Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Балкон – це не просто маленьке мало функціональний простір, це шанс роздобути додаткові корисні метри для розширення житла за рахунок приєднання балкона до кімнати. Можливість збільшити квартиру шляхом поєднання балкона дозволяє максимально ефективно використовувати кожен сантиметр площі.

У статті розглянемо найбільш популярне об’єднання балкона з кімнатою, фото-ідеї підкажуть, як правильно організувати простір і раціонально підійти до питань суміщення. А так же поговоримо про юридичну частини питання об’єднання, як правильно знести балконний блок, які матеріали використовувати на приєднаному балконі, розберемо особливості поєднання балкона з кухнею, спальнею, вітальнею. Торкнемося всіх етапів об’єднання, починаючи від нюансів перепланування під різну специфіку приміщень, закінчуючи дизайном і облаштуванням об’єднаного балкона.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Документи для законного об’єднання балкона з кімнатою

Приєднання балкона до кімнати дозволяє розширити житлові метри, за рахунок збільшення площі скління в квартиру надходить більше світла, з’являється простір і можливість зонування простору. Але поряд з безумовними перевагами такого перепланування, іноді краще переробити балкон під окреме приміщення, облаштувавши спальню або кабінет.

Технології приєднання і переробки балконів постійно вдосконалюються, тому збільшення кімнати за рахунок балкона не має явних перешкод, потрібно тільки бажання об’єднати площі, фінанси і ваше вміння тримати інструменти в руках. Але перш ніж приступити до практичної реалізації суміщення балкона, необхідно зібрати пакет дозвільних документів на переробку, так як об’єднання – це перепланування, яка повинна відбуватися в порядку, регламентованому законом. Перепланування балкона в кімнату зажадає пройти ряд інстанцій, і зібрати цілий пакет документів на об’єднання:

  • Заява на суміщення балкона.
  • Правовстановлюючі документи: свідоцтво про власність або ордер.
  • Письмова згода на суміщення балкона від дієздатних громадян, які проживають та прописані в квартирі.
  • Письмова згода від сусідів, з якими балкони розташовані на загальній плиті.
  • Якщо житло належить муніципалітету, то для об’єднання балкона з квартирою потрібно резолюція головного інженера і начальника Деза.
  • Дозвіл на об’єднання від органів архітектури та містобудування.
  • Техпаспорт з БТІ.
  • Проект на суміщення балкона з кімнатою, який повинен бути виконаний проектною організацією, що має на це сертифікат або доступ СРО. А так само необхідний договір з цією організацією на технагляд за переплануванням.
  • Узгодження проекту об’єднання з МНС, Потребнадхором, СЕС.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Об’єднання балкона дозволить отримати додаткові житлові метри

З чого почати суміщення

Щоб приєднання балкона не доставило вам додаткових турбот і витрат, а тільки радувало комфортом, теплом, практичністю і зручністю експлуатації, перед об’єднанням приміщень буде потрібно виконати ряд підготовчих робіт.

Перш за все, необхідно зміцнити конструкцію і утеплити зовнішню частину балкона, обшити парапет сайдингом, вагонкою, полікарбонатом або профнастилом. Зсередини парапет рекомендується викласти пористих бетонів, він легше цегли, тому найбільш придатний для кладки на балконі.

Якісне скління балкона дозволяє зберегти до 80% тепла в квартирі, тому вибирайте для суміщених площ багатоінсценує профіль товщиною не менше 64 мм і теплозберігаючі склопакети.

Шкідливі поради: Якщо ваша щедрість не знає кордонів, ви не звикли рахувати гроші на оплату опалення, і піклуєтеся не про комфортній температурі в квартирі, а як краще опалювати вулицю, любите будинку похизуватися в шубі, то обов’язково встановіть на суміщений балкон одинарний склопакет. Можливо, відлига під вашими вікнами настане трохи раніше, а ось зберегти тепло всередині об’єднаної квартири вам не вдасться. Як бонус ви придбаєте обмерзання і великі зони ураження грибком, зате ремонт будете робити по п’ять разів на рік.

Далі технологія об’єднання вимагає закрити всі щілини і провести гідроізоляцію суміщеного балкона. На цьому етапі суміщення можна виносити балконний блок. Після демонтажу дверей і рами зрубаєте чверть, так отвір збільшиться на 70 мм, вирівняйте укоси. Треба відзначити, що це найпростіший спосіб приєднання балкона до кімнати.

Але в деяких серіях будинків не вдається повністю з’єднати балкон з кімнатою, фото-приклад дивіться в нашій галереї, в цих випадках для об’єднання доводиться добудовувати несучу колону, що дозволяє підсилити конструкцію. Таке рішення дає можливість отримати дозвіл на суміщення навіть, здавалося б, в безнадійних ситуаціях.

