Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

Визнання в кімнатному квітникарстві домашні квіти фіалки отримали, завдяки доступній агротехніці вирощування і дивовижному різноманітності форм і забарвлень.

Типологічну різноманітність фіалок кімнатних

Складно запам’ятати всі назви видів квітів. Фіалка має дивовижне сортове різноманіття. широко поширена фіалка Вільямса, є холодостійких рослиною. У кімнатних умовах вона чудово проявила себе як ампельний квітка, вирощений в підвісних кашпо.

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

фіалка Віттрока являє собою багаторічна рослина з великими поодинокими квітками, що мають різні конфігурації зовнішніх країв пелюсток і щонайширший колірний спектр. За всю історію селекції створено багато гібридних сортів.

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

Квітка фіалка догляд в домашніх умовах

Наскільки прекрасні і різноманітні домашні квіти фіалки, фото демонструє повною мірою. наприклад, Хемаліс представляє групу компактних зимостійких рослин з насиченою забарвленням пелюсток, що привертають цінителів раннього цвітіння. Особливо гарні такі сорти:

Helios – золотисто-жовті бутони;

Mars – глибока синя забарвлення з темними плямами;

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видівNorth Pole – білосніжні квітки;

Himmels Onigin – ніжні блакитні пелюстки;

Jupiter – верхні пелюстки забарвлені в білий колір, а нижні мають пурпурно-фіолетового відтінку.

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

Фіалка Універсал F1 радує рясним цвітінням, компактна, представлена ​​10 сортами. Виділяється Rococo зі строкатими пелюстками, Flamenco з червоно-оранжевим кольором, Око тигра з колоритною пшеничного гамою.

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

фіалка Трімардо відноситься до швидко зростаючим кімнатним рослинам з рясним цвітінням. Найкрасивіші представники – ніжно блакитний Adonis, темно-червоний Cardinal, синьо-фіолетовий Lord Beaconsfield з білим вітрилом, чорний Mohrenk Onig.

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

Квітка фіалка догляд в домашніх умовах

Фіалка Швайцер Різен має великі виразні квітки. До найбільш цікавим сортам в цій групі ставляться темно-червоний Abendglut, синій Alpensee, фіолетовий Bergwacht, абрикосовий Orange Sonne, золотисто-жовтий Firnengold, білий Firnenschnee.

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

Якщо розглядати сучасні селекційні кімнатні квіти, фіалка представлена ​​кількома серіями. Серед них цінителі звертають пильну увагу на Crystal Bowl F1, Maxim F1, Joker F2, Weseler Fis, Giant Forerunner, F1 Springtime, Padparadja F2, Crown F1, Regal F1.

До старовинним серіям цих кімнатних рослин відносяться Quedinburger Riesen, Fancy F1, Fama F1, Chalom Supreme, Cats F1, Majestic Giants, F1 Magnum, Irish Molly.

фіалка Тарабарського пестролистная з’явилася, завдяки селекційному схрещування фіалки ейзанской і фіолетовою строкатою. Шанується в Японії, має кілька сортів: Dancing Geisha, Silver Samurai.

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

Агротехнічні особливості вирощування кімнатних фіалок

Колекціонування фіалок полегшується тією обставиною, що особливості догляду за ними практично ідентичні. Незважаючи на доступність агротехнічних прийомів, що дозволяють зрозуміти, як доглядати в домашніх умовах за фіалкою, виконувати їх необхідно в повному обсязі, щоб отримати в повній мірі насолоду від пишноти квітучої фіалки.

достатня освітлення відіграє ключову роль, так як при його дефіциті рослина виглядає слабким і млявим. Переважно розсіяне світло без наявності палючих прямих променів. Якщо кімната має південну орієнтацію, то слід вжити заходів щодо забезпечення затінення. Вологолюбні фіалкам до душі доведеться кухня. У зимовий сезон, щоб зберегти квітка фіалка, догляд в домашніх умовах повинен передбачити приміщення ламп поруч з домашньої оранжереєю для забезпечення додаткового підсвічування, створюючи 13-14 годинний світловий день.

Важливо для створення міцного, довго квітучого зеленого куточка з фіалок грамотно організувати режим поливу. Ця рослина досить сприйнятливе і примхливе, не переносить пересихання земляного кома, і не буде добре розвиватися в надмірно зволоженою грунті. Вода береться відстояна кімнатної температури. Перерви між поливами складають тиждень в осінньо-зимовий сезон і 3 – 4 дні – в літній. Досвідчені квітникарі орієнтуються на стан грунтової суміші. Вода обережно ллється безпосередньо на поверхню грунту, не допускаючи попадання крапель на листя або точки зростання квітів, щоб не викликати їх загнивання.

Можна наливати воду в піддон. Коли кому насититься вологою, потрібно обов’язково надлишки рідини вилити. Щоб забезпечити потрібну вологість навколишнього повітря, поруч з горщиками ставиться ємність з водою. Обприскувати фіалки не можна.

