Ви, напевно, чули, перебуваючи в своїй квартирі, сторонні шерехи, звуки? Начебто, на кухні щось впало, то по стінці хтось стукає. Це шумлять сусіди. Що ж робити? У ситуації, що склалася впоратися з проблемою допоможе звукоізоляція стін своїми руками.
Важливим завданням є добірка звукоустраняющіх матеріалів. Запам’ятайте, вони повинні бути якісними, екологічно чистими і вогнетривкими. Адже дотримання правил пожежної безпеки часом може зберегти життя. Обов’язково поцікавтеся у консультантів, з чого складається те чи інше ізоляційне полотно. Важливо, щоб була вказана країна-виробник, а також фірма. Ознайомтеся і з інструкцією із застосування.
Шпаклівка – помічник в звукоізоляції
Багато що залежить і від структури побудови будинку або квартири. Якщо ви мешкаєте в панельному будинку, процес виконання ізоляції не буде настільки громіздким і затяжним за часом. Особливість такого типу будівель – бетонні пори, невеликі щілини й відколи, які і виробляють несприятливий шум. Вихід – добротна штукатурка.
Очистивши поверхню від грязі, що накопичилася, пилу, жирових плям, приготуйте розчин. Після чого робимо невеликі насічки – це для того, щоб краще приставала замазка.
Деякі фахівці радять застосовувати армуючу масу і армуючої сітки, яку як би топиться в цю суміш. А потім вже, коли цей шар підсохне, можна наносити штукатурку. Краще, якщо вона буде багатошарова. У такому випадку і ізоляція буде набагато краще.
Простежте, щоб перед кожним наступним нанесенням нашарування, попереднє добре обсохло. Після фінального нанесення складу акуратно і ретельно ошкурьте простір. Таке покриття чудово захищає від нагромадження вібраційного фону і стане хорошою основою для подальших декоративних операцій.
Інший метод ізоляції
Легко і просто, а головне дешево можна позбутися зайвих звуків і шуму, обшив приміщення гіпсокартоном. Починаємо з підготовчого етапу і екзаменуючи стінні полотно. Всі дефектні місця потрібно ізолювати і усунути пошкодження (тріщини і зазори). Це нам просто необхідно, адже саме в ці щілини і проникає звукова хвиля, поширюючись по всьому периметру кімнат.
Далі монтуємо каркас під гіпсокартонну обшивку. У звичайному варіанті – це металеву основу. Але з огляду на особливості поставленого завдання – звукоізоляції стін своїми руками – для установки остова знадобляться дерев’яні бруски хвойних порід.
Дерево обов’язково просочіть антисептичним складом. Уникайте дешевих антисептиків ненадійних фірм, так як вони можуть виявитися токсичними і непридатними для вживання в житлових приміщеннях.
Орієнтовна товщина кожного бруска повинні складати 40 – 45 мм. Садимо їх на дюбель-цвяхи і самонарізні гвинти. Для ще більшої ізоляції каркас додатково можна покрити поролоном, після чого вже монтуємо гіпсокартонні панелі. Така конструкція добре усуває шуми і при цьому не захаращує простір.
Екологічні звукоізолятор
Пам’ятайте, що тільки волокниста і пориста матерія здатна найбільш швидко поглинути віброволни, погасити їх. Незрівнянно справляються зі звукоізоляцією скловата і лутрасил. У будівельні магазини цей матеріал поставляється в компактних рулонах. Він невибагливий в експлуатації, легко кріпиться і має безліч переваг.
Лутрасил добре відомий в сільськогосподарської промисловості. Їм покривають рослини для захисту від несприятливих кліматичних погодних умов. В останні роки все частіше його застосовують в стройсреде. Цей синтетичний матеріал, отриманий нетканим способом з поліпропіленового волокна, прекрасно зарекомендував себе. Крім того, це екологічно чистий продукт, стійкий до температурних «стрибків» і хімічним реакціям, відмінно перемагає термоокислювальне гниття.
Плити зі скловолокна набагато легше, ніж мінеральна вата, але по мірі поглинання звуку все ж пластини на мінеральній основі перевершують свого «родича». Важливою особливістю є агерметічность. Ця умова і потрібно враховувати при виборі матеріалів-ізоляторів. Скловолокно, як і лутрасил, відмінно поєднується з гіпсокартоном і його можна помістити в каркасні отвори. Саме повітряний прошарок створить максимальний ефект і тільки поліпшить результати звукоізоляції стін своїми руками.
Також зверніть увагу і на вібромастікі і звукоізолюючі мембрани. Зокрема вібропоглинаюча мастика підійде для трубопроводу. Вона запросто усуває шум і гігієнічна у використанні. У той же час, високощільна мембрана на полімерній основі легко, без зайвих зусиль клеїться до будь-якої поверхні, адже її покриття складає самоклеються полотно з високими властивостями адгезії (зчеплення, спайки).
М’яка і тонка структура дозволяє набагато ефективніше справлятися зі звукоізоляцією, не збільшуючи при цьому товщину захисного шару. До того ж, її специфіка полягає в тому, що вона вправно перенаправляє звукові коливання з однієї точки в іншу, локалізуючи їх і не даючи поширюватися.
звукоізоляційні плити
Ще один спосіб усунути шумові і звукові вібрації – монтування звукоізоляційних плит. У будівельних магазинах ви знайдете широкий вибір такого роду ізоляторів, та й популярність його теж з кожним днем зростає. Це пов’язано з рядом переважних деталей:
- легкість складу;
- малохлопотность в кріпленні;
- теплосберегаємості;
- стійкі до зміни температурного режиму, надлишку вологи;
- нескладна підгонка розміру, зручність нарізки.
Вони виробляються шляхом пресування і термообробки із застосуванням основної сировини: або деревної стружки, або кам’яної вати. Звичайно, такі панелі набагато дорожче, але і звукопоглинальні можливості набагато перевищують межі гіпсокартонних конструкцій. У такому випадку вибір за вами, але, як то кажуть, «банкет варта свічок».
Звукоізоляційні плити досить невеликої товщини, а, значить, їх монтування не вкраде безцінних сантиметрів житла. Крім того, маючи невеликий досвід в будівельній справі, установка панелей не забере багато часу і зусиль. Каркаса встановлювати не потрібно, достатньо підготувати самі стіни і за допомогою дюбелів зробити безпосередньо монтаж. Стики покриття легко ховаються шпаклівкою і ось поріг чутності зайвих звуків значно знизився.
Ще кілька порад – звукоізоляція стін своїми руками
Якщо в будинку розташовується професійне акустичне обладнання, краще поберегти нерви і вуха сусідів і для звукоізоляції вибрати щільні, багатошарові, масивні системи. А матеріали краще підбирати, орієнтуючись на шумо- і звукопоглинальні властивості. Також слід пам’ятати, що великий відсоток зовнішніх вібрацій надходить через вікно. Тому ретельно підбирати склопакети, ну, а стики з віконним прорізом обов’язково закрити рідку піну.
При монтуванні гіпсокартонних покриттів стіни подбайте про стінах і «укутайте» їх мінеральною ватою або іншим пористим ізолюючим речовиною. Пам’ятайте, що кожна пластина повинна щільно прилягати до основи і до іншої пластині. Багато звукоплоглощающіе матеріали мають функції теплозбереження, але не варто плутати їх з утеплювачами. Ви, звичайно, можете впоратися з усім самі, але краще запросіть в будинок професіонала-акустика, який діагностує приміщення і підбере найкращий спосіб ізоляції. хай щастить!