Самий трудомісткий і складний спосіб об’єднання – це видалення балконного блоку з частиною несучої конструкції, зате ви отримаєте єдиний простір – балкон як продовження кімнати. Радіатор доведеться перенести на суміжну стіну, так як винос центрального опалення на балкон заборонений в категоричній формі.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Об’єднання приміщень, способи винесення балконного блоку

Залишається поріжок, якщо він дерев’яний, то його видалення не складе труднощів, а ось якщо поріг з бетону, то, швидше за все, балконна плита консольного типу і тримається, в тому числі, за рахунок цього бетонування. Такий поріг збивати не можна, а височина можна обіграти в дизайні об’єднаного балкона, спорудивши подіум, або оформивши автентичне простір. Цей прийом гарний для поєднання спальні, для оформлення зони з туалетним столиком, кабінету, або місця відпочинку з кріслами і столиком для кави.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Способи об’єднання отвору з основним житлом

Пол на балконі нижче рівня підлоги житлової частини, тому при об’єднанні його необхідно підняти, щоб поєднане простір стало логічним продовженням кімнати. Це можна зробити по лагам, уклавши шар утеплювача, або насипати шар керамзиту. Тут важливо прийняти рішення, як буде опалюватися приєднаний балкон, оптимально для обігріву об’єднаного простору використовувати теплу підлогу.

Далі слід утеплити суміщений балкон, товщина теплоізоляційного шару залежить від обраного матеріалу, і в кожної кліматичній зоні вимагає індивідуального розрахунку. З утепленням на суміщених балконах і лоджіях краще перестрахуватися, слід вибирати сучасні утеплювачі з низькою тепловіддачею, адже приєднаний балкон – це вже як частина кімнати, не закриєш двері, щоб зберегти тепло.

Утеплювач закривається фольгованої пароізоляційній мембраною, і кріпиться обрешетка, металевий профіль або дерев’яні бруски, в залежності від обраного матеріалу для обшивки суміщеного балкона.

На цьому етапі слід задуматися про висвітлення об’єднаного балкона, щоб електропроводку заховати під обшивкою. Проводка повинна являти собою подовжувач від розетки в кімнаті, з коробкою розподілу на суміщеному балконі. Від коробки можна пускати дроти на лампи, розетки, підсвічування.

Потім можна приступати до внутрішнього оздоблення суміщеного балкона, яка, головним чином, залежить від специфіки об’єднаного приміщення і від дизайнерського рішення.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Кухня, поєднана з балконом, фото грамотного дизайну об’єднаних приміщень

Особливості поєднання балкона з житловою кімнатою

Об’єднання балкона з кімнатою, фото представлені в галереї до статті, не вимагає яких-небудь особливих умов для ремонту. Тут в основі стоїть специфіка приміщення, чи буде це спальня, поєднана вітальня з балконом або дитяча. Другим критерієм для обробки суміщеного балкона є ваші вимоги до інтер’єру. Або приєднана площа є частиною кімнати, як єдине ціле, або ви цілеспрямовано виділяєте поєднане простір. Оригінально оформлений отвір суміщеного простору стане не тільки чіткої кордоном в зонуванні, а й родзинкою інтер’єру.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Об’єднання балкона з вітальнею, зонування за допомогою подіуму

Так в суміщеної дитячої можна виділити ігрову зону, в залі зробити їдальню, в спальні – гардероб, кабінет або місце з туалетним столиком. Поєднання балкона дає не тільки збільшення житлових метрів, але і дозволяє організувати особистий простір на об’єднаної площі, ніби як разом, але в той же час відокремлено, головне грамотно використовувати дизайнерські прийоми.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Об’єднання балкона з дитячою кімнатою дозволяє вивільнити на суміщеної площі місце для ігрової зони

Штори в отворі приєднаного простору дозволяють красиво обіграти отвір, відокремивши місце для сну, від допоміжної зони. Якщо закрити завісу, вас не буде турбувати світло з робочого кабінету, а відкриті штори дозволяють проникати в кімнату великому потоку світла.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Візуально розділити об’єднані приміщення можна за допомогою дизайнерських прийомів

У суміщеної дитячої можна оформити ігровий острів, окреме містечко для іграшок, або скористатися перевагами природного освітлення, і зробити місце для занять. Для організації дитячої, суміщеної з балконом, намагайтеся керуватися безпекою: екологічно чисті матеріали, фурнітура на вікнах із захистом від самостійного відкриття стулок дітьми, тепле підлогове покриття, ергономічні меблі із закругленими кутами, з матеріалів, що не містять фенол і смоли.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Спальня, поєднана з балконом, фото відокремленого кабінету в об’єднаному просторі