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

Квітка фіалка догляд в домашніх умовах

Грунт для якісного зростання фіалок потрібен не просто живильний, але і пухкий з легкої структурою. Судячи з відгуків деяких квітникарів, грунтова суміш, пропонована в магазинах, погано змочується водою. Можна знайти вихід, приготувавши склад з городньої землі з додаванням невеликої кількості піску. Дана суміш попередньо прогрівається в духовці, що дозволяє убезпечити від личинок і грибків. У горщику обов’язково облаштовується дренажна подушка (зручно використовувати керамзит).

підживлення входить в догляд за домашньою фіалкою, будучи одним з обов’язкових агротехнічних прийомів. Азотні добрива корисні молодим рослинам для розвитку стебел і листового покриву. В період формування бутонів обов’язково вносяться калійно-фосфорні комплекси. Протягом активного цвітіння дорослі рослини підгодовуються з періодичністю через два тижні комплексним добривом, набуваючи універсальні його різновиди чи спеціально адаптовані для фіалок. Поживний розчин, розведений по інструкції, обережно вливається на грунт або додається в воду для поливу, налиту в піддон.

Методики позбавлення від шкідників і хвороб

Боротьбу з негативними наслідками хвороб обов’язково включають в догляд в домашніх умовах за квіткою. Фіалка в разі надмірної вологості грунту може здобути освіту гнилі на підставі стебла, яка послаблює рослину. Слід пересадити його в нову грунтову суміш і відрегулювати режим поливу.

Світло-жовті розводи і плями на кроні можуть стати причиною розмноження сисних шкідників – оранжерейних трипсів. Дорослі комахи досягають довжини вузького тільця до 1,5 мм, мають бурий окрас. Личинки відрізняються жовтуватим відтінком. Для позбавлення використовується опудривание рослини піретрумом.

Фіалки кімнатні: догляд в домашніх умовах. Фото і назви видів

Якщо стрибають дрібні комахи ногохвостки (Подури) заселяють кімнатні квіти, фіалка може загинути через загнивання коренів, про що свідчать ці комахи. Коли комах небагато, то вони приносять користь, з’їдаючи гниють тканини. Великі популяції починають шкодити, добираючись до здорових коренів. Грунт обробляють піретрумом, подрібненої махоркою або розтертими цитрусовими корками.

Прийоми розмноження кімнатної фіалки

Передбачає догляд за домашньою фіалкою використання грамотних методик її розмноження. Переважним прийомом для збереження сортової чистоти є живцювання. В якості живця вибирається здоровий лист з черешком. Не рекомендується брати старі огрубілі листові пластини нижнього ряду, а також пожовклі або пошкоджені екземпляри.

Доцільно підбирати лист, що знаходиться в другому ряду, з міцним подовженим черешком. Перевага віддається більш світлому забарвленні листової пластини, якщо спостерігається різний відтінок кольору. Серед перістолістих фіалок критерієм відбору стає переважання зеленого кольору, що становить більше половини поверхні.

Розмножуючи домашні квіти фіалки, лист бажано відламувати біля основи так, щоб не залишити пеньок. Якщо довелося скористатися ножем, то місце зрізу підчищається, видаляючи решту. Цей захід дозволяє зберегти рослину від загнивання. Для перевезення держак поміщається в змочену текстильну серветку і укладається в пакет.

Є дві методики вкорінення живця.

традиційний і відомий спосіб приміщення зрізаного листа в воду має істотну перевагу, так як дозволяє контролювати перебіг передвиборних процесів, вносячи своєчасно необхідні корективи. Оптимальна довжина черешка складає приблизно чотири сантиметри. Такий показник дозволить при можливому загнивання підрізати його.

Ємність може бути з розряду звичайних пластикових склянок об’ємом в 100 мл. Вона наповнюється прохолодною, попередньо прокип’яченої водою. Нижній край держака зрізається під кутом, збільшуючи площу поперечного перерізу, і поміщається в посудину. Щоб не допустити викривлення, зверху кладеться гурток картону з отвором в центрі, в який і вставляється черешок. Він не повинен торкатися внутрішніх площин склянки.

Поміщається підготовлений резервуар в тепле місце з достатнім освітленням, захищеним від протягів. Для подальшого висаджування в землю довжина корінців повинна досягти приблизно одного сантиметра.

друга методика спрощує процес розмноження, так як держак відразу поміщається в грунтову суміш, що складається з дернової землі і торфу в рівних частках. Якщо в якості мікро розплідника береться пластиковий стакан ємністю в 150 мл, то на дні слід зробити невеликі отвори, потім насипати дренаж – невеликі камені, керамзит, шматочки пінопласту і підготовлений грунт. Зробивши поглиблення до двох сантиметрів, поміщається держак з невеликим нахилом і присипається, злегка утрамбувати, намагаючись не зламати ніжний черешок. Зверху стакан накривається скляною або пластиковою прозорою банкою.

Практично ці ж маніпуляції належить виконати з держаком, який пустив коріння в воді. Дітки починають з’являтися, через півтора місяця або пізніше. Після досягнення ними розміру в три сантиметри можна розсаджувати молоді домашні квіти фіалки в окремі ємності. Слід пам’ятати, що ряболисті молоді саджанці повинні встигнути покритися зеленим кольором більше однієї третини листової пластини. При наявності білих листочків материнський лист не видаляється.

Квітка фіалка догляд в домашніх умовах. Відео