Як зробити дах над ганком своїми руками

Якість нинішніх будівельних і покрівельних матеріалів таке, що мови про технічну сумісності їх один з одним вже не йде. Звичайно ж, у кожного є свої переваги, і при бажанні можна поєднувати навіть дерево з полікарбонатом або красивий кований каркас з профнастилом. Тут, як то кажуть, на смак і колір.

У цій статті ми обговоримо різні поєднання покрівельних матеріалів з деревом і металом. Так само ви дізнаєтеся, як побудувати навіс над ганком і правильно закріпити полікарбонат.

Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками

Види козирків для ґанків

Для будівництва каркаса козирків – навісів для ґанків використовуються частіше різні види штампованого або кованого металевого профілю. Трохи рідше – дерево. В якості покрівельного матеріалу для них йдуть, як правило, металочерепиця, полікарбонат, профнастил. Якість покрівлі в великій мірі відповідає за весь дизайн ганку з навісом, і фото в цій статті – тому підтвердження.

Дерево в будівництві навісів

Не дивлячись на те, що дерево програє металу за тривалістю експлуатації, багато хто все одно віддають перевагу саме йому. Дерев’яний навіс буде однаково добре поєднуватися з цеглою, оциліндрованої колоди і декоративною штукатуркою. Крім того, на дерев’яну основу легко монтуються всі види покрівельних матеріалів.

Як вище сказано – дерев’яна підстава козирка прослужить менше, ніж металеве. Власне, це і є головний його мінус. Звести проблеми експлуатації даху над ганком до мінімуму допоможе тільки правильний догляд за матеріалом. Тому, якщо ви вибрали дерево для навісу – будьте готові стежити за його станом, а також періодично оновлювати лакофарбове покриття. Козирок над ганком, фото якого ви бачите, виконаний з дерева з покриттям з металочерепиці.

Як зробити дах над ганком своїми руками

Навіси над ганком: фото моделі на дерев’яному каркасі

Дерев’яні козирки не використовуються без будь-якого покрівельного матеріалу, так як ніякої захисний склад не врятує від гниття місця, де, наприклад, затримується сніг і вода. Однак є можливість створити візуальний ефект «чистого» дерева: використання безбарвного полікарбонату на козирок над ганком. Фото дозволяє переконатися, при погляді знизу покрівельний матеріал зовсім непомітний.

Як зробити дах над ганком своїми руками

Напівкруглий козирок над ганком, з дерева

Профлист, або профнастил, як його ще називають, також використовується для монтажу на навіси над ганочками. Головна перевага цього матеріалу – він дуже еластичний, його легко зігнути за формою підстави. Найчастіше використовується в поєднанні з кованими або будь-якими іншими металевими підставами навісів. Матеріал досить не дорогий, купити його легко в будь-якому будівельному магазині.

Однак є у профнастилу одне негативне якість: під час дощу вода, що падає з даху будинку, буде досить голосно «барабанити» по поверхні козирка. Можливо, для когось це може стати проблемою. І ще один мінус матеріалу – його трохи простакуватий вигляд. Однак іноді можна зустріти ковані козирки над ганком – фото нижче – покриті саме профнастилом.

Важливо: у виборі кольору і характеру покрівельного матеріалу козирка спиратися найкраще на дизайн і колір даху самого будинку. Так оформлення ганку буде виглядати єдиним цілим з усім будовою. Те ж стосується і форми каркаса. Розмір же особливого значення не грає, головне, щоб козирок повністю закривав собою майданчик ганку. Як зробити дах над ганком своїми руками

Навіси над ганком. Фото з пристроєм покриття з профлиста

Металочерепиця в якості покриття для козирка над ганком використовується сьогодні досить активно. Матеріал легкий, не схильний до корозії, досить пластичний і не видає гучного шуму під впливом вітру або падаючої зверху води. Цінник на металочерепицю може змінюватися в залежності від матеріалу, що покриває метал, від цілком бюджетних варіантів до досить дорогих. До мінусів можна віднести велика витрата матеріалу, особливо якщо козирок має складну форму.

Важливо: якість шумоізоляції будь-якого покрівельного матеріалу в більшій мірі залежить від якості його монтажу на навіс. Дуже важливо дотримуватися необхідну кількість кріплень на певну площу і не нехтувати спеціальними вкладишами в призначених для цього місцях. Також необхідно дотримуватися правильного кута скатів навісу над ґанком, з металочерепиці або іншого матеріалу. Він повинен бути не менше 20 градусів. Як зробити дах над ганком своїми руками

Козирок над ганком, з металочерепиці

Полікарбонат – матеріал універсальний. Він може використовуватися в поєднанні з усіма типами каркасів, і козирки над ганком з полікарбонату завжди будуть мати відмінний зовнішній вигляд. Пластик не піддається корозії і гниття, легко монтується, а також він досить малошумний. Також варто відзначити і солідну стійкість полікарбонату до вітрових і снігових навантажень.