Балкон, поєднаний з кімнатою, фото наочно демонструють оригінальні ідеї для оформлення, безумовно, дозволяє максимально ефективно використовувати кожен сантиметр приєднаної площі. У статті ми постаралися покроково розписати, на що слід звернути увагу при облаштуванні приєднаного простору, успіх практичної реалізації об’єднання залежить від ретельного дотримання технології суміщення в процесі ремонту і грамотного підходу у виборі матеріалів.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Кухня, поєднана з балконом, окрема розмова

Об’єднання кухні з балконом, фото-приклади максимально відображають специфіку такого приєднання, вимагає до облаштування особливого підходу. Якщо на приєднаному просторі буде обладнана їдальня, то принципи ремонту такі ж, як у випадку об’єднання з житловою кімнатою. Можна замість підвіконня встановити стільницю, вийде цілком містка барна стійка. Але найчастіше на суміщений ділянку виносять робочу зону кухні, а це тягне цілий ряд додаткових робіт.

Перш за все, при суміщенні, після видалення отвору, буде потрібно перенести інженерні комунікації: каналізація, водопостачання, особливу увагу приділити електропроводці, так як значно збільшиться кількість електроприладів. Доведеться тягнути окремі дроти для витяжки, духовки, електроплити, дрібних побутових приладів.

Важливо: Використовувати газові прилади на з’єднаних і перероблених балконах заборонено.

Щоб з’єднати відводи з центральними комунікаціями потрібно окремо тягнути труби для гарячої і холодної води, окремо влаштовувати стік. Обов’язково попередньо накреслити схему приєднання труб, виготовити проект, і узгодити об’єднання з комунальними службами, краще для цих робіт залучити професіоналів.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Перепланування кухні з балконом, фото демонструє, як грамотно розпорядиться маленьким об’єднаним приміщенням

Водопостачання

Щоб труби не псували естетику інтер’єру об’єднаного простору, вони прокладаються в стіні, в спеціально зроблених штробах, потім ховаються під штукатуркою або обшивкою. Будуть це пластикові труби, або металеві, приймати рішення вам. Поперечний переріз труби має відповідати нормативам, закладеним спільним проектом будинку. Щоб при маленькому діаметрі труб тиск не розірвало місця з’єднання, не було протікання, а при великому перерізі труб натиск води слабшає.

Каналізація

З каналізацією на суміщеному балконі доведеться повозитися, через габарити труб і технологічного кута нахилу її не завжди можна заховати, тому для неї вибудовується окремий короб. Труби повинні бути в поперечному перерізі 50 мм і більше, на кожен метр каналізації потрібно ухил в 10 мм для безперешкодного стоку води. Короб можна використовувати і в практичних цілях, наприклад, уступ оформити поличкою.

Матеріали

Матеріали для суміщеної кухні слід використовувати такі ж, як і в звичайних умовах: поверхні повинні бути практичні, термостійкий, зручні в експлуатації, щоб за ними було легко доглядати. Тут лідером є кахельна плитка, пластики, якщо інтер’єр в класичному стилі, то дерево. Намагайтеся вибирати рівні і гладкі поверхні, щоб гар і жир не забивалися в пори і виїмки.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Кухня, поєднана з балконом, фото грамотної організації об’єднаних площ

Меблі

Щоб кухня на суміщеному балконі була зручною в експлуатації, то слід замовити вбудовану меблі за індивідуальним проектом. Тільки в цьому випадку ви зможете раціонально використовувати всі об’єднаний простір. У цьому питанні важливо грамотно прорахувати ергономіку гарнітура, щоб все вміщалося, було під рукою, зручно відкривалося, і ви не билися коліньми об гострі кути, або головою об верхні шафи.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Вбудовані меблі на об’єднаному просторі дозволяє вмістити все необхідне

Нюанси

Ми вже говорили вище, що не завжди при приєднанні балкона вдається видалити частину несучої стіни, тут важливу роль відіграє грамотний дизайн. Підвіконний блок обіграють як обідній стіл, уклавши широку стільницю. Або роблять двох ярусний стіл-робочу зону і невелику барну стійку, такий прийом значно збільшує корисну площу.

Вікна на кухні, суміщеної з балконом, повинні обов’язково відкидатися для провітрювання. Штори необхідні компактні з практичного матеріалу: римські, вертикальні жалюзі, японські.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

При об’єднанні часто не вдається прибрати цокольний блок, широка стільниця дозволяє збільшити робочу зону

Поєднання балкона з житловою площею процес витратний, трудомісткий, вимагає від вас не тільки ретельного дотримання технології приєднання, а й терпіння для збору документів, а так само практичності і життєвої кмітливості, для створення комфорту і зручності на приєднаних площах. Але в результаті реконструкції замість невеликих клетушек, де і розвернутися то неможливо, ви отримаєте об’єднані, повноцінні і затишні житлові метри.

Поєднання балкона з кімнатою або кухнею

Навіть об’єднання балкона неправильної форми при правильній організації дозволяє ефективно використовувати суміщені площі

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*