якому випадку варто пам’ятати, що обійтися і без того і без того не вийде, шланг знову почне протікати.

Список робіт, які описані тут, природно вмістив в себе не всі, до переліку сантехнічних робіт входить ще маса інших, але, ми, виходячи з деяких відомостей, вирішили, що проводити дані типи робіт ви можете досить часто. Вдалою роботи з сантехнікою!