Відносна пластичність козирка з цього матеріалу зберігається навіть при морозах в 20-35 градусів, а нагрівання він витримує до +120 градусів. Важить такий козирок зовсім не багато, при товщині 10 мм – 1,1-1,5 кг на м2. Далі ви дізнаєтеся, як самостійно побудувати навіс над ганком своїми руками.

Як зробити дах над ганком своїми руками

Ганок приватного будинку, з навісом над вхідними дверима

Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками Як зробити дах над ганком своїми руками

Будуємо навіс над ганком своїми руками

Видів козирків з використанням полікарбонату може бути маса, на кованих, зварних конструкціях, а також на зібраних на гвинти. Кований каркас навісу ми тут розглядати не будемо, так як виготовлення його без наявності необхідних інструментів і знань не під силу простому обивателю. Його краще замовляти в майстернях і встановлювати вже готовий.

Подальші інструкції допоможуть вам побудувати козирок над ганком, своїми руками. Роботи краще вести з профільної труби 20х20 та 40х20 мм і металевого куточка 25х25 мм. Спосіб скріплення частин навісу – зварювання або гвинти – можна вибрати на свій розсуд. Якщо зварювання – то готуємо зварювальний апарат, якщо гвинти – то дриль зі свердлом по металу.

Підготовчі заходи

Перш за все, нам потрібно зробити креслення козирка, на якому виставляємо розміри, відзначаємо місця кріплень елементів каркасу. Також повинні бути зазначені точки входження саморізів, які будуть тримати покрівельний матеріал. Чим уважніше будуть складені креслення, тим менше проблем може виникнути в процесі складання.

Тепер за допомогою креслення підраховуємо потрібну кількість профілю і полікарбонату для навісу. Готуємо список витратних матеріалів: електроди для зварювання або гвинти, саморізи з Термошайба, торцевої і, якщо знадобиться, роз’ємний профіль для полікарбонату. Також нам знадобляться анкери, щоб закріпити навіс на стіні. Саморізи і гвинти купуємо з запасом в 5-10 штук, а при розрахунку кількості покрівельного матеріалу враховуємо необхідність схилу в 50 мм.

Збірка каркаса і монтаж його на стіну будинку

Нарізаємо профіль відповідно до креслення, рассверливаем отвори для скріплення деталей між собою і монтажу полікарбонату. Спочатку зварює або скручуємо боковини каркасу, а потім з’єднуємо їх паралельними планками. Як при складанні будь-якої конструкції з металу, окремі елементи спершу тільки наживляємо, а капітально кріпимо тільки після перевірки градусности кута.

Перед монтажем на стіну зібраний козирок необхідно пофарбувати, щоб уникнути іржавіння поверхонь в процесі експлуатації. Ми залишаємо конструкцію до висихання фарби. Далі, звіряючись з кресленням, розмічаємо на стіні будинку місця входження анкерів і рассверливаем їх перфоратором. Прикручуємо каркас на місце.

Як зробити дах над ганком своїми руками

Як зробити навіс над ганком: спочатку збираємо каркас

Монтаж полікарбонату на навіс

Після того, як козирок буде закріплений над ганком, можна приступати до укладання на нього полікарбонату. За допомогою болгарки або лобзика обрізаємо лист до необхідного розміру, розмічаємо і робимо отвори під саморізи з Термошайба. Укладаємо покрівельний матеріал на козирок, фіксуємо його.

Важливо: саморізи повинні входити в пластикові листи строго вертикально, так само потрібно забезпечити щільне прилягання Термошайби до поверхні до матеріалу. Недостатність прилягання призведе до потрапляння вологи всередину сот полікарбонату, і, як наслідок, утворення всередині конденсату. Однак не можна допускати і іншу крайність – перетягування самореза. Як зробити дах над ганком своїми руками

Як зробити козирок над ганком: після монтажу каркасу на стіну можна приступати до укладання покрівельного матеріалу

Тепер заключний етап будівництва навісу. Якщо лист полікарбонату у нас цілісний, то залишилося тільки встановити торцеві профілі. Монтуються вони на перфоленту, якій попередньо обклеюються торці. Якщо у вас кілька листів, то для з’єднання їх використовуємо роз’ємний профіль. Він складається з двох частин: монтажної рейки – бази і кришки. Спочатку кріпимо на каркас бази, потім укладаємо і фіксуємо полікарбонат, і вже після цього встановлюємо на місце кришки профілю. Навіс над ганком з металу і покрівлею з полікарбонату готовий.

Як зробити дах над ганком своїми руками

Завершення будівництва навісу над ґанком, з полікарбонату. Схема кріплення торцевого і роз’ємного профілів

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*